08/03/2026
Drodzy mieszkańcy Sołectwo Miłków. W ostatni piątek uczestniczyłem w spotkaniu z przedstawicielami nowych władz Powiat Karkonoski w osobach: Pan Starosta Mirosław Górecki , Pani vice Starosta Agnieszka Lemiszewska oraz pan dyrektor wydziału dróg Andrzej Strzelczyk. Poruszyliśmy kilka tematów dotyczących naszej gminy no i przede wszystkim Miłkowa. Poniżej podsumowanie.
Obwodnica Miłkowa. Urząd Marszałkowski cały czas jest w posiadaniu gruntów przeznaczonych na budowę obwodnicy Miłkowa. Być może w swoim budżecie na 2027 przeznaczy środki na tą ważną dla nas inwestycję. Będziemy to z radnymi z Miłkowa monitorować.
Remont drogi 366. Pod koniec kwietnia dowiemy się z audytu, czy zerwanie umowy z firmą Urbit przez poprzednie władze Starostwa było legalne. Jeśli tak, czeka nas nowy przetarg, który w ciągu 1,5 miesiąca wyłoni nowego wykonawcę. Wtedy poznamy również uaktualniony harmonogram prac.
W tym roku musi być rozpoczęty miłkowski etap remontu 366. Najpóźniej wtedy przejście w centrum będzie odnowione i powstanie przejście dla pieszych przy rozwidleniu na Mysłakowice/Głębock, chyba że Starostwo zrobi to wcześniej ze względu na ogromny ruch samochodowy. Za tydzień będę wiedział więcej.
Chodnik przy murze cmentarza komunalnego nie jest przewidziany w projekcie, ponieważ jest to remont drogi 366, a nie przebudowa. Musimy znaleźć inny sposób na stworzenie bezpiecznego dojścia do torów i Przystanku Karkonosze.
Przejścia przez tory Brzezie/Miłków. Bardzo trudny temat. Kompletny brak chęci współpracy ze strony DSDiK. Ale nie poddajemy się, a Starostwo deklaruje każdą możliwą pomoc w tej materii.