Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Słubice

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Słubice Zapraszamy do korzystania z naszych zbiorów oraz katalogu online. Godz. otwarcia pon.-pt. 9:00-17:00 Jedności Robotniczej 18, 69-100 Słubice, tel. 95 758 2372. IX.

KLAUZULA INFORMACYJNA W ZWIĄZKU Z KORZYSTANIEM Z WTYCZKI „Lubię to” NA Facebooku
Stosownie do rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 94/46/WE (dalej „RODO”) informujemy w jaki sposób przetwarzać będzie

my Państwa dane osobowe udostępnione w trakcie korzystania z profilu Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Słubicach w serwisie Facebook (dalej „fanpage”):
I. Administrator danych osobowych
Administratorem Państwa danych osobowych jest Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Słubicach, ul. W sprawach związanych z przetwarzaniem danych można kontaktować się listownie na adres: ul. Jedności Robotniczej 18, 69-100 Słubice lub na adres e-mail: [email protected] lub z wyznaczonym u Administratora Inspektorem Ochrony Danych pod adresem e-mail: [email protected]. II Kategorie osób, których dane są przetwarzane
Administrator przetwarza dane osobowe osób, które:
- dokonały subskrypcji fanpage'a poprzez kliknięcie ikony „Lubię to”, „Obserwuj” lub „Udostępnij”;
- opublikowały swój komentarz pod którymkolwiek z postów zamieszczonych na naszym fanpage’u. III Cele i podstawy przetwarzania
Przetwarzamy dane osobowe osób określonych w pkt I w następujących celach:
- w celu prowadzenia fanpage'a pod nazwą Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Słubicach na portalu społecznościowym Facebook, na warunkach oraz na zasadach określonych przez Facebook Inc. i informowania za jego pomocą o realizacji zadań BPMiG w Słubicach polegających na zaspokojeniu potrzeb oświatowych, kulturalnych i informacyjnych ogółu społeczeństwa oraz upowszechnianiu wiedzy i kultury. Budowaniu i utrzymaniu społeczności z nami związanej oraz w celu komunikacji za pośrednictwem dostępnych funkcjonalności serwisu Facebook (komentarze, wiadomości) zgodnie z art. 6 ust. 1 lit e RODO - przetwarzanie jest niezbędne do wykonania zadania realizowanego w interesie publicznym lub w ramach sprawowania władzy publicznej powierzonej administratorowi;
- w celach analitycznych dotyczących analiz funkcjonowania, popularności, sposobu korzystania z fanpage'a;
- skorzystanie z subskrypcji fanpage'a jest dobrowolne i odbywa się za zgodą osoby, której dane dotyczą zgodnie z art. 6 ust. 1 lit. a RODO. IV Kategorie przetwarzanych danych osobowych:
Administrator będzie przetwarzał następujące dane:
- podstawowe dane identyfikacyjne (Imię i Nazwisko) w zakresie opublikowanym przez Państwa na Państwa własnym profilu na portalu społecznościowym Facebook;
- adres IP i identyfikator przeglądarki użytkownika;
- dane opublikowane przez Państwa na profilu Facebook;
- anonimowe dane statystyczne dotyczące osób odwiedzających fanpage'a dostępne za pomocą funkcji „Facebook Insights" udostępnionej przez Facebooka stosownie do niepodlegających zmianie warunków korzystania z serwisu Facebook, gromadzone dzięki plikom szpiegującym (zwanym „plikami cookies"), z których każdy zawiera niepowtarzalny kod użytkownika, który można powiązać z danymi połączenia użytkowników zarejestrowanych na Facebooku, a który zostaje pobrany i przetworzony w chwili otwarcia fanpage'a. V Odbiorcy danych
Administrator danych osobowych udostępnia dane osobowe:
a) organom władzy publicznej oraz podmiotom wykonującym zadania publiczne lub działającym na zlecenie organów władzy publicznej, w zakresie i w celach, które wynikają z przepisów powszechnie obowiązującego prawa;
b) właścicielowi portalu społecznościowego Facebook na niepodlegających zmianie zasadach dotyczących danych określonych przez Facebook dostępnych pod adresem https://www.facebook.com/about/privacy
VI Przekazywanie danych do państw trzecich lub organizacji międzynarodowych
Administrator danych nie przekazuje danych poza teren Polski/UE/Europejskiego Obszaru Gospodarczego z zastrzeżeniem ponadnarodowego charakteru przepływu danych w ramach serwisu Facebook z zastosowaniem stosowanych przez Facebook klauzul umownych zatwierdzonych przez Komisję Europejską i decyzji Komisji Europejskiej stwierdzających odpowiedni stopień ochrony danych w odniesieniu do określonych krajów zgodnie z zasadami określonymi przez Facebook pod adresem https://www.facebook.com/about/privacy
VII Okres przechowywania danych
Okres przetwarzania danych jest związany z celami i podstawami ich przetwarzania. W związku z czym:
- dane przetwarzane na podstawie wymogów ustawowych będą przetwarzane przez czas, w którym przepisy prawa nakazują przechowanie danych;
- dane statystyczne dotyczące osób odwiedzających fanpage'a dostępne za pomocą funkcji „Facebook Insights" będą przetwarzane przez czas dostępności tych danych w serwisie Facebook wynoszący 2 lata. VIII Państwa prawa:
Każdy użytkownik ma prawo do dostępu do treści swoich danych a także żądania sprostowania tych danych, ograniczenia ich przetwarzania, prawo do przenoszenia danych oraz prawo do wniesienia sprzeciwu. Mają Państwo prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa; https://www.uodo.gov.pl/pl/p/ kontakt tel. (22) 531 03 00
Jeśli potrzebują Państwo sprawdzić, zmienić, zaktualizować lub usunąć swoje dane z FB powinni zalogować się na swoim profilu i postępować zgodnie z instrukcją FB. Informacje o źródle danych
Państwa dane uzyskujemy od firmy Facebook oraz z Państwa publicznego profilu i wpisów na fanpage'u na platformie internetowej Facebook. X. Pozostałe informacje
Dane osobowe nie będą przedmiotem zautomatyzowanego podejmowania decyzji w oparciu o profilowanie. Przetwarzanie pozyskanych od Państwa danych przez Administratora opierać się będzie na zasadzie dobrowolności ich podania.

