03/06/2026
🚨 Szkolenie podstawowe dla strażaków ratowników OSP 🚨
W niedzielę 31 maja 2026 roku w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sieradzu odbyła się uroczysta zbiórka z okazji zakończenia pierwszego cyklu szkolenia podstawowego dla strażaków ratowników OSP.
Szkolenie rozpoczęło 60 druhen i druhów z 11 gmin powiatu sieradzkiego. Po blisko trzymiesięcznym okresie cyklicznych spotkań szkoleniowych w marcu, kwietniu i maju zakończonych egzaminem teoretycznym i praktycznym szkolenie ukończyło z wynikiem pozytywnym 54 słuchaczy.🧑🚒👩🚒
Tematy zajęć teoretycznych i praktycznych obejmowały całościowy przekrój wiedzy przygotowujący do realizacji działań ratowniczo-gaśniczych przez jednostki ochrony przeciwpożarowej.
W ramach szkolenia obowiązkowe było zaliczenie testu w komorze dymowej i szkolenia z zakresu współdziałania z Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym.
Absolwentom gratulujemy ukończenia szkolenia zachęcamy do rozszerzania wiedzy na kolejnych szkoleniach i życzymy owocnej i bezpiecznej służby w szeregach swoich jednostek OSP.🚒