Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Reja w Rejowcu

Cała Polska Czyta DzieciomW ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom w szkolnej czytelni odbyło się spotkanie uczniów kla...
31/05/2026

Cała Polska Czyta Dzieciom

W ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom w szkolnej czytelni odbyło się spotkanie uczniów klas drugich z panią Jessiką Wawrzynek z Gminnej Biblioteki Publicznej w Rejowcu. Pani Jessika odczytała dzieciom bajkę o przygodach Czarownicy i jej przyjaciołach. Rozmawiała z uczniami na temat przyjaźni, bycia pomocnym dla innych.
Na pamiątkę spotkania rozdała dzieciom zakładki, a najaktywniejszym dzieciom znaczki biblioteczne.
Spotkanie zorganizowała szkolna bibliotekarka I. Borowska

Prace wykonane na zajęciach z robótek ręcznych - piękne lilie.
28/05/2026

Prace wykonane na zajęciach z robótek ręcznych - piękne lilie.

EuroQuiz: Co wiemy o Unii Europejskiej?🇪🇺    22 maja 2026 roku odbyła się kolejna edycja konkursu Wiedzy o Unii Europejs...
25/05/2026

EuroQuiz: Co wiemy o Unii Europejskiej?🇪🇺 22 maja 2026 roku odbyła się kolejna edycja konkursu Wiedzy o Unii Europejskiej. W tegorocznej odsłonie uczniowie zmierzyli się z quizem dotyczącym Unii Europejskiej oraz krajów członkowskich, rozgrywanym na popularnej platformie Kahoot. Emocji nie brakowało ani przez chwilę. Rywalizacja była wyjątkowo wyrównana, a o ostatecznym zwycięstwie zdecydowało dopiero ostatnie, trzydzieste pytanie! Na najwyższym stopniu podium stanęła klasa VIa (16 293 punkty), w składzie: Szymon, Hubert i Mikołaj.👏 Tuż za nimi, z minimalną różnicą, uplasowała się klasa VIIIb (16 250 punktów), reprezentowana przez Dawida, Kacpra i Filipa. Trzecie miejsce zajęła klasa VIIIa (13 779 punktów) — w składzie: Dawid, Kamil i Tomek. Gratulacje dla wszystkich uczestników — za wiedzę, refleks i emocje do samego końca!👍

Zapraszamy do zapoznania się z kolejnym numerem gazetki szkolnej "Żaczek"!
22/05/2026

Zapraszamy do zapoznania się z kolejnym numerem gazetki szkolnej "Żaczek"!

Created with the Heyzine flipbook maker

🌍🦒🤎“W świecie pełnym agresywnych zwierząt, bądź dobrą żyrafą”. Pod takim hasłem odbyła się w II półroczu innowacja pedag...
21/05/2026

🌍🦒🤎
“W świecie pełnym agresywnych zwierząt, bądź dobrą żyrafą”. Pod takim hasłem odbyła się w II półroczu innowacja pedagogiczna. Z wykorzystaniem psychologicznego symbolu empatycznej żyrafy i agresywnego szakala, jej celem było przeciwdziałanie przemocy słownej wśród uczniów i wzmacnianie empatii i pozytywnych relacji w społeczności szkolnej. Bo w świecie, w którym aż za dobrze potrafimy wskazać palcem kto nam sprawia krzywdę, warto przede wszystkim zastanowić się, czy może także i przeze mnie ktoś cierpi?

W to, że zmianę świata zaczyna się od siebie uwierzyło wielu mądrych uczniów, którzy wzięli udział w konkursie na plakat reklamujący postawę żyrafy w codziennym życiu. Wpłynęło sporo prac, spośród których wybrano następujących zwycięzców: W kategorii klas młodszych: Łucja J. (miejsce I), Krzysztof Z. (miejsce II), Łucja S. (miejsce III), Julia K., Lidia J., Gabriela Z. i Kalina P. (wyróżnienia). W kategorii klas starszych: Mateusz K. (miejsce I), Wiktor S. (miejsce II), Maja K., Edyta K. (miejsce III), Nadia B. (wyróżnienie).

Przy współpracy z Samorządem Uczniowskim przeprowadzono także klasowe plebiscyty na najbardziej empatycznego ucznia. Ich zwycięzcami zostali następujący uczniowie: Nadia B. z kl. 4a, Ksawery M. z kl. 4b, Amanda K. z kl. 5b, Szymon K. i Wiktoria D. z kl. 6a, Natalia K. z kl. 6b, Julia Sz. z kl. 7a, Lena B. z kl. 7b, Julia F. z kl. 8a i Zuzia K. z kl. 8b. Następnie, w wyniku przeprowadzenia plebiscytu finałowego, społeczność uczniowska wybrała Julię F. z kl. 8a jako najbardziej empatyczną uczennicę szkoły!

Gratulujemy wszystkim tym Uczniom ich niezwykłej wrażliwości oraz dziękujemy ich Rodzicom i Wychowawcom za piękny przykład.