🦋 Za nami pełne radości spotkanie z dziećmi z grupy "Motylki" z przedszkola "Miś Uszatek", zorganizowane w ramach XXV Og...
02/06/2026

🦋 Za nami pełne radości spotkanie z dziećmi z grupy "Motylki" z przedszkola "Miś Uszatek", zorganizowane w ramach XXV Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom ph. "Czytanie. Mądrość. Siła."

🦋 Wspólnie rozmawialiśmy o książkach i odkrywaliśmy, jak ogromną siłę ma ich czytanie - jak rozwija wyobraźnię, uczy, bawi i przenosi nas do niezwykłych światów. Głównym punktem programu była lektura książki „Jak Ancymonek został Ancymonem” Liliany Bardijewskiej z kultowej Złotej Listy fundacji Cała Polska czyta dzieciom. Przygody bohatera wywołały mnóstwo uśmiechu i stały się wstępem do wspólnej zabawy. Po czytaniu przyszedł czas na oglądanie prezentacji "Jak powstaje książka" oraz twórczość plastyczną. Dzieci z wielkim zaangażowaniem kolorowały swoje własne, okolicznościowe zakładki do książek.
Prawdziwym i całkowicie zaskakującym zwieńczeniem spotkania okazał się jednak występ naszych gości. Dzieci porwały nas do tańca, prezentując wspaniały, energiczny pokaz rock and rolla!

🦋 Dziękujemy małym czytelnikom za niesamowitą energię, uśmiech i wspólnie spędzony czas. Nucić Wasze piosenki będziemy do końca dnia! Okazuje się, że książka i taniec to idealne połączenie! :D Do zobaczenia!



02/06/2026

Szukasz sposobu na super przygodę z dzieckiem? Trwa właśnie akcja !

Drodzy Tatusiowie, Wujkowie, Dziadkowie, Starsi Bracia, Opiekunowie i Trenerzy – to wiadomość właśnie dla Was. Macie w sobie ukrytą supermoc, ponieważ dla swoich podopiecznych jesteście prawdziwymi bohaterami i wzorami do naśladowania. Kiedy dzieci widzą Was z książką, same chcą po nią sięgać, a wspólne czytanie buduje między Wami silną więź na całe życie, rozwija wyobraźnię malucha i daje świetny przykład.

Jeśli nie wiecie, od czego zacząć lub co wybrać, zapraszamy do naszej biblioteki. Na miejscu czekają na Was wspaniałe książki oraz bezpłatna broszura pełna przydatnych porad i inspiracji.
Do zobaczenia! :)

Fundacja Powszechnego Czytania

📕Za nami kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. W czwartkowe popołudnie, 28 maja 20206 r., klubowicze spotkali si...
02/06/2026

📕Za nami kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. W czwartkowe popołudnie, 28 maja 20206 r., klubowicze spotkali się, by porozmawiać o powieści „Biblioteka o północy” autorstwa Matta Haiga.

