01/02/2024
Na terenie naszego osiedla doczekaliśmy sie nowych ścieżek rowerowych, dziś trwa malowanie oznaczeń. W dniu wczorajszym służby przeprowadziły akcję na ulicy Asnyka, gdzie od strony telekomunikacji interweniowała Straż Miejska , a po południu przy Poczcie Polskiej, Policja. Akcja miała na celu usunięcie nieprawidłowo parkujące pojazdy na nowych ścieżkach rowerowych.
Zanim nowe oznakowanie przyjmie się na stałe , a kierowcy zaczną go respektować pewnie minie trochę czasu. Przypominamy że wiele zależy od nas mieszkańców, nieprawidłowo parkujące samochody można zgłaszać do Straży Miejskiej numer tel. 986 lub Policji.
Zgłosić nieprawidłowo zaparkowany pojazd można również przez Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa pod linkiem: https://mapy.geoportal.gov.pl/iMapLite/KMZBPublic.html
Na mapie należy umieścić znacznik z miejscem gdzie znajduje się pojazd nieprawidłowo zaparkowany , podać datę oraz dni i porę dnia w jakiej parkowanie ma miejsce, można również dołączyć zdjęcia.
Każda taka nasza interwencja jako mieszkańców przekłada się na reakcję służb oraz na komfort życia na naszym osiedlu, nikt nie zrobi tego za nas.
Trwa malowanie poziomego oznakowania na ul. Asnyka. Na dniach nowy układ powinien zacząć funkcjonować oczywiście pod warunkiem egzekucji nieprzepisowo parkujących kierowców przez służby.