Biblioteka Szkoły Podstawowej nr 9 w Słupsku

Biblioteka Szkoły Podstawowej nr 9 w Słupsku Biblioteka szkolna, czytelnia i Internetowe Centrum Informacji Multimedialnej

KSIĄŻKA NA WAKACJE …Już niedługo zakończenie roku szkolnego. Przed Wami cudowne dwa miesiące błogiego lenistwa… Zachęcam...
24/06/2020

KSIĄŻKA NA WAKACJE …
Już niedługo zakończenie roku szkolnego. Przed Wami cudowne dwa miesiące błogiego lenistwa… Zachęcamy Was, aby czas ten wykorzystać na … czytanie książek. Jeśli nie wiecie, po jakie sięgnąć, przychodzę Wam z pomocą i przedstawię kilka tytułów, do których warto zajrzeć.
R. M. Romero – „Lalkarz z Krakowa” – bohaterka Karolina jest lalką i zamieszkuje Krainę Lalek. W wyniku magicznego wiatru trafia do świata ludzi – do krakowskiego lalkarza Cyryla. Obojgu nim przyjdzie się zmierzyć z wojenną rzeczywistością. Powieśc jest cudowna i zostaje w pamięci na bardzo długo.
Agnieszka Fulińska, Aleksandra Klęczar – „Dzieci dwóch światów”– ma klimat nieco wakacyjny. Akcja powieści dzieje się w Kruszwicy, nad jeziorem Gopło. Igor – jeden z bohaterów to syn archeologa, który pasjonuje się tą dziedziną nauki. Hanka – dziewczynka, pragnąca grać w piłkę w męskiej drużynie. Oboje spotykają się na wakacjach i rozpoczynają prawdziwie magiczna przygodę z historią i archeologią w tle.
Mira Bartok – „Cudouszek” – to zarówno opowieść o odmienności, pokonywaniu barier, poszukiwaniu własnej tożsamości, ale też o przyjaźni i sile. Tytułowy Cudouszek to drobna, jednoucha postać w połowie chłopiec i w połowie lis, przebywający w Domu Panny Carbunkle dla Krnąbrnych i Niewydarzonych Stworzeń.
Justyna Suchecka – „Young power 30 historii o tym jak młodzi zmieniają świat” – to 30 historii o młodych, którzy swoją pomysłowością zadziwiają dorosłych. Młodzi, odważni, wytrwali, zaangażowani udowadniają, że nie trzeba czekać, żeby zmienić świat.
Ewa Nowak – „Wszystko, tylko nie mięta” – to lekko napisana, dowcipna powieść jednej z najbardziej popularnych pisarek dla młodzieży. Jej bohaterowie – niezwykle barwna lekko zakręcona rodzina Gwidoszów mieszkająca w niewielkim warszawskim mieszkaniu, gdzie od czasu do czasu czegoś brakuje, ale miłości –nigdy.
Zofia Karaszewska, Sylwia Stano – „Ada, to nie wypada” – książka jest zbiorem opowieści takich kobiet jak: Katarzyna Bonda, Agnieszka Holland, Dorota Wellman, Marta Dymek czy Mela Koteluk. Dzielą się swoimi historiami i w prosty sposób udowadniają, że kobiety są niezwykłe i stać je na wiele.
Marcin Prokop – „Chłopaki, chojraki” – tym razem propozycja idealna dla chłopców. Książka jest zbiorem opowieści o niezwykłych mężczyznach, takich jak: Robert Kubica, Jurek Owsiak czy Zbigniew Religa. Autor w dowcipny sposób przekonuje, że warto dążyć do celu i zaskakiwać swoją determinacją.
Marcela Mikołaj – „Best Seler i tajemnica rodu Kokosów” – to druga część tej serii i kolejna zagadka do rozgryzienia, równie zabawna i nieoczywista, jednocześnie pouczająca. Best Seler i jego młode pomocnice – siostry Brukselki, zmierzą się z zaginięciem Wiórki Kokos!
Przyjemnej lektury!

Wzorowi czytelnicy!Biblioteka szkolna informuje, że w II semestrze roku szkolnego 2019/20 najlepiej: w kategorii klas 1 ...
15/06/2020

Wzorowi czytelnicy!

