28/08/2012
Towarzysze! Wspólnym wysiłkiem rozbieramy kapitalistycznego molocha jakim był kompleks Kaponiera, spuścizna po zaborczych germańskich oprawcach działających w komitywie z kapitalistycznym elementem wywrotowym. Już za rok, a może wcześniej, dzięki wielkiemu, wspólnemu wysiłkowi robotników miast i wsi Socjalistycznej Poznańskiej Republiki Demokracji Ludowej powstanie w tym miejscu wyraz Naszego podziękowania, dla ojca naszego dobrobytu towarzysza Lenina. Pomnik towarzysza będzie świadectwem naszego socjalistycznego szcześcią i marzeń o kolejnych krokach na drodze do socjalizmu!