12/03/2026
🌿 VII Wojewódzki Konkurs na Palmę i Pisankę Wielkanocną – zapraszamy do udziału!
Muzeum Wsi Lubelskiej w Lublinie, Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego w Lublinie i Stowarzyszenie Twórców Ludowych zapraszają mieszkańców województwa lubelskiego do udziału w VII Wojewódzkim Konkursie na Palmę i Pisankę Wielkanocną.
Konkurs obejmuje cztery kategorie: pisankę wielkanocną wykonaną techniką tradycyjną, pisankę wielkanocną wykonaną techniką współczesną, palmę wielkanocną wykonaną techniką tradycyjną i palmę wielkanocną wykonaną techniką współczesną.
Konkurs przebiega dwuetapowo: kwalifikacje wstępne przeprowadzają gminy. Każda z gmin może wytypować do konkursu po jednej pracy w każdej z kategorii, po czym przekazuje je organizatorowi konkursu – Muzeum Wsi Lubelskiej, gdzie zostaną ocenione przez komisję konkursową powołaną przez organizatora.
UWAGA! Prace z wymaganymi załącznikami mogą być składane bezpośrednio organizatorowi konkursu (pomijając gminę) tj. Muzeum Wsi Lubelskiej w dniach 18 – 20 marca 2026 r. w godz. 9.00 – 15.00, adres: al. Warszawska 96, 20 – 824 Lublin. Zgłaszający w dniu zgłoszenia prac proszeni są o wcześniejszy kontakt telefoniczny.
Prace mieszkańców Gminy Sławatycze przyjmowane są w GOK w Sławatyczach do 17 marca, w godz. 7.30 – 15.30.
Dokumenty do pobrania:
https://www.slawatycze.pl/asp/pl_start.asp?typ=13&sub=21&subsub=0&menu=13&artykul=1338&akcja=artykul