11/02/2026
Z wielkim smutkiem zawiadamiamy, że w wieku 85 lat zmarła Ś.p. Halina Komar , która była pierwszym dyrektorem Biblioteki Głównej (w latach 1969-1988). Za czasów Jej kadencji biblioteka powiększyła swój początkowy, skromny księgozbiór z 25 tys. woluminów do 240 tys. oraz zyskała nową siedzibę w budynku przy ul. Nowotki (obecnie Orlicz-Dreszera). Dzięki staraniom śp. Haliny Komar Biblioteka Główna stała się ważną jednostką prężnie rozwijającego się ośrodka akademickiego, jakim była wówczas Wyższa Szkoła Rolniczo-Pedagogiczna w Siedlcach.
Odszedł dobry Człowiek, Bibliotekarz z powołania, zasłużony pracownik Uczelni.
Wyrazy współczucia Rodzinie składają Dyrekcja i Pracownicy Biblioteki Głównej UwS
Uroczystości pogrzebowe odbędą się 14 lutego br. o godz. 10.00 w Kościele Katedralnym w Siedlcach, po czym nastąpi złożenie urny z prochami na Cmentarzu Janowskim.