Biblioteka szkolna informuje, że w II semestrze roku szkolnego 2019/20 najlepiej:
w kategorii klas 1 – 3 czytały klasy: 1 miejsce – 2a, 2 miejsce – 3a, w kategorii klas 4 – 6:
1 miejsce – 4a, 2 miejsce – 6b, 3 miejsce – 5b.
Natomiast w całorocznym konkursie na wzorowego czytelnika w tym roku szkolnym w kategorii klas 1 – 3 zwyciężyły: Julia Bernacka – 2a, Ewa Ponczkowska – 2a, Wiktoria Sadurska – 3a, a w kategorii klas 4 – 8 wygrali: Maja Guzowska – 4a, Roksana Skajwo – 5a, Maja Grębowicz – 5b, Dominika Cybulla – 6a, Kamil Jarząb – 6b, Wiktoria Szlufik – 7a, Agnieszka Roguska – 8a, Roksana Banaszek – 8b.
Wyróżnionym uczniom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych wielu niezmiernie pasjonujących chwil podczas obcowania z książką.

Biblioteka informuje!Drodzy Czytelnicy, ponieważ zbliża się koniec roku szkolnego przypominamy o konieczności szybkiego ...
09/06/2020

Biblioteka informuje!

Drodzy Czytelnicy, ponieważ zbliża się koniec roku szkolnego przypominamy o konieczności szybkiego zwrotu wypożyczonych książek do biblioteki szkolnej. Również należy obowiązkowo oddać wszystkie wypożyczone podręczniki do biblioteki. Zwrot podręczników ma przebiegać w ten sposób, że uczniowie przynoszą podręczniki do szkoły w podpisanej reklamówce (imię, nazwisko ucznia i klasa), oddają Pani Woźnej w przedsionku szkoły. Ósmoklasiści muszą przynieść podręczniki najpóźniej do 22 czerwca, pozostali uczniowie najpóźniej do 25 czerwca. Jeśli czyjeś podręczniki są w klasach na terenie szkoły, trzeba o tym poinformować bibliotekarzy, aby je zabrali do biblioteki.

Ponadto wszystkie wypożyczone książki i podręczniki powinny być właściwie przygotowane do zwrotu, w tym celu należy: usunąć wpisy dokonane ołówkiem, podkleić rozdarte lub wypadające kartki oraz usunąć własne materiały. Zagubienie lub uszkodzenie dołączonych do podręczników płyt CD skutkuje koniecznością zakupu całego podręcznika.
Uczniowie zobowiązani są do zwrotu podręczników, które nie mogą mieć cech zniszczenia, utrudniających ich dalsze użytkowanie. Przez zniszczenie podręcznika rozumie się umyślne lub spowodowane przez zaniedbanie użytkownika poplamienie, trwałe zabrudzenie, zalanie napojami, popisanie, rozerwanie, wyrwanie i zagubienie kartek oraz inne wady fizyczne, które uniemożliwiają korzystanie z nich w przyszłości.
W sytuacji stwierdzenia zniszczenia rodzic zobowiązany jest do zakupu nowego egzemplarza, o czym zostanie poinformowany telefonicznie lub za pomocą innych narzędzi komunikacji. Podręcznik do religii nie podlega zwrotowi.

Dane kontaktowe z biblioteką szkolną:
• Wiadomość do Grażyna Meger na Librusie
• Wiadomość do Jacek Bochenek na Librusie
• E-mail: [email protected]

Internetowy Teatr TVP dla Szkół – osiem spektakli online!Dzisiaj zapraszam wszystkich uczniów naszej Szkoły na spektakle...
31/05/2020

Internetowy Teatr TVP dla Szkół – osiem spektakli online!
Dzisiaj zapraszam wszystkich uczniów naszej Szkoły na spektakle teatralne przygotowane w ramach Internetowego Teatru Telewizji Polskiej dla Szkół. iTeatr dla Szkół to autorski projekt, który Telewizja Polska S.A. realizuje od 2012 roku. Z powodu pandemii koronawirusa wszystkie przedstawienia można obejrzeć o dowolnej porze dnia i w dowolnym dniu. Wystarczy tylko włączyć komputer i skopiować link:
https://iteatr.tvp.pl/36866129/spektakle
Tam właśnie znajdziemy aż osiem spektakli dla dzieci i młodzieży. Wszystkie są bardzo ciekawe, ale wybór należy do Was. Zatem zapraszam na przedstawienia teatralne: „O dwóch takich, co ukradli księżyc”, „Psiakość”, „Baśń o trzech konikach”, „Pchła Szachrajka”, „Bajki robotów”, „Zostań przyjacielem”, „Krawiec Niteczka”, „Krzyżacy”. Dzisiaj mamy niecodzienną możliwość uczestniczenia w wyjątkowych spektaklach teatralnych bez wychodzenia z domu i za darmo. Zapraszam wszystkich chętnych na teatralną ucztę.
Grażyna Meger

