28/05/2026
W ramach akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom” mieliśmy dziś ogromną przyjemność spotkać się w bibliotece z uczniami klasy 3 wraz z wychowawczynią – panią Elą 📚✨
Nasze zajęcia rozpoczęły się od opowiadania o emocjach pt. "O występie tanecznym, zarażaniu emocjami i magicznej uspokajającej sztuczce" autorstwa Agnieszki Stążka - Gawrysiak. Rozmawialiśmy o regulacji emocji oraz o sposobach radzenia sobie z trudnymi uczuciami. Wspólnie wykonywaliśmy ćwiczenia oddechowe, które pomagały dzieciom wyciszyć się, uspokoić i lepiej wsłuchać w siebie 🌿💨Następnie dzieci stworzyły własne „Dzienniczki Emocji” – okładki zostały w kreatywny sposób udekorowane kolorowymi papierami. 🎨
W środku znalazły się wyjątkowe ćwiczenia — dzieci pisały i malowały o swoich atutach, emocjach i wartościach, a także uruchomiły wyobraźnię, przedstawiając siebie jako silną, szybką i odważną panterę. Ostatnie ćwiczenie było nawiązaniem do opowiadania "Jestem panterą" z książki "Jesteś kimś wyjątkowym" autorstwa Martyny Brody. 🐾
Na zakończenie uczestnicy wysłuchali opowiadania „Pech” z książki „Piegowate opowiadania” autorstwa Renaty Piątkowskiej. Historia Tomka opowiadała o dniu pełnym drobnych niepowodzeń i niemiłych sytuacji, które wywołały w bohaterze wiele emocji. Mimo trudnych chwil opowiadanie było pełne ciepła i humoru, dzięki czemu wywołało u dzieci zarówno refleksję, jak i dużo uśmiechu 😀
To było pełne uśmiechu, kreatywności i dobrej energii spotkanie 🌿 Dzieci były niezwykle zaangażowane, otwarte i pomysłowe, a atmosfera w bibliotece — naprawdę wyjątkowa.
Dziękujemy Pani Marzence Miszczuk-Głowackiej za przeprowadzenie dzisiejszych warsztatów! Było to niezwykle inspirujące spotkanie.