17/06/2024
Po raz dwudziesty Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Rzezawie zorganizował imprezę plenerową skierowaną do dzieci z niepełnosprawnością i ich opiekunów pn. „Gminny Dzień Dziecka z niepełnosprawnością 2024”.
Spotkanie odbyło się 15 czerwca 2024 roku w świetlicy wiejskiej w Buczkowie
w ramach projektu socjalnego realizowanego przez pracowników Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Rzezawie.
Głównym celem projektu było nawiązywanie i podtrzymanie wzajemnych, życzliwych relacji rodzin oraz wymiany doświadczeń. Impreza była doskonałą okazją do zabawy w gronie przyjaznych osób, a także ciekawą formą spędzanie czasu wolnego w rodzinnej atmosferze.
W pikniku uczestniczył Wójt Gminy Rzezawa – Pan Zbigniew Biernat, Radny wsi Buczków – Pan Marian Gnutek oraz Sołtys sołectwa Buczków – Pani Czesława Budyn.
Tradycyjnie pogoda dopisała, a bogaty w wiele atrakcji program spotkania sprawił, że każdy z przybyłych gości mógł miło spędzić czas. Dzieci miały do dyspozycji m.in. dmuchane zjeżdżalnie, uczestniczyły w licznych zabawach, tańcach. Duże zainteresowanie dzieci wywołało malowanie twarzy oraz malowanie na folii. Dodatkowo każdy mógł wziąć udział w sesji zdjęciowej z różnymi gadżetami.
Poza licznymi atrakcjami, wszyscy goście mogli posmakować pysznego tortu przygotowanego na 20 -tą rocznicę spotkania, a także mogli zjeść świeżo pieczoną na grillu kiełbaskę. Dla dzieci i nie tylko przygotowano specjalne przekąski w formie waty cukrowej, popcornu i kręconych ziemniaczków, którymi każdy mógł się delektować do woli.
Wszystkie atrakcje były oczywiście nieodpłatne dla uczestników Pikniku, a każde dziecko otrzymało na zakończenie spotkania upominek z okazji jego święta.
Organizatorzy składają serdeczne podziękowania wszystkim zaangażowanym osobom w przygotowanie pikniku „Gminny Dzień Dziecka z Niepełnosprawnością 2024”,
a Uczestnikom dziękują za przybycie i wspaniałą zabawę.