Zostań w domu – czytaj książki!Teraz nie trzeba wychodzić z domu, żeby znaleźć ciekawą książkę. Wy-starczy poszukać w in...
21/03/2020

Zostań w domu – czytaj książki!
Teraz nie trzeba wychodzić z domu, żeby znaleźć ciekawą książkę. Wy-starczy poszukać w internetowych księgarniach i bibliotekach, które w obliczu aktualnej sytuacji, zalecanej kwarantanny, zachęcają do pozostania w domu i spędzenia wolnego czasu przy literaturze. Instytut Książki - na-rodowa instytucja kultury, powołana w 2004 roku przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, której zadaniem jest promocja polskiej literatury na świecie oraz popularyzacja książek i czytelnictwa w Polsce, przekonuje, że już 6 minut czytania dziennie obniża poziom stresu o 60 procent. Dlatego włączmy się w akcję # Fundacji Powszechnego Czytania i sięgnijmy po ciekawe książki z portalu www.lektury.gov.pl albo www.polona.pl

Biblioteka szkolna informuje, że w II semestrze roku szkolnego 2017/18 najlepiej: w kategorii klas 1 – 3 czytały klasy: ...
12/06/2018

Biblioteka szkolna informuje, że w II semestrze roku szkolnego 2017/18 najlepiej: w kategorii klas 1 – 3 czytały klasy: 1 miejsce – 3a, 2 miejsce – 3b, 3 miejsce – 1a, w kategorii klas 4 – 7: 1 miejsce – 5a, 2 miejsce – 6b, 3 miejsce – 4b. Natomiast wzorowymi czytelnikami w tym półroczu w kategorii klas 1 – 3 okazały się: Paweł Burda – 1a, Maja Guzowska – 2a, Maja Rusek – 3a, Adam Burak – 3b. Natomiast w kategorii klas 4 – 7 są nimi: Aneta Krupińska – 4a, Kamil Jarząb – 4b, Wiktoria Pietrowska – 5a, Wiktoria Trojanowicz – 6a, Milena Szymczyk – 6b, Paweł Roguski – 7a, Weronika Szewel – 7b. Dziękujemy wychowawcom klas za przekazanie pasji czytelniczej i motywowanie swoich uczniów do sięgania po książkę. Wyróżnionym uczniom (którym zostaną wraz ze świadectwem szkolnym wręczone pamiątkowe dyplomy wzorowego czytelnika) serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych wielu niezmiernie pasjonujących chwil podczas obcowa-nia z książką.

Zgodnie z Regulaminem Biblioteki Szkolnej przypominamy o obowiązku zwrotu wypożyczonych książek w roku szkolnym 2017/201...
08/06/2018

Zgodnie z Regulaminem Biblioteki Szkolnej przypominamy o obowiązku zwrotu wypożyczonych książek w roku szkolnym 2017/2018. Czekamy na nie w bibliotece od 11 do 15 czerwca 2018 r. Po tym czasie zbiory biblioteczne będą udostępniane tylko w czytelni oraz na zajęcia lekcyjne. Termin zwrotu podręczników w każdej klasie będzie ustalony z wychowawcą. W klasach 1-7 podręczniki będą zbierane w ostatnim tygodniu między 18 a 21 czerwca.

06/06/2018

6 czerwca 2018 r. został przeprowadzony konkurs ze znajomości lektur dla klasy 2a pt. „Kto czyta, wie więcej”. Składał s...
06/06/2018

6 czerwca 2018 r. został przeprowadzony konkurs ze znajomości lektur dla klasy 2a pt. „Kto czyta, wie więcej”. Składał się on z jedenastu konkurencji: pytań, krzyżówki, rebusów, zgadnij tytuł i autora wiersza, zgadnij bohatera bajki, opowiedz o swojej ulubionej książce, wzorowo prze-czytaj tekst, łamańców językowych, z jakiej bajki pochodzi rekwizyt, odgadnięciu - jaki wiersz śpiewa Michał Bajor. W konkursie brała udział cała klasa, jednak najwięcej punktów uzyskały uczennice: Weronika Wietrzykowska-Wikarska, Dominka Jankowska, Weronika Jarczyń-ska i Zuzanna Krzywińska. Dzieci zostały nagrodzone przez organizatorkę konkursu p. Grażynę Meger: zakładkami, książkami, planami lekcji na nowy rok szkolny.

