02/06/2026
Już 12 czerwca o 10.00 startujemy z kolejną edycją PIKNIKU Z KSIĄŻKĄ, tym razem biorąc udział w akcji "Jak nie czytam, jak czytam".
Jaki jest cel tej akcji?
- zbudować pozytywny wizerunek czytania, bo miło jest sobie poczytać, prawda?
- sprawić, by książka w szkole nie kojarzyła się z obowiązkową lekturą, lecz z czymś przyjemnym, ze spokojem, z wolnym czasem i rozrywką.
Czytajmy!!!
W gronie koleżanek i kolegów, w miłych, niecodziennych, bardziej lub mniej rozrywkowych okolicznościach, bez dorabiania dydaktycznej otoczki.
- zachęćmy tych uczniów, którzy nie odkryli jeszcze radości z czytania i traktują to jako przykry obowiązek😎
Niech się sami przekonają, że czyta nie tylko garstka najlepiej uczących się rówieśników, ale wszyscy - tak, tak, nauczyciele też🧐
Pamiętajcie - książki to nie tylko lektury i pozycje poważne, o wysokim progu wejścia, lecz również te rozrywkowe, niewymagające wysiłku, a dające oooogromną przyjemność.