Centrum Kształcenia Ustawicznego w Siedlcach

Centrum Kształcenia Ustawicznego w Siedlcach Jesteśmy szkołą publiczną. Nauka jest bezpłatna, odbywa się w systemie zaocznym – 2 dni w tygodniu.

Zatrudniamy dobrze przygotowaną, wysoko wykwalifikowaną kadrę. Naszymi atutami są: doświadczenie, społeczność, solidność, tradycja.

9 stycznia mury Centrum Kształcenia Ustawicznego w Siedlcach opuściły dwa kolejne semestry.  Maria L**h i Elżbieta Chotn...
12/01/2026

9 stycznia mury Centrum Kształcenia Ustawicznego w Siedlcach opuściły dwa kolejne semestry. Maria L**h i Elżbieta Chotnicka wręczyły świadectwa ukończenia liceum. Były ciepłe słowa, listy gratulacyjne i nagrody dla osób wyróżniających się nauką, zaangażowaniem. Był tort, czas na rozmowę i pamiątkową fotografię.
Żegnając absolwentów, dyrektor placówki Edyta Biarda powiedziała m.in.:
"(...) prawdziwa dojrzałość, nie polega na szukaniu dróg bez przeszkód, ale na odwadze, by mimo ran iść dalej. Życzymy Wam, abyście w momentach zwątpienia potrafili odnaleźć w sobie tę samą determinację, o której słyszymy w tekście: „Choć droga jest bez końca, pozornie bez znaczenia, mniemam, że mam powody, by drogi swej nie zmieniać”.
Niech tymi „powodami” będą dla Was Wasze pasje, marzenia i wartości, które tu wspólnie pielęgnowaliśmy. Nie zmieniajcie swojej drogi tylko dlatego, że stała się stroma. Bądźcie wierni sobie, idźcie odważnie przed siebie i pamiętajcie, że choć ruszacie w świat sami, ziarno wiary w Wasze możliwości, które zasiali tu nauczyciele, pozostanie w Was na zawsze."

A zatem, Drodzy Absolwenci, szczęśliwej drogi!
Fotorelacja- Piotr Kowalczuk

"Jak reagować na bunt, zamknięcie, agresję słowną młodzieży? Praktyczne scenki i symulacje rozmów"- to temat warsztatów ...
23/12/2025

"Jak reagować na bunt, zamknięcie, agresję słowną młodzieży? Praktyczne scenki i symulacje rozmów"- to temat warsztatów przeprowadzonych dla organizatorów kampanii "Widzę- rozmawiam- reaguję. O zagrożeniach czyhających przez współczesną młodzież" przez prof. Mariusza Jędrzejkę. Odbyły się one w siedleckim CKU 18 grudnia 2025 r.

Bo nawet tuż przed świętami warto się czegoś dowiedzieć :)
Było warto!

„Nim się kłopotów zwali tyle,Co zawsze były, są i będąOtwórz swe serce i na chwilęSpróbuj podleczyć je kolędą...”(Wojcie...
20/12/2025

„Nim się kłopotów zwali tyle,
Co zawsze były, są i będą
Otwórz swe serce i na chwilę
Spróbuj podleczyć je kolędą...”
(Wojciech Młynarski "Wiersz na Boże Narodzenie")
- słowa tekstu Wojciecha Młynarskiego stały się mottem tegorocznego spotkania z kolędą w siedleckim CKU zorganizowanego 17 grudnia 2025 r. Zostało ono przygotowane przez zespół nauczycieli- Hannę Mikołajczyk, Marię L**h, Elżbietę Cała, Piotra Kowalczuka i Edytę Biardę oraz słuchaczy- Darię Ogrodnik, Maję Bednarczyk, Norberta Pieczarę, Huberta Pieczarę. Był czas na refleksję, rozmowę, podzielenie się opłatkiem i życzenia :)
Dziękujemy wszystkim, którzy przyjęli nasze zaproszenie za wspólnie spędzony czas.

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia składamy najlepsze życzenia. Życzymy, aby świat, który tak szybko biegnie i nie zostawia nam wiele czasu na zadumę, pozwolił na chwilę zatrzymania i odczytania na nowo sensu Betlejem — miejsca, w którym w ciszy i prostocie narodziła się Nadzieja.
Niech to betlejemskie światło podaruje wszystkim pokój, umacnia zdolność do zgody i wzajemnego szacunku, aby każde spotkanie między ludźmi rodziło życzliwość, zrozumienie i bliskość, a nie podziały.

Fotorelacja: Piotr Kowalczuk

Kampania "Widzę- rozmawiam- reaguję. O zagrożeniach czyhających na współczesną młodzież" trwa. Rozpoczęły się warsztaty ...
08/11/2025

Kampania "Widzę- rozmawiam- reaguję. O zagrożeniach czyhających na współczesną młodzież" trwa. Rozpoczęły się warsztaty w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych.