📗Tym razem nasze spotkanie miało wyjątkowy charakter - dzięki pięknej, wiosennej pogodzie przenieśliśmy się na taras biblioteki, gdzie w kameralnej i pełnej spokoju atmosferze mogliśmy wspólnie zanurzyć się w refleksyjny świat książki.
„Biblioteka o północy” skłoniła nas do wielu przemyśleń na temat wyborów, których dokonujemy w życiu, alternatywnych ścieżek oraz tego, czym właściwie jest szczęście. Rozmawialiśmy o żalu, nadziejach i o tym, jak często jesteśmy dla siebie zbyt surowi. Dyskusja była pełna emocji i osobistych refleksji, a każdy z uczestników wniósł do niej coś wyjątkowego.
Dziękujemy wszystkim obecnym za wspólnie spędzony czas
i inspirujące rozmowy. To dzięki Wam nasze spotkania mają tak niepowtarzalny klimat.

📘Już teraz nie możemy się doczekać kolejnego spotkania, które odbędzie się 24 czerwca 2026 r. Omawiać będziemy książkę pt. „Czarnobylska modlitwa” Swietłany Aleksijewicz. Zachęcamy wszystkich miłośników literatury do dołączenia do Dyskusyjnego Klubu Książki i udziału w naszych comiesięcznych debatach.
Do zobaczenia! :)



01/06/2026

Każdy z nas był kiedyś dzieckiem! A niektórzy pozostają dziećmi na zawsze! 😃😉 Wszystkim Dzieciom, małym i dużym, życzymy wszystkiego najpiękniejszego! Niech Wasze dzieciństwo będzie jak bajka- piękna, kolorowa, radosna, w której dzieją się tylko dobre rzeczy! 😍 Uśmiechu, miłości bliskich oraz wszystkiego co najlepsze! Pozdrawiamy-Wasze bibliotekarki! 😍 I pamiętajcie, my zawsze na Was tu czekamy! 😘 My i piękne książki, które chcą być czytane! 📚Radosnego Dnia Dziecka! ❤️ Zapraszamy do zabawy w zgadujzgadulę! Czy rozpoznacie swoje panie bibliotekarki? ;)

Świetna wiadomość! 🙂 Skoro dziś jest poniedziałek 1 czerwca - to zapraszamy po kody   Czekamy na Was od godz. 9:00! 📚Jeś...
01/06/2026

Świetna wiadomość! 🙂 Skoro dziś jest poniedziałek 1 czerwca - to zapraszamy po kody Czekamy na Was od godz. 9:00! 📚
Jeśli nie możesz pojawić się w bibliotece osobiście, najlepiej od razu łap za telefon:
📞 Zadzwoń pod numer: 95 758 2372
Biblioteka jest dziś czynna do 17:00, ale kody zazwyczaj rozchodzą się jak świeże bułeczki, więc warto się pośpieszyć!

Do zobaczenia w bibliotece (lub na linii)! 👋

Mole książkowe w ogrodzie, czyli „Czytanie uskrzydla”! 🌳 W ramach tegorocznego XXV Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzi...
28/05/2026

Mole książkowe w ogrodzie, czyli „Czytanie uskrzydla”!

🌳 W ramach tegorocznego XXV Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom ph. „CZYTANIE – MĄDROŚĆ – SIŁA” w ramach kampanii Cała Polska czyta dzieciom, biblioteczny ogród zamienił się w tętniącą życiem, zieloną czytelnię oraz plenerową pracownię artystyczną. Wszystko to za sprawą kolejnego spotkania dzieci z bibliotecznego klubu „Artyści wśród książek”.

📖 Dzisiejsze spotkanie naszych Artystów rozpoczęło się od głośnego czytania na świeżym powietrzu. Tym razem najmłodsi zanurzyli się w literacki świat książki „Witajcie w Chudegnatach" autorstwa Katarzyny Wasilkowskiej. Książka ta jest na "Złotej Liście" pozycji polecanych przez Fundację „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom”.

🌤️Piękna pogoda sprzyjała relaksowi, a lektura stała się idealnym wstępem do „rozmów na trawie”. Dzieci chętnie dyskutowały o swoich ulubionych lekturach oraz o tym, jak spędzają wolny czas. Ciekawym elementem spotkania był powrót do przeszłości – uczestnicy rozmawiali o tym, jak kiedyś wyglądały zabawy na podwórku, gdy nikt jeszcze nie słyszał o smartfonach. Okazało się, że kreatywność dawnych pokoleń mocno zainspirowała nasze dzieci.

