Liceum Ogólnokształcące Sióstr Urszulanek SJK w Pniewach

Liceum Ogólnokształcące Sióstr Urszulanek SJK w Pniewach Nasza szkoła oferuje naukę na profilach medialnym, biznesowym i przyrodniczym.

Możesz spróbować pracy w wolontariacie, szkolnym radiu, scholi, psychologii, udziału w projekcie społecznym Zwolnieni z Teorii, laboratoriach chemicznych oraz wykładach. Liceum Ogólnokształcące Sióstr Urszulanek SJK w Pniewach to publiczna (darmowa) koedukacyjna szkoła katolicka. Oferujemy wybór przedmiotów w zakresie rozszerzonym (język polski, historia, WOS, matematyka, geografia, biologia, chem

ia, język angielski) oraz naukę dodatkowych języków: niemieckiego, hiszpańskiego, rosyjskiego oraz koreańskiego!

Grupa biologiczno-chemiczna z klasy 1a i klasa 3c wzięły udział w wykładzie pt: " Molekularne klocki LEGO - jak sieci me...
22/05/2026

Grupa biologiczno-chemiczna z klasy 1a i klasa 3c wzięły udział w wykładzie pt: " Molekularne klocki LEGO - jak sieci metalo-organiczne mogą zmienić świat" na Wydziale Chemii UAM. Dowiedzieliśmy się co to są MOF-y i jakie mają zastosowanie w ochronie środowiska, w medycynie i produkcji energii.

Po raz trzynasty, tradycyjnie na boisku Liceum Ogólnokształcącego Sióstr Urszulanek SJK w Pniewach, w sobotę 16 maja 202...
18/05/2026

Po raz trzynasty, tradycyjnie na boisku Liceum Ogólnokształcącego Sióstr Urszulanek SJK w Pniewach, w sobotę 16 maja 2026 roku odbył się Piknik Rodzinny. Tym razem motywem przewodnim był Międzynarodowy Dzień Rodzin! 🎉
Jak co roku wydarzenie zgromadziło uczniów, Rodziców i licznych mieszkańców Gminy Pniewy, którzy mieli okazję spędzić czas w radosnej i rodzinnej atmosferze. Na uczestników czekało mnóstwo atrakcji zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. 🎈
Mini-golf, turniej mega-piłkarzyków oraz różnorodne sportowe konkurencje rodzinne dostarczyły wielu emocji i radości. 🏌⛹️🤸‍♂️
Oprócz tego można było skosztować pysznych wypieków i zakupić książki i poznać drzewo genealogiczne Patronki szkoły i Miasta Pniewy – św. Urszuli Ledóchowskiej. 🙏
Dla najmłodszych przygotowano stanowiska, przy których uczniowie Liceum Ogólnokształcące Sióstr Urszulanek SJK w Pniewach z zapałem pletli warkoczyki, malowali twarze oraz tworzyli Balonowe Zoo. 🎨🐶
W wydarzeniu wziął udział Burmistrz Gminy Pniewy, Jarosław Szurka, który powitał wszystkich zebranych i życzył dobrej zabawy.
Serdeczne podziękowania dla SMUL i Radzie Rodziców za wsparcie oraz dla Miasto Pniewy za dofinansowanie! 💖

Zmagania maturzystów trwają, to trochę powspominamy... Tu szkolna wspólnota Pełni Słowa na kwietniowym spotkaniu, kiedy ...
12/05/2026

Zmagania maturzystów trwają, to trochę powspominamy...

Tu szkolna wspólnota Pełni Słowa na kwietniowym spotkaniu, kiedy to żegnaliśmy naszych drogich Maturzystów i dziękowaliśmy im za prowadzenie grupy i wspólne lata razem. Było dużo wspomnień, wzruszeń i wdzięczności za tak wiele dobrych rzeczy, które się działy i dzieją w naszej wspólnocie. 😍

Pożegnanie tylko oficjalne, bo na spotkania dalej Was zapraszamy!

I wszystkie chętne nowe osoby też zapraszamy. 😁

Spotykamy się w każdy czwartek o 18:00 w szkolnej bibliotece.

W ramach programu "Edukacja z wojskiem" nasza młodzież się dzisiaj szkoli; uczymy się pierwszej pomocy.
11/05/2026

W ramach programu "Edukacja z wojskiem" nasza młodzież się dzisiaj szkoli; uczymy się pierwszej pomocy.

Zapraszamy na spektakl pod tytułem „Druga szansa”. Opowiada on o trudnych wyborach młodych ludzi i ich konsekwencjach. A...
09/05/2026

Zapraszamy na spektakl pod tytułem „Druga szansa”. Opowiada on o trudnych wyborach młodych ludzi i ich konsekwencjach. Ale każdy zasługuje na drugą szansę, prawda? 19.03.03. mieliśmy przyjemność zagrać dla ZS im. E. Sczanieckiej w Pniewach.

