12/08/2025
9 sierpnia 2025 roku, w sobotę w pięknej węgierskiej miejscowości Sátoraljaújhely, miałem zaszczyt i przyjemność powitać III Obóz Studencki im. Wacława Felczaka.
W tym roku latem, Fundacja zorganizowała sześciodniowy węgiersko - polski program dla młodzieży szkół średnich. Celem programu jest umożliwienie młodzieży obu narodów lepsze poznanie swoich kultur, poprzez wzajemne zbieranie doświadczeń oraz nawiązywanie przyjaznych relacji. W obozie bierze udział 73 uczniów i 8 nauczycieli z węgierskich szkół średnich ( Szkoła z Budapesztu ) i uczniowie z Polski ( Szkoły z Krosna, Jedlicza, Opola Lubelskiego, Szczyrku i Gorlic ) Program spotkań dla młodzieży potrwa do 14 sierpnia. Miejscem spotkania jest piękny hotel Rákóczi.
Fundacja zapewnia uczniom i towarzyszącym im nauczycielom zakwaterowanie, pełne wyżywienie na czas trwania programu a także bezpłatny udział w programach i zwiedzaniu okolicy.