6 listopada w siedleckim CKU zostało zorganizowane spotkanie z polską pieśnią patriotyczną, które w tym roku odbywało si...
07/11/2025

6 listopada w siedleckim CKU zostało zorganizowane spotkanie z polską pieśnią patriotyczną, które w tym roku odbywało się pod tytułem „Polsko, nie jesteś ty już niewolnicą!”. Tytuł ten nawiązuje do słów Leopolda Staffa z wiersza, który w niezwykle piękny sposób oddaje ducha odradzającej się Ojczyzny:
„Polsko, nie jesteś ty już niewolnicą!
Łańcuch twych kajdan stał się tym łańcuchem,
Na którym z lochu, co był twą stolicą
Lat sto, swym własnym dźwignęłaś się duchem.”

W czasie uroczystości uczestnicy wysłuchali informacji o wydarzeniach z listopada 1918 roku w Siedlcach, kiedy to mieszkańcy miasta, wspierani przez członków Polskiej Organizacji Wojskowej i Straży Obywatelskiej, rozbroili niemiecki garnizon, przejmując władzę w mieście. Jak usłyszeliśmy w wystąpieniu słuchaczek- Mai Bednarczyk i Laury Turczyńskiej przygotowanych przez nauczyciela historii Piotra Kowalczuka- był to moment odwagi, jedności i wiary w wolność – symboliczny początek nowej, niepodległej Polski także tutaj, w naszym regionie.

Nastrój spotkania dopełniał obraz namalowany przez słuchaczkę CKU, Amelię Chybowską, przedstawiający orła zrzucającego łańcuchy niewoli, a u jego stóp uniesione dłonie z biało-czerwonymi chorągiewkami. To niezwykle wymowne dzieło przypomina, że wolność rodzi się z odwagi i wspólnego działania.

Spotkanie wzbogaciły pieśni wykonywane przez absolwentów Centrum- Karolinę Płotczyk i Mateusza Pieńkowskiego, którzy po raz kolejny przyjęli zaproszenie i porwali uczestniczących w spotkaniu do wspólnego śpiewania.
Było ono nie tylko okazją do wspólnego wykonania pieśni patriotycznych, ale też chwilą refleksji i wdzięczności wobec tych, którzy sto lat temu potrafili wziąć odpowiedzialność za swój kraj.

A na zakończenie – tradycyjna w CKU – „Herbatka w Niepodległej”, przy której była okazja do rozmowy, podzielenia się wrażeniami i spróbowania deserów w biało-czerwonych barwach – słodkiego symbolu naszej radości z odzyskanej wolności.

Spotkanie zorganizowali: Hanna Mikołajczyk, Maria L**h, Piotr Kowalczuk oraz Elżbieta Cała.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji Piotra Kowalczuka.

Wczorajsza spotkanie karaoke była dowodem na to, że nie trzeba być profesjonalistą, żeby świetnie się bawić! Co więcej, ...
05/11/2025

Wczorajsza spotkanie karaoke była dowodem na to, że nie trzeba być profesjonalistą, żeby świetnie się bawić! Co więcej, udało się w CKU połączyć zabawę z nauką!
Tym razem słuchacze postawili sobie poprzeczkę wyżej – śpiewali tylko po angielsku i niemiecku! To była świetna okazja, żeby wyluzować się, przełamać barierę językową i przy okazji poćwiczyć wymowę oraz słownictwo w luźnej atmosferze.
Mieliśmy też niesamowity akcent muzyczny na żywo – jeden z naszych słuchaczy, Hubert Pieczara, zachwycił wszystkich, chwytając za gitarę i dając mały koncert! Talentów nam nie brakuje.
Każdy z uczestników opowiedział swoją historię, przekazał emocje, dobrą energię, a najlepsze jest to, że nie liczyły się fałsz ani perfekcja, bo "Każda piosenka jest historią. Twój głos jest jej narratorem".
Spotkanie przygotowali nauczyciele języków obcych- Katarzyna Dolińska- Jóźwiak i Elżbieta Chotnicka.

Dziękujemy wszystkim za obecność i życzymy byście śpiewali, śmiali się i opowiadali własne historie (w dowolnym języku)!

Fotorelacja- Piotr Kowalczuk.

Dziś nasze myśli biegną ku tym, których już z nami nie ma, a którzy na zawsze zapisali się w historii naszej szkoły- Cen...
31/10/2025

Dziś nasze myśli biegną ku tym, których już z nami nie ma, a którzy na zawsze zapisali się w historii naszej szkoły- Centrum Kształcenia Ustawicznego w Siedlcach. Jak powiedział Kant: „Ten, kto żyje w pamięci swoich bliskich, nie jest martwy, jest tylko oddalony”. Pamiętamy o Was!

