Wspólnie dla osiedla A-Z-K Komitet Wyborczy

Wspólnie dla osiedla A-Z-K Komitet Wyborczy Komitet Wyborczy „Wspólnie dla osiedla A-Z-K”. Twój głos w Radzie Osiedla

Działamy!Krok po kroku będziemy czynić nasze osiedle jak najlepszym.
20/06/2024

Działamy!

Krok po kroku będziemy czynić nasze osiedle jak najlepszym.

Szanowni mieszkańcy osiedla AZK! W dmiu dzisiejszym odbyła się II Nadzwyczajna Sesja RO AZK. Wybrano dwóch wiceprzewodniczących RO oraz Zarząd Rady Osiedla AZK!
Przewodniczący RO - Stanisław Schupke
W-ce przewodmiczące RO - Monika Urbaniak i Ewelina Kąkol.
Przewodnicząca Zarządu RO - Ewa Kuźma.
Z-ca przewodniczącej Zarządu - Grzegorz Burandt.
Członkowie Zarządu - Diana Banach Agnieszka Pazderska- Lemańska, oraz Łukasz Łukaszewski.

Nasz komitet zdecydowanie lubi poniedziałki 😉To dzięki Waszym głosom, wprowadziliśmy do Rady Osiedla aż 14 radnych. Dzię...
13/05/2024

Nasz komitet zdecydowanie lubi poniedziałki 😉

To dzięki Waszym głosom, wprowadziliśmy do Rady Osiedla aż 14 radnych.

Dziękujemy, że wybraliście ludzi:
- Aktywnych
- Zaangażowanych
- Kreatywnych

Teraz przyszedł czas na działanie 💪

Do usłyszenia!

Wybory już w niedzielę!Wybierz ludzi:➡ Aktywnych➡ Zaangażowanych➡ KreatywnychNa kogo głosować w okręgu II - Kobylepole?O...
06/05/2024

Wybory już w niedzielę!

Wybierz ludzi:
➡ Aktywnych
➡ Zaangażowanych
➡ Kreatywnych

Na kogo głosować w okręgu II - Kobylepole?

Odpowiedź znajdziesz poniżej.

Przypominamy, że na kandydatów z okręgu II głosujemy w SP 55 przy ul. Szpaków 1 na Kobylepolu

__________________________
12 maja głosuj na A-Z-K!

Został równo tydzień do wyborów!12 maja głosuj na:➡ Aktywnych➡ Zaangażowanych➡ KreatywnychKogo możecie wybrać w okręgu I...
05/05/2024

Został równo tydzień do wyborów!

12 maja głosuj na:
➡ Aktywnych
➡ Zaangażowanych
➡ Kreatywnych

Kogo możecie wybrać w okręgu I - Antoninek-Zieliniec? Odpowiedź poniżej!

Przypominamy, że na kandydatów z okręgu I głosujemy w ZSP7 przy ul. Leszka 42 w Antoninku.

__________________________
12 maja głosuj na A-Z-K!

Przyszedł czas na ostatniego kandydata naszego komitetu!Okręg I - Antoninek-ZieliniecGrzegorz Tomczak - nr 16 na liścieC...
02/05/2024

Przyszedł czas na ostatniego kandydata naszego komitetu!

Okręg I - Antoninek-Zieliniec

Grzegorz Tomczak - nr 16 na liście

Co Grzegorz mówi o sobie:
⬇️⬇️⬇️

W Antoninku mieszkam od 33 lat. Mam żonę oraz dwójkę wspaniałych dzieci, z zawodu jestem technikiem mechanikiem. Od czterech lat działam w Stowarzyszeniu Miłośników Doliny Cybiny gdzie pełnię funkcję sekretarza.

Do rady osiedla zdecydowałem się kandydować, ponieważ wiele trudnych spraw mieszkańców Antoninka, Zielińca i Kobylepola są źle rozwiązywane. Bardzo zależy mi na ochronie lasów otaczających nasze osiedle. Chciałbym się również zająć jakością powietrza na osiedlu A-Z-K. Przy dobrej współpracy Rady Osiedla oraz Stowarzyszenia mamy większe możliwości integracji mieszkańców, a co za tym idzie, większą ilość festynów oraz warsztatów.

