18/06/2026
📗📘ROK 2026 - ROKIEM STANISŁAWA STASZICA
📔📗Ten rok jest wyjątkowy dla wszystkich szkół noszących imię Stanisława Staszica.
Nasza Szkoła podjęła także wiele działań by uczcić Jubileusz Patrona.
📗📔Dobiega końca realizacja 5-letniego Projektu „Pod znakiem Staszica” realizowanego przez Szkoły skupione w Towarzystwie Szkół Staszicowskich. W czerwcu zostały przeprowadzone godziny wychowawcze , podczas których uczniowie poznali Staszica jako człowieka wielowymiarowego i wyprzedzającego swoją epokę.📔📗 Klasa I LO poznała Staszica jako przyrodnika i odkrywcę, 📘📗kl I T realizowała temat: Od idei do działania – czego uczy nas Stanisław Staszic. 📘📗Uczniowie kl II poznali Staszica jako edukatora, najważniejszego z polskich myślicieli przełomu XVIII i XIX , który wspierał rozwój szkolnictwa, działał na rzecz nowoczesnej edukacji, rozwijał instytucje naukowe oraz dbał o kształcenie przyszłych specjalistów. 📔📗Uczniowie kl 4 TI skupili się nad działalnością charytatywną naszego Patrona, a ich tematem lekcji był Staszic jako dobroczyńcza.
Uczniowie w ramach konkursu ogłoszonego przez Towarzystwo Szkół Staszicowskich wykonali prace plastyczne; projekt zakładki do książki i projekt okolicznościowego nadruku.
Do końca roku kalebdarzowego zaplanowano jeszcze inne inicjatywy dotyczące obchodów Roku Staszicowskiego.