25/04/2026
Z dumą informujemy, że Ekipa w składzie:
- druh Jakub Ceremański
- druh Miłosz Nierychlewski
- druh Daniel Sadowski
- druh Kacper Cajc
- druh Alan Piłat
miała okazję reprezentować Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza w Raciążu i Społeczne Liceum Ogólnokształcące STO w Raciążu podczas Wojewódzkich Mistrzostw Pierwszej Pomocy o Puchar Ratowników z Klasą, które odbyły się w Olsztynie. Było to bardzo cenne doświadczenie, pełne wyzwań i sytuacji wymagających szybkiego działania. 💪
Podczas rywalizacji zmierzyli się z 11 wymagającymi stacjami, gdzie każda symulowała inne, realistyczne zdarzenie. Wśród nich znalazły się m.in.:
🔥 poparzenie chemiczne
🚗 wypadek komunikacyjny
🏗️ upadek z wysokości
❤️ nagłe zatrzymanie krążenia
⚠️ wstrząs anafilaktyczny
🥊 utrata przytomności podczas treningu boksu
🧷 połknięcie ciała obcego (agrafki) u dziecka i brak funkcji życiowych
Na wykonanie każdego zadania mieli tylko 10 minut⏳, więc liczyła się nie tylko wiedza, ale też opanowanie, szybkie podejmowanie decyzji i dobra współpraca w zespole.
🥉 Efekt? Zajęte 3. miejsce! 🥉
To ogromne wyróżnienie i motywacja do dalszego rozwoju. Druhowie pokazali, że potrafią działać skutecznie nawet pod presją czasu i w trudnych warunkach.
Gratulujemy i trzymamy za nas kciuki przy kolejnych wyzwaniach!
🫡👨🏼🚒JESTEŚCIE "DEBEŚCIAKI" 🚒🔥
Obserwujący