__________________________
12 maja głosuj na A-Z-K!

Okręg I - Antoninek-ZieliniecStanisław Schupke - nr 14 na liścieCo Stanisław mówi o sobie:⬇️⬇️⬇️Jestem rodowitym mieszka...
01/05/2024

Okręg I - Antoninek-Zieliniec

Stanisław Schupke - nr 14 na liście
Co Stanisław mówi o sobie:
⬇️⬇️⬇️

Jestem rodowitym mieszkańcem Osiedla Antoninek. Ukończyłem politologię
na UAM. Od zawsze angażuję się w działania społeczne i samorządowe. Jestem
obecnym radnym osiedla AZK. Jestem również współzałożycielem wielu
organizacji pozarządowych działających na rzecz mieszkańców, w tym m.in.
współzałożycielem Stowarzyszenia Miłośników Doliny Cybiny. Harmonijny
rozwój naszego osiedla jest dla mnie najwyższym priorytetem.

__________________________
12 maja głosuj na A-Z-K!

Dziś prezentujemy ostatniego z naszych kandydatów w okręgu II - KobylepoleRobert Waraczewski - nr 12 na liścieCo Robert ...
01/05/2024

Dziś prezentujemy ostatniego z naszych kandydatów w okręgu II - Kobylepole

Robert Waraczewski - nr 12 na liście

Co Robert mówi o sobie:
⬇️⬇️⬇️

Jestem rodowitym poznaniakiem. Kobylepole wybrałem
na swą „małą ojczyznę” dwanaście lat temu, gdy wróciłem z Gniezna do Poznania, w poszukiwaniu pracy. Ukończyłem szkołę policealną COSINUS na kierunku technik administracji.

Jestem wędkarzem (wyznaję zasadę „no kill”), miłośnikiem przyrody i zwierząt. Mam piętnastoletniego pieska (mieszaniec ze schroniska) o imieniu Ben. Od mniej więcej dwóch lat jestem miłośnikiem analogowego brzmienia muzyki.

Mieszkając w Gnieźnie, doceniłem wagę obywatelskich postaw w lokalnej społeczności. Chciałabym wziąć udział w zmianach, które będą się dokonywać w moim fyrtlu.

Jako radny osiedla chciałabym zająć się sprawami osób niepełnosprawnych. Sprawy osób niepełnosprawnych nie są mi obce ponieważ ja i moja partnerka jesteśmy osobami niepełnosprawnymi. Chciałbym, żeby moja „mała ojczyzna” była bardziej przyjazna osobom niepełnosprawnym poprzez np. likwidację barier architektonicznych. Na sercu leży mi zacieśnianie lokalnych więzi społecznych, co będzie możliwe, gdy
będziemy wspierać inicjatywy kulturalne, które do niedawna w naszej dzielnicy miały miejsce, np.: kino plenerowe, koncerty jazzowe nad wodą, spotkania integracyjne. Tego typu inicjatywy łączą mieszkańców i powodują, że wszystkim żyje się lepiej.

__________________________
12 maja głosuj na A-Z-K!

Okręg I - Antoninek-ZieliniecMonika Ośmiałowska - nr 13 na liścieCo Monika mówi o sobie:⬇⬇⬇Mam 29 lat i od trzech lat je...
30/04/2024

Okręg I - Antoninek-Zieliniec

Monika Ośmiałowska - nr 13 na liście

Co Monika mówi o sobie:
⬇⬇⬇

Mam 29 lat i od trzech lat jestem członkiem Nowej Lewicy. Przez całe życie angażowałam się i angażuję w akcje charytatywne.

Od sześciu lat pracuje w Zarządzie Komunalnych Zasobów Lokalowych, co pozwala mi być blisko ludzi. Dodatkowo w wolnym czasie stoję za barem, co sprawia mi radość. Interesuję się true crime, miksologią i publicystyką.
Mam ogromną słabość do zwierząt, w szczególności do psów.

__________________________
12 maja głosuj na A-Z-K!

Dzisiaj przedstawiamy Wam kolejną kandydatkę z okręgu II - KobylepoleMonika Urbaniak - nr 11 na liścieKim jest Monika:⬇⬇...
30/04/2024

Dzisiaj przedstawiamy Wam kolejną kandydatkę z okręgu II - Kobylepole

Monika Urbaniak - nr 11 na liście

Kim jest Monika:
⬇⬇⬇

Radca prawny, profesor nauk prawnych.
Inicjator budowy placu zabaw i boiska sportowego na Kobylepolu.