W ramach Eramusa+ Day oprócz zajęć o wielokulturowości został przeprowadzony w klasach czwartych konkurs plastyczny na w...
05/06/2018

W ramach Eramusa+ Day oprócz zajęć o wielokulturowości został przeprowadzony w klasach czwartych konkurs plastyczny na wykonanie flagi wybranego państwa techniką orgiami z kółek. Komisja konkursowa w składzie: p. A. Kujawska-Kożuchowska i p. E. Wojciechowska ogłasza wyniki: 1. miejsce zdobyli uczniowie klasy 4b:Maja Paszke, Natalia Łukaszewicz, Anna Kłączyńska, Adam Jarowski; 2. miejsce 4b: Martyna Gołojuch, Zuzanna Bober, 3. miejsce 4a:Martyna Wauter, Maja Krzyżanek. Jury przyznało także wyróżnienia dla Marcela Lewandow-skiego i Kacpra Taczały z klasy 4a oraz dla Nataszy Grudniewskiej i Kseni Temborowicz z klasy 4b. Wymienieni uczniowie 5 czerwca 2018 r. zostali nagrodzeni dyplomami, zakładkami i książkami, które uroczyście im wręczyła i pogratulowała Pani Wicedyrektor Jolanta Porada. Zajęcia przygotowały pp. Brygida Skolarus i Grażyna Meger.

W dniu 29 maja na  pediatrii odbyło się spotkanie z ciekawą książką. W ramach kontynuacji akcji „Cała Polska Czyta Dziec...
04/06/2018

W dniu 29 maja na pediatrii odbyło się spotkanie z ciekawą książką. W ramach kontynuacji akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom” gościliśmy na oddziale bibliotekarkę naszej szkoły panią Grażynę Meger. Pani Grażyna zaprezentowała dzieciom książkę „ Kuba i Buba w szpitalu, czyli o prawach dziecka – pacjenta niemal wszystko!” Grzegorza Kasdepke. Przeczytała fragment pt. „Pomyłka”, w którym to Bliźniacy trafiają do szpitala na dwa różne oddziały. Fragment ten odnosił się do prawa zachowania tajemnicy o chorobie pacjenta. Wyjaśniał też kto może udzielać informacji i komu takie informacje są udzielane, dlaczego dokumentacja medyczna powinna być chroniona i dostępna wyłącznie personelowi medycznemu, choremu i jego opiekunom. Poza tym dzieci dowiedziały się, dlaczego nie mogą się spotykać, jeśli przebywają na różnych oddziałach oraz na co się narażają, gdy łamią tę zasadę. Na koniec pani Grażyna zachęciła w rozmowie do korzystania ze zbiorów biblioteki w szkole i z osiedlowych bibliotek oraz zachęciła do codziennego czytania. Pacjenci otrzymali też zakładkę do książki i mogli skorzystać z łamigłówek umysłowych: kolorowanek, labiryntów, krzyżówek i zabaw kreatywnych – np. ukryty rysunek - łączenie cyfr. Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze, a dzieci z ciekawością słuchały i uczestniczyły w spotkaniu. Bardzo dziękujemy pani Grażynie za spotkanie i ciekawe zajęcia. W podziękowaniu p. Grażyna otrzymała od pacjentów i nauczycieli Certyfikat Znakomitego Lektora.

Kochamy książki i bardzo lubimy przebywać w szkolnej bibliotece.
23/05/2018

Kochamy książki i bardzo lubimy przebywać w szkolnej bibliotece.

Adres

Małachowskiego 9
Słupsk
76-200

Ostrzeżenia

Bądź na bieżąco i daj nam wysłać e-mail, gdy Biblioteka Szkoły Podstawowej nr 9 w Słupsku umieści wiadomości i promocje. Twój adres e-mail nie zostanie wykorzystany do żadnego innego celu i możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie.

Skontaktuj Się Z Ta Organizacja

Wyślij wiadomość do Biblioteka Szkoły Podstawowej nr 9 w Słupsku:

Udostępnij