31/05/2026
Oto, co działo się w maju w 𝙁𝙞𝙡𝙞𝙞 𝙣𝙧 𝟭 😉
🌍📚 D̲z̲i̲e̲ń̲ ̲Z̲i̲e̲m̲i̲ ̲w̲ ̲b̲i̲b̲l̲i̲o̲t̲e̲c̲e̲ 📚🌍
Na początku miesiąca Bibliotekę odwiedziło Przedszkole Publiczne nr 17, podczas wizyty rozmawialiśmy o tym, j̲a̲k̲ ̲d̲b̲a̲ć̲ ̲o̲ ̲n̲a̲s̲z̲ą̲ ̲p̲l̲a̲n̲e̲t̲ę̲ 🌱💚
Dzieci dowiedziały się, dlaczego warto segregować odpady, oszczędzać wodę oraz dawać przedmiotom drugie życie zamiast je wyrzucać ♻️💧
Podczas spotkania nie zabrakło ciekawych książek, rozmów i ekologicznych zabaw, np. 𝘼𝙠𝙘𝙟𝙖-𝙨𝙚𝙜𝙧𝙚𝙜𝙖𝙘𝙟𝙖, gdzie ich zadaniem było wrzucić poszczególny rodzaj opakowania do odpowiedniego kosza. Przedszkolaki świetnie wiedzą już, że nawet małe codzienne działania mogą pomóc naszej Ziemi 🌎✨
📚 W̲i̲z̲y̲t̲a̲ ̲k̲l̲a̲s̲y̲ ̲1̲ ̲w̲ ̲b̲i̲b̲l̲i̲o̲t̲e̲c̲e̲ ̲z̲ ̲o̲k̲a̲z̲j̲i̲ ̲Ś̲w̲i̲ę̲t̲a̲ ̲F̲l̲a̲g̲i̲📚
Uczniowie klasy 1 Szkoły Podstawowej nr 16 odwiedzili bibliotekę, aby wspólnie u̲c̲z̲c̲i̲ć̲ ̲Ś̲w̲i̲ę̲t̲o̲ ̲F̲l̲a̲g̲i̲ oraz porozmawiać o polskich symbolach narodowych ❤️🤍
Podczas spotkania dzieci przypomniały sobie, czym są symbole narodowe – 𝙛𝙡𝙖𝙜𝙖, 𝙜𝙤𝙙ł𝙤 𝙞 𝙝𝙮𝙢𝙣 – oraz dlaczego należy okazywać im szacunek. Nie zabrakło ciekawych opowieści, książek i wspólnych rozmów o naszej ojczyźnie 🇵🇱✨
To była piękna lekcja patriotyzmu i okazja do rozwijania zainteresowań czytelniczych w wyjątkowej atmosferze 📖😊
📚✨ S̲p̲o̲t̲k̲a̲n̲i̲e̲ ̲K̲l̲u̲b̲u̲ ̲M̲i̲ł̲o̲ś̲n̲i̲k̲ó̲w̲ ̲D̲o̲b̲r̲e̲j̲ ̲K̲s̲i̲ą̲ż̲k̲i̲ ✨📚
Podczas kolejnego spotkania naszego K̲l̲u̲b̲u̲ ̲M̲i̲ł̲o̲ś̲n̲i̲k̲ó̲w̲ ̲D̲o̲b̲r̲e̲j̲ ̲K̲s̲i̲ą̲ż̲k̲i̲ rozmawialiśmy o ulubionych poetach i poezji, która porusza, inspiruje i pozostaje w pamięci na długo. Szczególną uwagę skupiliśmy na sylwetce 𝙕𝙪𝙯𝙖𝙣𝙣𝙮 𝙂𝙞𝙣𝙘𝙯𝙖𝙣𝙠𝙞. 💙📖
Uczestnicy dzielili się swoimi literackimi odkryciami, wspominali twórców, do których chętnie wracają, oraz czytali wybrane wiersze pełne emocji i refleksji ✒️🌿
📚😊 T̲y̲d̲z̲i̲e̲ń̲ ̲B̲i̲b̲l̲i̲o̲t̲e̲k̲ ̲–̲ ̲w̲s̲p̲ó̲l̲n̲e̲ ̲c̲z̲y̲t̲a̲n̲i̲e̲ ̲z̲ ̲p̲r̲z̲e̲d̲s̲z̲k̲o̲l̲a̲k̲a̲m̲i̲😊📚
W dniach 8–15 maja obchodzimy T̲y̲d̲z̲i̲e̲ń̲ ̲B̲i̲b̲l̲i̲o̲t̲e̲k̲ – wyjątkowy czas promujący czytelnictwo i miłość do książek 📖✨
Z tej okazji naszą bibliotekę odwiedziła grupy z przedszkoli: , Bajkowy Zakątek" oraz ,,Kraina Uśmiechu", które z wielkim zainteresowaniem uczestniczyła w spotkaniu i 𝙜ł𝙤𝙨́𝙣𝙮𝙢 𝙘𝙯𝙮𝙩𝙖𝙣𝙞𝙪 𝙗𝙖𝙟𝙚𝙠. Nie zabrakło uśmiechów, rozmów o książkach oraz wspólnego odkrywania magicznego świata literatury 📚
Dziękujemy najmłodszym za odwiedziny i aktywny udział w spotkaniu. Mamy nadzieję, że biblioteka będzie miejscem, do którego dzieci będą wracać z radością 💙