__________________________
12 maja głosuj na A-Z-K!

Okręg I - Antoninek-ZieliniecŁukasz Łukaszewski - nr 10 na liścieCo Łukasz mówi o sobie:⬇⬇⬇Dzień dobry!Jestem studentem ...
29/04/2024

Okręg I - Antoninek-Zieliniec

Łukasz Łukaszewski - nr 10 na liście

Co Łukasz mówi o sobie:
⬇⬇⬇

Dzień dobry!
Jestem studentem prawa na drugim roku, a na Zielińcu mieszkam praktycznie od
urodzenia. Swoją pasję, pomysłowość i młodą energię chciałbym przelać na
działania osiedla. O co będę zabiegał w Radzie:

1️⃣ Chciałbym zrewitalizować boisko na Zielińcu, aby móc zorganizować na nim rozgrywki w piłkę nożną, koszykówkę czy też lekkoatletykę pomiędzy 3 osiedlami Antoninkiem, Zielińcem i Kobylepolem.
2️⃣ Zależy mi na bezpieczeństwie mieszkańców, więc będę walczył o instalację kamer w wielu kluczowych miejscach osiedli.
3️⃣ Uważam że wiele dróg powinno zostać wyremontowanych, dlatego też na to
chciałbym zwrócić większą uwagę.
4️⃣ Chciałbym organizować spotkania informujące o działaniach i wydarzeniach organizowanych przez radę osiedla, aby mieszkańcy byli na bieżąco informowani o wszystkich sprawach problemach i wyzwaniach, które podejmuje rada osiedla.

Wierzę, że wiele zdziałamy i proszę o państwa głos.

__________________________
12 maja głosuj na A-Z-K!

Nowy tydzień i nowi kandydaci!Okręg II - KobylepolePiotr Szymański - nr 10 na liścieCo Piotr mówi o sobie:⬇⬇⬇Mam 58 lat....
29/04/2024

Nowy tydzień i nowi kandydaci!

Okręg II - Kobylepole

Piotr Szymański - nr 10 na liście

Co Piotr mówi o sobie:
⬇⬇⬇

Mam 58 lat. Mieszkajam na Kobylepolu z przerwami 42 lata. W radzie osiedla chciałbym zająć się:
1️⃣ Ochroną terenów zielonych
2️⃣ Postawieniem tablic informacyjnych z historią danego miejsca.
3️⃣ Rewitalizacją stawu i parku pomiędzy ul. Piwną i ul. Szpaków.
4️⃣ Powstaniem książki o historii naszej małej Ojczyzny.

__________________________
12 maja głosuj na A-Z-K!

Okręg I - Antoninek-ZieliniecEwa Kuźma - nr 9 na liścieCo Ewa mówi o sobie:⬇⬇⬇Mam 53 lata, jestem z wykształcenia ekonom...
28/04/2024

Okręg I - Antoninek-Zieliniec
Ewa Kuźma - nr 9 na liście

Co Ewa mówi o sobie:
⬇⬇⬇

Mam 53 lata, jestem z wykształcenia ekonomistą, prywatnie mamą dwójki dorosłych dzieci Mateusza i Marty. Od czterech lat nie pracuję zawodowo ponieważ opiekuję się niepełnosprawną córką. Moją pasją jest historia Poznania, jestem również wielbicielką twórczości Gustawa Herlinga Grudzińskiego.

Od wielu lat mieszkam w Zielińcu przy ul. Kormorana i bliskie mojemu sercu są sprawy tego wyjątkowego osiedla. Aktywnie sprzeciwiałam się pomysłowi przekształcenia terenów leśnych na przemysłowe na terenie naszego osiedla i zamierzam dalej bronić lasu przed unicestwieniem. Uważam, że las jest wyjątkowym skarbem i zasługuje na szczególną ochronę i opiekę. Aby uwrażliwić na tą kwestię kolejne pokolenie zamierzam postarać się o ścieżki edukacyjne na leśnych terenach naszego osiedla.

Osiedle Zieliniec II pilnie potrzebuje utwardzenia nawierzchni ulic, uruchomienia komunikacji miejskiej w weekendy, zajęć sportowych oraz integracji mieszkańców. Chcemy się poznawać, spotykać dzielić naszymi pasjami i umiejętnościami.

Chciałabym prosić Państwa o udział w wyborach 12 maja oraz o zagłosowanie na moją osobę. Członkostwo w tym gremium to szansa na realne, pozytywne zmiany w naszym najbliższym otoczeniu.

__________________________
12 maja głosuj na A-Z-K!

Adres

Poznan

Strona Internetowa

Ostrzeżenia

Bądź na bieżąco i daj nam wysłać e-mail, gdy Wspólnie dla osiedla A-Z-K Komitet Wyborczy umieści wiadomości i promocje. Twój adres e-mail nie zostanie wykorzystany do żadnego innego celu i możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie.

Udostępnij