🫟 Podczas zajęć plastycznych rozłożone na trawie koce zamieniły się w artystyczne stanowiska. To na nich dzieci – przy użyciu pasteli – malowały otaczającą zieloną przestrzeń, przenosząc swoje wyobrażenia na papier.

📚 Na zakończenie na Artystów czekała wyjątkowa niespodzianka. Każdy mógł zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie przy specjalnie przygotowanej makiecie skrzydeł. Fotografiom towarzyszyło ważne, przewodnie hasło: „Czytanie uskrzydla”, które idealnie podsumowało ten pełen inspiracji, twórczy dzień.

Polecamy do czytania "Złotą Listę" >> https://calapolskaczytadzieciom.pl/zlota-lista/lista-ksiazek-polecanych-przez-fundacje-abcxxi-cala-polska-czyta-dzieciom/



  we wrześniu! A my, razem z Narodowe Czytanie, już dzisiaj zapraszamy do wysłuchania pierwszego odcinka audiobooka „Dzi...
28/05/2026

we wrześniu! A my, razem z Narodowe Czytanie, już dzisiaj zapraszamy do wysłuchania pierwszego odcinka audiobooka „Dziadów” 🎧 – lektury Narodowego Czytania 2026!

📢 Halo! Halo! Drodzy Przyjaciele Narodowego Czytania!

Wystartował właśnie kanał Narodowego Czytania na YouTube: https://www.youtube.com/

Już od dziś można na nim słuchać audiobooka „Dziadów” 🎧, przygotowanego z inicjatywy Pary Prezydenckiej specjalnie na Narodowe Czytanie.

Zanim spotkamy się 5 września, już teraz posłuchajmy tego arcydramatu.

Kolejne części będą publikowane w każdą środę❗️

Zachęcamy do wysłuchania i subskrybowania kanału, na którym znajdziecie wiele innych materiałów na temat „Dziadów”.

Co tydzień nowy fragment, co tydzień kolejny powrót do jednego z najważniejszych tekstów polskiej literatury. Krótko mówiąc – co tydzień „Dziady”!

Zasubskrybuj! Nie przegap!

Otwierasz bibliotekę – odkrywasz świat!📒 XXIII Ogólnopolski Tydzień Bibliotek pod hasłem „Biblioteka. Otwierasz. Odkrywa...
27/05/2026

Otwierasz bibliotekę – odkrywasz świat!

📒 XXIII Ogólnopolski Tydzień Bibliotek pod hasłem „Biblioteka. Otwierasz. Odkrywasz” w słubickiej bibliotece upłynął pod znakiem inspirujących spotkań, wydarzeń artystycznych oraz literackich odkryć. W dniach od 8 do 22 maja 2026 r. Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Słubicach zaprosiła swoich czytelników oraz mieszkańców gminy do wspólnego świętowania.
Ważnym punktem obchodów było wyjątkowe spotkanie autorskie z Anetą Krasińską – uznaną pisarką literatury obyczajowej. Autorka przybliżyła uczestnikom swoją twórczość oraz opowiedziała o procesie powstawania powieści. Kameralna atmosfera sprzyjała wymianie myśli, inspirującym rozmowom oraz literackim refleksjom.

📕 Każdego dnia bibliotekę odwiedzały grupy przedszkolne, dla których „Otworzyliśmy drzwi do wyobraźni”. Odkrywaliśmy jak niezwykłą moc mają książki i jak potrafią przenosić nas do świata marzeń i przygód. Nie zabrakło wspólnego czytania, rozmów o książkach, a także kreatywnych zajęć plastycznych, które dostarczyły najmłodszym wielu radości i niezapomnianych wrażeń.

📗 W programie obchodów znalazły się również zajęcia z poezjoterapii. Spotkanie było pełne emocji, wrażliwości i wzajemnego zrozumienia. Poezja połączyła uczestników o różnych doświadczeniach i sposobach patrzenia na świat, tworząc wyjątkową atmosferę bliskości i refleksji. Szczególnym wydarzeniem było spotkanie integracyjno-plastyczne z seniorami z Domu Dziennego „Senior+” w Słubicach. Uczestnicy warsztatów przygotowywali okolicznościowe kartki inspirowane hasłem tegorocznego Tygodnia Bibliotek – „Biblioteka. Otwierasz. Odkrywasz”.

