18/05/2026
Tydzień Bibliotek 2026 już za nami!
To był czas pełen inspirujących spotkań, ciekawych rozmów i wspólnego odkrywania świata bibliotek. Dziękujemy wszystkim uczestnikom wydarzeń za obecność, zaangażowanie i stworzenie wyjątkowej atmosfery. 🫶
W ciągu ostatnich dni odbyły się ciekawe rozmowy z dziećmi i dorosłymi oraz spotkania autorskie, które pokazały, że biblioteka to miejsce otwarte, nowoczesne i pełne życia. 🌼🌞
Pierwszego dnia gościliśmy uczniów klasy II ze Szkoła Podstawowa im. abp. Antoniego Juliana Nowowiejskiego w Słupnie, którzy usłyszeli sporo informacji o bibliotece i jej funkcji. Kolejnego dnia wraz z dziećmi z Gminnego Żłobka posłuchaliśmy o ,,Kici Koci w bibliotece” i zasadach panujących w instytucji. Z uczestnikami Środowiskowego Domu Samopomocy w Słupnie porozmawialiśmy o wiośnie w słoikach i wymienialiśmy się doświadczeniami. Z kolei w czwartek odbyło się spotkanie autorskie z Panią Moniką Mańkowską, która opowiadała o swojej pasji do malowania kamieni i innych upodobaniach. Ostatniego dnia akcji zaprosiliśmy dzieci z Domowe Przedszkole w Nowym Gulczewie, które miały okazję obejrzeć japońską sztukę przekazu - teatrzyk kamishibai 👫🍎📖🖌️
Cieszymy się, że mogliśmy wspólnie świętować miłość do książek, kultury i lokalnej społeczności. Mamy nadzieję, że ten tydzień pozostawił wiele pięknych wspomnień i zachęcił do jeszcze częstszych odwiedzin w bibliotece. ☺️
Dziękujemy i do zobaczenia na kolejnych wydarzeniach! ❤️