W tegoroczną akcję zapalenia zniczy pamięci zaangażowali się nauczycieli CKU- Piotr Kowalczuk, Maria L**h, Damian Janowski oraz przedstawiciele słuchaczy- Hubert Pieczara.

20 października w siedleckim Centrum Kształcenia Ustawicznego w Siedlcach w kawiarence artystycznej odbyło się spotkanie...
21/10/2025

20 października w siedleckim Centrum Kształcenia Ustawicznego w Siedlcach w kawiarence artystycznej odbyło się spotkanie z naszymi absolwentami- Karoliną Płotczyk i Mateuszem Pieńkowskim oraz towarzyszącym im Wojciechem Watrasem. Tematem przewodnim było hasło "Muzyka jako siła: historia pasji i motywacji".
Mateusz i Karolina zabrali nas w niezwykły świat- opowiedzieli o swoich muzycznych pasjach, początkach muzycznej drogi, swoich bliskich, którzy byli dla nich inspiracją i zachętą do pracy nad talentem muzycznym. Była to opowieść o miłości i przyjaźni, pracy, marzeniach, radościach i smutkach, wyborach. A wszystko to wzmocnione dźwiękami skrzypiec (Wojciech Watras) i fletu (Mateusz Pieńkowski) oraz pięknymi głosami (Karolina Płotczyk i Mateusz Pieńkowski).
Za to dziękujemy Wam- Drodzy Goście! Sprawiliście, że tydzień rozpoczął się w pięknym stylu :)
Spotkaniu towarzyszyła wystawa "Dziękuję za muzykę".

Kawiarenka artystyczna to część realizowanej przez CKU innowacji "Ja w Centrum! Wspieranie uzdolnień i zainteresowań słuchaczy" adresowanej do słuchaczy. Kawiarenka artystyczna z taką tematyką i wspaniałymi gośćmi została zaplanowana i przygotowana przez nauczycieli CKU: Hannę Mikołajczyk i Piotra Kowalczuka. Dziękujemy :)

Fotorelacja- Piotr Kowalczuk.

Już 20 października otwiera się na nowo ARTYSTYCZNA KAWIARENKA w CKU. Temat pierwszego spotkania brzmi „Muzyka jako siła...
16/10/2025

Już 20 października otwiera się na nowo ARTYSTYCZNA KAWIARENKA w CKU.
Temat pierwszego spotkania brzmi „Muzyka jako siła: historia pasji i motywacji”.
Gośćmi będą nasi wspaniali absolwenci- Karolina Płotczyk i Mateusz Pieńkowski (na zamieszczonym zdjęciu w czasie seminarium poświęconego Irenie Sendlerowej w 2018 roku).
Zaczynamy o godz. 14,00 w Centrum Kształcenia Ustawicznego w Siedlcach. Słuchaczy, którzy chcieliby wziąć udział w wydarzeniu (zwłaszcza tych, którym muzyka gra w sercu) zapraszamy do kontaktu z Panią Hanną Mikołajczyk w bibliotece szkolnej.
Naprawdę warto! Nasi goście to- piękne głosy, umiejętności gry na wielu instrumentach, wielka wrażliwość muzyczna i... ciekawe historie.

ZAPRASZAMY :)

„To, co robimy dla siebie, umiera z nami. To, co robimy dla innych i świata, pozostaje i jest nieśmiertelne.” (Albert Pi...
14/10/2025

„To, co robimy dla siebie, umiera z nami. To, co robimy dla innych i świata, pozostaje i jest nieśmiertelne.” (Albert Pine)

Dziś Dzień Edukacji Narodowej. Wszystkim pracownikom oświaty dziękujemy za zaangażowanie, cierpliwość, codzienną pracę. Życzymy, by dawała ona satysfakcję :)

Już wczoraj nagrody Prezydenta Miasta Siedlce- Pana Tomasza Hapunowicza odebrało 85 nauczycieli siedleckich szkół i placówek. Miło nam poinformować, że wśród nich znaleźli się nauczyciele siedleckiego CKU: Katarzyna Dolińska- Jóźwiak, Dorota Sitarz oraz Edyta Biarda.
Gratulujemy wszystkim, których praca została zauważona i nagrodzona.
Fotorelacja- Piotr Kowalczuk.

Adres

Browarna 4
Siedlce
08-110

Godziny Otwarcia

Poniedziałek 08:00 - 21:00
Wtorek 08:00 - 21:00
Środa 08:00 - 21:00
Czwartek 08:00 - 21:00
Piątek 08:00 - 21:00
Sobota 08:00 - 20:00

Strona Internetowa

Ostrzeżenia

Bądź na bieżąco i daj nam wysłać e-mail, gdy Centrum Kształcenia Ustawicznego w Siedlcach umieści wiadomości i promocje. Twój adres e-mail nie zostanie wykorzystany do żadnego innego celu i możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie.

Udostępnij