30/05/2026
Zakończyło się już 58 posiedzenie Sejmu RP. Chcesz wiedzieć co się wydarzyło? Przeczytaj podsumowanie od Urszula Koszutska - Posłanka ze Śląska 👇🏻
Sejm pełni nie tylko rolę ustawodawczą.
Jest też „lustrem emocji narodu” — pokazuje podziały, wartości, marzenia i konflikty obecne w społeczeństwie.‼️‼️
A my w tym tygodniu zadecydowaliśmy o :
✅Uchwaliliśmy ustawę o związkach metropolitarnych, która ma znaczenie także dla naszego GZM. Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia
✅Zadecydowaliśmy o Rzeczniku Praw Ucznia, proponujemy katalog praw i obowiązków uczniowskich na poziomie całego kraju.
✅ Ustawa o statusie osoby najbliższej, przywracająca szacunek i godność tysiącom Polek i Polaków
✅ Podjęliśmy uchwałę w sprawie relacji polsko-amerykańskich, to ważny element naszej polskiej polityki ponad podziałami politycznymi
✅Ustawa Łańcuchowa, w trosce o zwierzęta 👍
✅ Przegłosowaliśmy także nowelizację Pracowniczych Planów Kapitałowych, upraszczamy biurokrację
✅Decydowaliśmy także o zmianie ustawy o drogach publicznych , imprezach turystycznych ( projekt zakłada możliwość stosowania voucherów zamiast natychmiastowego zwrotu pieniędzy za odwołane wyjazdy np, z przyczyn takich jak wojny i kryzysy międzynarodowe)
✅Sejm przyjął także ustawę deregulacyjną w zakresie energetyki
Także uchwałę upamiętniającą 90. rocznicę deportacji do Kazachstanu oraz uchwała oddająca hołd Prymasowi Tysiąclecia Stefanowi Wyszyńskiemu.
Na zakończenie zagłosowaliśmy ponownie za odebraniem immunitetu posłowi Z. Ziobrze.
Dziękuję, że czytacie i komentujecie ‼️
Błagam tylko o elegancję wypowiedzi, nie ze względu na mnie ale ze względu na nasze dzieci‼️
❤️