19/05/2026
Pierwsze miejsce dla Moniki!
W minioną sobotę, 16 maja, czworo utalentowanych muzyków godnie reprezentowało Młodzieżową Orkiestrę Dętą Gminnego Centrum Kultury i Biblioteki w Przemęcie podczas 40. edycji Wielkopolskiego Konkursu Młodych Instrumentalistów Członków Orkiestr Dętych im. Jana Schulza w Osiecznej.
Naszą orkiestrę reprezentowali:
Monika Stasik – klarnecistka, uczennica Tomasza Chełpińskiego,
Filip Wojciechowski,
Łukasz Malicki,
Mateusz Wojciechowski – trębacze, uczniowie Łukasza Wojciechowskiego.
W tegorocznej edycji konkursu udział wzięło 54 muzyków z 14 orkiestr dętych województwa wielkopolskiego.
Szczególne gratulacje kierujemy do Moniki Stasik, która zdobyła I miejsce w kategorii instrumentów dętych drewnianych do lat 18.
Warto podkreślić, że poziom tegorocznych przesłuchań był niezwykle wysoki. W konkursie rywalizowali młodzi muzycy będący uczniami szkół muzycznych I i II stopnia, dlatego tym bardziej cieszy nas waleczna i pełna zaangażowania postawa wszystkich naszych instrumentalistów. Serdecznie dziękujemy za godne reprezentowanie naszej orkiestry.
Artystom na scenie towarzyszył Sebastian Badziągowski, który z niezwykłym kunsztem akompaniował na fortepianie.
Dziękujemy Gmina Przemęt za wsparcie działalności naszej orkiestry.