15/05/2026
🚒👨🚒 👨🚒
1️⃣4️⃣ maja 2026 roku odbyły się , które rozpoczęły się Mszą Świętą w intencji strażaków, celebrowaną przez Metropolitę Gdańskiego Arcybiskupa Tadeusza Wojdę w Konkatedralnej bazylice Mariackiej w Gdańsku. W dalszej części uroczystości nastąpił przemarsz pododdziałów oraz gości na Plac Długi Targ, przed Dwór Artusa, gdzie odbył się uroczysty apel.
W uroczystości udział wzięli funkcjonariusze Komenda Powiatowa PSP w Pruszczu Gdańskim oraz dh Bogusław Szkodziński z OSP Łęgowo z Powiat Gdański.
⭐️ Krzyżem Świętego Floriana odznaczony został dh Bogusław Szkodziński.
⭐️Srebrnym Medalem Za Długoletnią Służbę odznaczony został st. ogn. Marek Modrzewski.
⭐️Brązowym Medalem Za Długoletnią Służbę odznaczeni zostali:
st. kpt. Patryk Alfuth
kpt.
asp. Maciej Repeć
st. ogn.
st. ogn. .
⭐️Złotą Odznaką „Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej” odznaczony został bryg. .
⭐️Wręczono awans na wyższy stopień służbowy – brygadiera dla mł. bryg. Zbigniewa Rzepki, komendanta powiatowego PSP w Pruszczu Gdańskim.
🧑🚒⭐️Gratulujemy awansowanym i odznaczonym👌‼️ Życzymy Wam dalszych sukcesów zawodowych.