15/04/2026
Wiemy, że inicjatywa jest wyczekiwana, a wiosna sprzyja sadzeniom
🌱 To już nasza tradycja!♻️
Wracamy z akcją wymiany elektroodpadów na sadzonki 🌿🔌‼️
Przed nami wiosenna odsłona w 9 gminach członkowskich Związku, a kolejne akcje wrócą jesienią 🍂.
👉 START już 24.04 w Kędzierzynie-Koźlu!
Wspólnie z Enviropol PL , Asekol PL oraz przy wsparciu Lasów Państwowych zapraszamy mieszkańców na akcję, w której za elektroodpady możecie otrzymać sadzonki 🌼🌱
Czekają na Was m.in. kwiaty, zioła, a także sadzonki drzew 🌳.
📍 Sprawdź harmonogram na grafice i znajdź swoją gminę!
🔌 Co przynieść?
• duży sprzęt (lodówka, pralka, kuchenka) → 3 rośliny
• średni sprzęt (np. telewizor, komputer, mikrofalówka) → 1 roślina
• 5 kg małego sprzętu → 1 roślina
• 5 kg baterii → 1 roślina
👉 1 osoba może otrzymać maks. 5 roślin
📅 Szczegóły i godziny znajdziesz na grafice oraz na naszej stronie www.czystyregion.pl
Więcej informacji o poszczególnych akcjach już wkrótce 👇
Do zobaczenia! 💚
KĘDZIERZYN-KOŹLE Miasto możliwości Gmina Gogolin Gmina WALCE Gmina Zdzieszowice Gmina Kolonowskie Gmina Zawadzkie Gmina Leśnica Ujazd - miasto i gmina Gmina Izbicko Nadleśnictwo Kędzierzyn, Lasy Państwowe Nadleśnictwo Zawadzkie, Lasy Państwowe