21/05/2026
18 maja br. w Domu Kultury w Powidzu odbyła się konferencja pn. „Bezpieczne Jezioro Powidzkie” zorganizowana przez Gminę Powidz oraz Gminę Ostrowite
W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele Policji, w tym Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu – Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu insp. Violetta Mójta oraz Komendant Powiatowy Policji w Słupcy insp. Roman Ciesielczyk, a także przedstawiciele: Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego, PGW Wody Polskie, Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego, Żandarmerii Wojskowej, Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Słupcy, WOPR, Państwowej Straży Pożarnej, Centrum Kształcenia i Technologii BSP – Politechniki Poznańskiej, a także Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego, Powiatowy Lekarz Weterynarii oraz samorządowcy z terenu Gminy Powidz i Gminy Ostrowite.
Zgromadzonych gości powitali Jakub Gwit – Wójt Gminy Powidz oraz Wójt Gminy Ostrowite Mateusz Wojciechowski.
Podczas spotkania omówiono szereg tematów związanych z bezpieczeństwem na terenie Jeziora Powidzkiego.
Szczególną uwagę poświęcono zagadnieniom dotyczącym bezpieczeństwa największego jeziora w Wielkopolsce – Jeziora Powidzkiego, w tym współpracy służb, bezpieczeństwa osób wypoczywających nad akwenem oraz działań mających na celu zapewnienie bezpieczeństwa w sezonie letnim.