25/10/2025
❤️24.10.2025 Konwencja Nowoczesnej podjęła decyzję o rozwiązaniu partii założonej 10 lat temu przez Ryszarda Petru.
❤️Decyzję podjęto w kategoriach dobra wspólnego, uznając dobro wspólne jako najważniejsze kryterium.
❤️Dobro potrzebuje siły aby zwyciężyć zło. Siła natomiast jest w jedności działania wielu środowisk i partii politycznych. Dlatego Nowoczesna dołączyła do nowej formacji politycznej o nazwie Koalicja Obywatelska razem z Inicjatywą Polską i Platformą Obywatelską.
❤️Dziękuję w imieniu Zarządu koła Nowoczesnej w Skwierzynie wszystkim naszym członkom i sympatykom za 10 lat dobrej współpracy i pracy dla Polski w ramach partii Nowoczesna.
❤️Na tym nie koniec. W silniejszej - bo zjednoczonej- partii Koalicja Obywatelska możemy więcej dać Polsce i lepiej służyć dobru.
Pozdrawiam Was.
Ewa Zdrowowicz-Kulik przewodnicząca koła Nowoczesnej w Skwierzynie, wiceprzewodnicząca Zarządu Regionu Lubuskiego i członek Rady Krajowej Nowoczesnej.