W najbliższym czasie, także, będzie można jeszcze wziąć udział w akcji Siejemy dobroć: akcja . Na zajęciach z robótek ręcznych oraz na świetlicy wykonywane będą specjalne kamyczki, ozdabiane życzliwym, empatycznym hasłem, do rozłożenia w przypadkowych miejscach świata podczas wakacji!

"Edukacja z wojskiem” w naszej szkoleW dniu 05.05.2026 r. w naszej szkole odbyły się zajęcia dla uczniów prowadzone prze...
20/05/2026

"Edukacja z wojskiem” w naszej szkole

W dniu 05.05.2026 r. w naszej szkole odbyły się zajęcia dla uczniów prowadzone przez przedstawicieli Wojska Polskiego w ramach V edycji ogólnopolskiego programu „Edukacja z wojskiem”.
Zajęcia zostały przeprowadzone w małej sali gimnastycznej i miały charakter praktyczny. Uczniowie uczestniczyli w szkoleniu dotyczącym:
- zasad bezpieczeństwa,
- udzielania pierwszej pomocy,
- reagowania w sytuacjach kryzysowych.
Program miał na celu kształtowanie właściwych postaw oraz rozwijanie umiejętności przydatnych w sytuacjach zagrożenia.
Dziękujemy przedstawicielom Wojska Polskiego za przeprowadzenie zajęć.

10/05/2026
Konkurs czytelniczy rozstrzygnięty Tydzień Bibliotek w naszej szkole rozpoczął się od rozstrzygnięcia konkursu czytelnic...
08/05/2026

Konkurs czytelniczy rozstrzygnięty

Tydzień Bibliotek w naszej szkole rozpoczął się od rozstrzygnięcia konkursu czytelniczego, który trwał prawie cały rok szkolny. Składał się z trzech etapów. Uczestniczyli w nich chętni uczniowie z klas 2 i 3. W każdym etapie wykonywali zadania na podstawie dedykowanej literatury. Najwytrwalsi uczniowie, a było ich 11 otrzymali nagrody.
Najwięcej punktów uzyskała i pierwsze miejsce zajęła Kornelia Fornal, II miejsce - Julia Kita, III miejsce - Marcel Bedliński, IV - Nina Jersak. Ponadto nagrody otrzymali: Szymon Celegrat, Kalina Pawelec, Aleksander Soczyński, Klaudia Kosz, Michasia Moniakowska, Julia Fornal, Filip Czaus. Dla tych, którzy nie dotrwali do końca konkursu były drobne nagrody pocieszenia.

Bibliotekarka
I. Borowska

Dnia 16 kwietnia odbyła się IX edycja Międzyszkolnego Konkursu z Języka Angielskiego „English Proverbs Competiton” zorga...
07/05/2026

Dnia 16 kwietnia odbyła się IX edycja Międzyszkolnego Konkursu z Języka Angielskiego „English Proverbs Competiton” zorganizowanego przez p. Agnieszkę Dąbską.
Konkurs składał się z dwóch etapów. W pierwszym etapie uczniowie rozwiązywali test ze znajomości przysłów w języku angielskim. Drugi etap składał się z kilku konkurencji: puzzle, prezentacja multimedialna, kalambury rekwizyty oraz grupowanie tematyczne.
W tym roku do naszej szkoły zgłosiło się 9 trzy osobowych drużyn. Przyjechali uczniowie z Krupego, Sawina, Strupina, Gorzkowa, Siennicy oraz Kraśniczyna. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klasy 6b: Lena Brzyszko, Natalia Kalisiewicz oraz Adrian Osipczuk.
I WIELKIE GRATULACJE - BO ZDOBYLI PIERWSZE MIEJSCE!!! 🏆
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody ufundowane przez Radę Rodziców, panią Agnieszkę Dąbską oraz wydawnictwa Oxford i Macmillan.

Oto 16 prac konkursowych naszych uczniów, które biorą udział w XXIV Wojewódzkim Konkursie Plastycznym p.t. "Rodzina. W K...
06/05/2026

Oto 16 prac konkursowych naszych uczniów, które biorą udział w XXIV Wojewódzkim Konkursie Plastycznym p.t.
"Rodzina. W Kraszczadach".
Prace wykonali następujący uczniowie: I. Gwardjak, N.Brzozowiec, E. Korcz, D.Studzińska, W. Zajączkowsla, M. Okólska, K. Pilipczuk, O. Zygiert, B. Tkaczyk, Z. Cybulska, M. Kozioł, M. Okólski, W. Sadlak, M.Kloc, N. Wróbel, J. Szczołko. Wszystkim uczestnikom etapu szkolnego dziękujemy za zaangażowanie i życzymy powodzenia!

Adres

Zwierzyńskiego 8A
Rejowiec
22-360

Strona Internetowa

Ostrzeżenia

Bądź na bieżąco i daj nam wysłać e-mail, gdy Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Reja w Rejowcu umieści wiadomości i promocje. Twój adres e-mail nie zostanie wykorzystany do żadnego innego celu i możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie.

Udostępnij