27/04/2026
W sobotę, 25 kwietnia, w naszej bibliotece odbyło się pierwsze spotkanie w ramach Akademii Kici Koci.😀
Zajęcia rozpoczęliśmy od przeczytania książki Anity Głowińskiej pt. Kicia Kocia – co zasiejemy w ogródku? Następnie dzieci poznały budowę roślin oraz funkcje jakie pełnią korzenie, łodyga, liście i kwiaty. Podczas wspólnej zabawy dowiedziały się także, czego rośliny potrzebują do wzrostu.
Jednak najwięcej radości sprawiła część praktyczna, sadzenie roślin oraz wysiewanie rzodkiewek do doniczek. Na zakończenie nasi mali studenci otrzymali indeksy, w których będą zbierać naklejki za uczestnictwo w kolejnych spotkaniach.
Dziękujemy wszystkim za wspólnie spędzony czas i wspaniałą atmosferę podczas warsztatów.😘
Akademia Kici Koci to nowy projekt naszej biblioteki, skierowany do dzieci w wieku przedszkolnym oraz ich rodziców. Celem projektu jest promocja literatury dziecięcej oraz popularyzacja czytelnictwa wśród najmłodszych mieszkańców naszej gminy. W ramach Akademii zorganizujemy cykl zajęć edukacyjnych, konkurs plastyczny oraz spotkania z Kicią Kocią w ramach Tygodnia Bibliotek.