26/04/2026
Niedziela 26 kwietnia 2026 roku stała pod znakiem sportowej rywalizacji członków Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych. Tym razem członkowie MDP spotkali się przy stołach do tenisa stołowego i walczyli o Puchar Wójta Gminy Sławno Tadeusza Wojciechowskiego. Turniej rozegrany został w sali gimnastycznej Publicznej Szkoły Podstawowej w Kozeninie. Turniej obserwowali licznie zgromadzeni kibice oraz zaproszeni goście wśród których byli:
• Tadeusz Wojciechowski - Wójt Gminy Sławno,
• Stanisław Zdulski – Przewodniczący Rady Gminy Sławno,
• Grzegorz Mikucki – Radny Rady Powiatu Opoczyńskiego,
• Mariusz Śmigiel – V-ce Przewodniczący Rady Gminy Sławno
• Arkadiusz Knap – V-ce Przewodniczący Rady Gminy Sławno
• Piotr Szczodry – Radny Rady Gminy Sławno,
• Marek Antosik – Radny Rady Gminy Sławno,
• Sławomir Antosiak – Radny Rady Gminy Sławno,
• Rafał Stępień – Radny Rady Gminy Sławno, Prezes OSP Zachorzów-Kolonia
• Daniel Mazur - Radny Rady Gminy Sławno,
• Prezesi oraz Naczelnicy OSP z Gminy Sławno
Rywalizacja była bardzo zacięta i stałą na wysokim poziomie. Po kilkugodzinnych zmaganiach wyłonienie zostali zwycięzcy w poszczególnych kategoriach.
Końcowa kolejność w poszczególnych kategoriach przedstawia się następująco:
W kategorii - MDP dziewcząt klasyfikacja indywidualna
1. Oliwia Franas – MDP Kunice,
2. Katarzyna Sasin – MDP Kozenin,
3. Roksana Witkowska – MDP Kozenin.
W kategorii - MDP chłopców 10 – 15 lat klasyfikacja indywidualna
1. Adrian Zwoliński - MDP Kozenin,
2. Jakub Zdulski - MDP Kozenin,
3. Filip Doleciński – MDP Kozenin.
MDP chłopców 16– 18 lat klasyfikacja indywidualna
1. Szymon Kuleta – MDP Kozenin,
2. Antoni Sobczyk – MDP Sławno,
3. Piotr Jachimowski - MDP Prymusowa Wola.
Zawodnicy, którzy zdobyli pierwsze trzy miejsca w poszczególnych kategoriach otrzymali dyplomy oraz okazałe puchary. Każdy zawodnik otrzymała upominek. Nad całością turnieju czuwała Komisja Sędziowska w składzie:
• dh Grzegorz Krakała – Prezes Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Sławnie,
• dh Jarosław Krawczyk – Komendant Gminny ZOSP RP w Sławnie,
• dh Tomasz Nawrocki – Prezes OSP w Kozeninie.
Składamy serdeczne podziękowania tym, którzy przyczynili się do organizacji tego turnieju, który już na dobre wpisał się w kalendarz imprez sportowych organizowanych przez Zarząd Gminny Z OSP RP w Sławnie przy współpracy z Urzędem Gminy Sławno.