📙 Zwieńczeniem obchodów była wyjątkowa prelekcja historyczna pt. „Lebus czy Lubusz?”, którą poprowadził Iwo Nędzi – młody pasjonat historii oraz autor pracy dotyczącej polsko-niemieckich dziejów Lebus. Spotkanie miało międzynarodowy charakter i zgromadziło gości z obu stron Odry.

📘 W trakcie Tygodnia Bibliotek na wszystkich czytelników i gości czekały książkowe niespodzianki, zakładki oraz kolorowe balony. Dużym zainteresowaniem cieszyła się także akcja „Bookcrossing”, dzięki której każdy mógł znaleźć dla siebie interesującą książkę i podzielić się własnymi lekturami z innymi czytelnikami. Wyjątkową atrakcją było stworzenie wspólnie z czytelnikami makiety skrzydeł - symbolu wyobraźni, pasji i bibliotecznej wspólnoty. „Czytanie uskrzydla”- to hasło będzie nam towarzyszyć dłużej. W holu można zobaczyć wspólne dzieło i wykonać pamiątkowe fotografie.

📕 To był niezwykły czas pełen spotkań, rozmów, twórczej energii i literackich odkryć. Dziękujemy wszystkim, którzy byli z nami podczas XXIII Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek i wspólnie tworzyli tę wyjątkową atmosferę.

Uwaga ❗️ Kończy się majowa „promocja” dla zapominalskich czytelników! Jeśli do końca maja oddasz książki do biblioteki, ...
27/05/2026

Uwaga ❗️ Kończy się majowa „promocja” dla zapominalskich czytelników!

Jeśli do końca maja oddasz książki do biblioteki, nie zapłacisz kary! Sprawdź, czy na półce w domu nie masz książek z biblioteki, które daaaaawno powinny być zwrócone. Oddaj je w bibliotece lub do wrzutni znajdującej się przed budynkiem, która jest otwarta 24h ;)



W ubiegły piątek, 22 maja 2026 r. , w słubickiej bibliotece odbyło się wyjątkowe spotkanie poświęcone historii naszego r...
26/05/2026

W ubiegły piątek, 22 maja 2026 r. , w słubickiej bibliotece odbyło się wyjątkowe spotkanie poświęcone historii naszego regionu. Prelekcja „Lebus czy Lubusz?” była doskonałą okazją, by spojrzeć na dobrze znane nam miejsca z nieco innej perspektywy.
Naszym gościem był Iwo Nędzi - młody pasjonat historii, który w przystępny i angażujący sposób opowiadał o złożonych, polsko-niemieckich dziejach Lebus. To temat szczególnie nam bliski - żyjemy na pograniczu, gdzie przeszłość wciąż przenika się z teraźniejszością.

Spotkanie miało wyjątkowy, międzynarodowy charakter i było prowadzone dwujęzycznie – po polsku i niemiecku. Dzięki temu wydarzenie stało się jeszcze bardziej otwarte i integrujące, a uczestnicy mogli doświadczyć prawdziwego dialogu ponad granicami. Wykład zgromadził bardzo różnorodną publiczność - od młodzieży szkolnej po seniorów. Niezależnie od wieku, wszyscy słuchali z dużym zainteresowaniem, zadawali liczne pytania i z ciekawością dopytywali o regionalne ciekawostki oraz pasję prelegenta.

Spotkanie wpisało się w obchody Miesiąca Edukacji Obywatelskiej „Na granicy” i było ważnym elementem budowania dialogu oraz pogłębiania wiedzy o naszej wspólnej przeszłości. Było to również ostatnie wydarzenie realizowane w ramach XXIII Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek pod hasłem „Biblioteka. Otwierasz. Odkrywasz.”

Serdecznie dziękujemy Iwo Nędzi za inspirującą prelekcję, a wszystkim uczestnikom za obecność i aktywny udział. Już dziś zapraszamy na kolejne spotkania w słubickiej bibliotece!



Adres

Ulica Jedności Robotniczej 18
Słubice
69-100

Godziny Otwarcia

Poniedziałek 09:00 - 17:00
Wtorek 09:00 - 17:00
Środa 09:00 - 17:00
Czwartek 09:00 - 17:00
Piątek 09:00 - 17:00

Ostrzeżenia

Bądź na bieżąco i daj nam wysłać e-mail, gdy Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Słubice umieści wiadomości i promocje. Twój adres e-mail nie zostanie wykorzystany do żadnego innego celu i możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie.

Skontaktuj Się Z Ta Organizacja

Wyślij wiadomość do Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Słubice:

Udostępnij

Kategoria