22/06/2026
Wielkie Emocje i Piłkarskie Święto w Myślicach!
Gwar rozmów, dźwięk sędziowskiego gwizdka, zapach świeżo pieczonych gofrów i przede wszystkim – niesamowite, sportowe emocje. 22 czerwca boisko Orlik w Myślicach tętniło życiem. To właśnie tutaj rozegrano Turniej Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej w Myślicach.
Impreza organizowana była w ramach projektu „Regionalne wsparcie kompetencji kluczowych w pomorskich szkołach”.
Na murawie zameldowały się cztery waleczne reprezentacje, które rywalizowały w dwóch kategoriach wiekowych: klas 4-6 oraz 7-8.
Walka do Ostatniego Gwizdka
Turniej został rozegrany w najbardziej sprawiedliwym systemie – „każdy z każdym”. O końcowym sukcesie decydowały zdobyte punkty, a w przypadku ich równej ilości – bilans bramek zyskanych do straconych. Od pierwszego meczu było jasne, że nikt nie zamierza odpuszczać. Oglądaliśmy piękne parady bramkarskie, przemyślane akcje zespołowe i strzały, które elektryzowały zgromadzoną publiczność.
Poziom determinacji rósł z minuty na minutę, ale co najważniejsze – na boisku dominowała zasada fair play. Obok twardej rywalizacji zobaczyliśmy po prostu super zabawę i czystą, sportową radość.
Klasyfikacja Końcowa
Ostateczne starcia wyłoniły zwycięzców w poszczególnych kategoriach. Walka o podium była niezwykle zacięta i trzymała w napięciu do samego końca.
Kategoria klas 7-8:
• 1 miejsce: SP Rychliki
• 2 miejsce: SP Myślice
• 3 miejsce: NSP Wielki Dwór
• 4 miejsce: SP Stary Dzierzgoń
Kategoria klas 4-6:
• 1 miejsce: SP Myślice
• 2 miejsce: SP Stary Dzierzgoń
• 3 miejsce: NSP Wielki Dwór
• 4 miejsce: SP Rychliki
Wyróżnienia Indywidualne
Przyznano także nagrody dla zawodników, którzy wybitnie wyróżniali się na tle swoich rówieśników:
• Najlepszy Bramkarz Turnieju: Mikołaj Duch -SP Myślice
• Najlepszy Zawodnik Turnieju: Szymon Skorupa – SP Myślice
Energia z Boiska i ze Stoiska
Sportowy wysiłek wymagał odpowiedniej regeneracji. Organizatorzy zadbali o to, by nikomu nie zabrakło sił. Panie z obsługi przygotowały dla zmęczonych zawodników wyjątkowy poczęstunek. Prawdziwym hitem okazały się świeżo pieczone, pachnące gofry, a idealnym dopełnieniem zdrowej diety były soczyste owoce – arbuzy i brzoskwinie, które błyskawicznie znikały ze stołów.
Oficjalne Podziękowania
Sukces tak dużego wydarzenia to zawsze zasługa wielu rąk gotowych do pracy. Dyrekcja oraz Organizatorzy składają serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tego pięknego dnia.
Dla Gości i Zawodników
Dziękujemy uczniom za niesamowitą, sportową postawę i walkę do samego końca. Słowa uznania kierujemy do nauczycieli, opiekunów oraz dyrektorów szkół ze Szkoły Podstawowej w Rychlikach, Niepublicznej Szkoły Podstawowej we Wielkim Dworze oraz Szkoły Podstawowej w Starym Dzierzgoniu. Dziękujemy, że przyjęliście nasze zaproszenie i współtworzyliście to widowisko!
Dla Współorganizatorów i Partnerów
Impreza nie odbyłaby się, gdyby nie ogromne wsparcie instytucjonalne. Dziękujemy Pani Ewie Stawnej oraz podległym jej pracownikom Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Starym Dzierzgoniu, a także Gminnemu Centrum Kulturalno-Bibliotecznemu w Starym Dzierzgoniu za pomoc w organizacji i zabezpieczeniu logistycznym turnieju.
Szczególne podziękowania składamy Przewodniczącemu Rady Gminy Stary Dzierzgoń, Panu Zenonowi Grzybowi, który ufundował nagrody rzeczowe (piłki) dla najlepszego bramkarza i zawodnika turnieju.
Dla Służb i Sędziów
Dziękujemy panom Alanowi Rokickiemu oraz Konstantemu Gabrielowi za sprawiedliwe, profesjonalne i obiektywne sędziowanie wszystkich meczów.
Nad bezpieczeństwem zdrowotnym naszych młodych sportowców czuwał ratownik medyczny, Pan Maciej Figur – serdecznie dziękujemy za profesjonalne zabezpieczenie medyczne imprezy.
Tegoroczny turniej pokazał, że sport w naszym regionie łączy, uczy współpracy i daje mnóstwo satysfakcji. Gratulujemy wszystkim uczestnikom i do zobaczenia na kolejnych sportowych arenach!