01/06/2026
W ostatnią sobotę, dnia 30 maja 2026 roku o godz. 12:00 miał miejsce wernisaż wystawy podsumowującej całoroczną działalność Pracowni Ilustracji prowadzonej przez artystkę malarkę Urszulę Brylewską–Łukomską /grupa dorosłych/, architekta Annę Dzikowską /grupa młodzieży/ oraz menagera Pracowni, kulturoznawcę Agnieszkę Dzikowską /grupa dzieci/. Pracownia powstała jako forma promocji czytelnictwa skupiając miłośników literatury i sztuk plastycznych integrując pokolenia. W czasie całego sezonu artystycznego, trwającego od października 2025 roku do maja 2026 roku, uczestniczyło w sobotnich warsztatach 45 osób w trzech grupach wiekowych. Podczas wernisażu zaprezentowano prace plastyczne wykonane w różnych technikach, od rysunku i grafiki poprzez collage do malarstwa.
Wystawa końcowa będzie dostępna dla odwiedzających do końca wakacji.
Zapisy na nowy sezon artystyczny rozpoczniemy od września.
Serdecznie zapraszamy.