09/06/2026
💚 Nasza kampania społeczna „W Rokietnicy łączą nas relacje” powoli dobiega końca, a już w sobotę spotykamy się podczas wielkiego finału na Placu Rumpuciowym. Zanim jednak to nastąpi.. dziś mieliśmy zaszczyt gościć wyjątkową osobę – Agnieszkę Paterak, znaną jako ℕ𝕖𝕦𝕣𝕠𝕒𝕥𝕪𝕡𝕠𝕨𝕒 z programu „Autentyczni” w TVN, która przyjechała do nas aż z Krakowa.
Agnieszka była gościem Rokostacji, gdzie dzieliła się z mieszkańcami swoją wiedzą i doświadczeniem dotyczącym neuroróżnorodności. Nie były to jednak suche fakty i szkoleniowe teorie. Było to przede wszystkim prawdziwe, szczere i poruszające świadectwo osoby żyjącej w spektrum autyzmu oraz z ADHD – osoby, która swoją codziennością pokazuje, że różnorodność jest wartością, a jej misją jest pomaganie innym i zmienianie świata na bardziej otwarty, tolerancyjny i przyjazny dla każdego.
Dzięki współpracy szkół z terenu naszej gminy udało się również zorganizować spotkania dla dzieci i młodzieży z Szkoła Podstawowa im.Jana Brzechwy w Rokietnicy, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Napachaniu, Zespół Szkół im. Jadwigi i Władysława Zamoyskich w Rokietnicy oraz uczestników Centrum Wspierania Relacji Fundacja Relacyjni. Szczególne podziękowania kierujemy do Dyrekcji oraz Kadry Zespołu Szkół im. Zamoyskich w Rokietnicy za życzliwość, otwartość i udostępnienie miejsca w internacie szkolnym, z którego Agnieszka może korzystać przez cały tydzień swojego pobytu.
Niezmiernie cieszy nas fakt, że edukacja, budowanie świadomości społecznej oraz rozmowa o neuroróżnorodności są dla mieszkańców naszej gminy tak ważne. Dziękujemy wszystkim instytucjom, partnerom, nauczycielom, rodzicom, dzieciom, młodzieży oraz mieszkańcom, którzy włączyli się w to przedsięwzięcie i zechcieli podjąć ten ważny temat.
To właśnie dzięki takim spotkaniom budujemy społeczność opartą na wzajemnym szacunku, zrozumieniu i relacjach. Ukłony w pas dla prowadzącej!!! To był zaszczyt gościć Cię w naszej społeczności ❤️❤️❤️