22/05/2026
Podsumowanie projektu międzynarodowego Redzikowo-Mölln 18-22.05.2026 r. współfinansowanego przez Polsko-Niemiecką Współpracę Młodzieży
Piątek to ostatni dzień projektowy, podczas którego był czas na ewaluację, podsumowanie, refleksje i wyciągnięcie wniosków na przyszłość. Te ostatnie były zarówno oczywiste, jak i czasem zaskakujące. Okazało się bowiem, że strach ma wielkie oczy i duża część naszych obaw jest projektowanych nad wyraz, zupełnie niepotrzebnie budząc nasz niepokój. Potrzeba też odrobinę wiary we własne możliwości i komunikacja obcojęzyczna nie stanowi kłopotu, a nasi sąsiedzi to tacy sami ludzie jak my. Przy pożegnaniu było wzruszenie, wspólne zdjęcia i zapewnienia o kontynuacji nowych znajomości. "Warto brać udział w takich spotkaniach międzynarodowych". "Poznałem wielu fantastycznych ludzi". "Poćwiczyłem język". "Warto uczyć się języków obcych". " Nie wiedziałam, że będzie tak fajnie"."Szkoda,że już koniec" - te zdania wybrzmiewały dzisiaj najczęściej.