O Botaniku
Ogród Botaniczny UAM w Poznaniu zaprasza codziennie, siedem dni w tygodniu. Wstęp do Ogrodu jest bezpłatny. Wejście tylko przez bramę główną od strony ul. Dąbrowskiego oraz przez furtkę przy parkingu dla Zwiedzających.
Ogród to już 90 lat tradycji z bogatą kolekcją roślin. Jest to jedno z najpiękniejszych miejsc w Poznaniu, chętnie wybierane przez poznaniaków na spacery i rodzinny wypoczynek. W ciągu roku Ogród organizuje szereg otwartych imprez plenerowych jak koncerty, spotkania literackie, wolne wykłady, warsztaty i zabawy dla rodzin oraz cykliczne wystawy artystyczne. Stale rozwija się także dział edukacji, którego oferta edukacyjna jest stale rozbudowywana a na zajęcia edukacyjne przyjeżdżają grupy przedszkolne i szkolne z całej Wielkopolski.