Zapraszamy na spektakl pod tytułem „Druga szansa”. Opowiada on o trudnych wyborach młodych ludzi i ich konsekwencjach. Ale każdy zasługuje na drugą szansę, p...

Przygotowania do Pikniku Rodzinnego idą pełną parą. Niezastąpione Panie z Rady Rodziców przygotowują niespodzianki. Widz...
08/05/2026

Przygotowania do Pikniku Rodzinnego idą pełną parą. Niezastąpione Panie z Rady Rodziców przygotowują niespodzianki. Widzimy się już za tydzień 16 maja na boisku szkolnym (godz. 13:00-16:30). Do zobaczenia 🤗

DROGIE ABSOLWENTKI I DRODZY ABSOLWENCI!Matura rocznik: 2016W tym roku mija 10 lat od Waszej matury. Jest to dobry czas n...
06/05/2026

DROGIE ABSOLWENTKI I DRODZY ABSOLWENCI!
Matura rocznik: 2016

W tym roku mija 10 lat od Waszej matury. Jest to dobry czas na to, by odwiedzić szkolne mury, spotkać się, powspominać, ale także podzielić się tym, co dzieje się w Waszym życiu. Dlatego z całego serca zapraszamy każdą i każdego z Was na zjazd absolwentów, który odbędzie się 20 czerwca 2026 r. w naszej pniewskiej szkole.

PLAN ZJAZDU:
12:30- 13:00 Zbiórka w szkole
13:15 Msza święta na Sarkofagu św. Urszuli – w intencji Waszej i Waszych rodzin
Po Mszy świętej obiad (ok.14:15), a następnie:
- spacer po szkole i internacie – czyli sprawdzanie, co się zmieniło przez ostatnie lata;
- ok. 16:30 Kawa i ciasto, a potem czas na rozmowy.
Koszt: 100 zł od osoby.
Kwotę należy wpłacić na konto szkoły do 10 czerwca 2026 r. i będzie ona ostatecznym potwierdzeniem przybycia. Jeżeli ktoś z Was będzie chciał przyjechać z mężem/żoną/dziećmi, to jest to możliwe po uprzednim zgłoszeniu (za dzieci nie ma opłat).

Numer konta: BS 58 9072 0002 2005 0508 9329 0003 (Bank Spółdzielczy Duszniki Oddział Pniewy) - z dopiskiem: „zjazd absolwentów” i nazwisko z czasów szkolnych

Kontakt:
s. Bogusława Belok, 510 465 496
Telefon do szkoły: 516 060 296

Drodzy Absolwenci, już jutro początek Waszych zmagań z jednym z najważniejszych egzaminów. Ale zanim to nastąpi zaprasza...
03/05/2026

Drodzy Absolwenci, już jutro początek Waszych zmagań z jednym z najważniejszych egzaminów. Ale zanim to nastąpi zapraszamy na chwilę relaksu. Oto nagranie przedstawienia przygotowanego z okazji Waszego pożegnania, na które zaprasza klasa 3A oraz s. Bogusława Belok. Miłego oglądania!

To się w głowie nie mieści, a musi. - Przedstawienie pożegnalne dla absolwentów 2022-2026.

Z wielką radością ugościłyśmy w naszych szkolnych prograch s. Ewę Bońkowską z Centrum Misyjnego Zgromadzenia Sióstr Ursz...
02/05/2026

Z wielką radością ugościłyśmy w naszych szkolnych prograch s. Ewę Bońkowską z Centrum Misyjnego Zgromadzenia Sióstr Urszulanek. S. Ewa przyjechała specjalnie do nas z podwarszawskiego Milanówka, aby podzielić się doświadczeniem pracy dla misji oraz opowiedzieć o swoich krótkich pobytach w Tanzanii i na Filipinach. Podzieliła się z nami wzruszającymi historiami m. in. konkretnych dzieci z filipińskich wysypisk śmieci, jak również chorych na trąd z tanzańskiej wioski. Na koniec siostra zachęciła nas do działania dla misji tu i teraz, pokazując przykłady akcji podjętych przez różnych wolontariuszy w Polsce.

Dziękujemy Siostrze Ewie za inspirujące spotkanie. Chętnie będziemy wspierać różne akcje dla misji urszulańskich! Pomysły już się tworzą. 😇

Pożegnań nadszedł czas!W piątek 24 kwietnia nasi drodzy maturzyści stali się oficjalnie absolwentami Liceum Sióstr Urszu...
29/04/2026

Pożegnań nadszedł czas!

W piątek 24 kwietnia nasi drodzy maturzyści stali się oficjalnie absolwentami Liceum Sióstr Urszulanek. Uroczyste zakończenie roku rozpoczęliśmy Mszą świętą, podczas której dziękowaliśmy za wspólne cztery lata nauki, a także prosiliśmy o światło Ducha Świętego na czas egzaminów i życiowych wyborów. Następnie przeszliśmy do Auli Domu Matki Założycielki, gdzie najpierw wysłuchaliśmy przemówień s. Przełożonej Justyny Oleś, s. Dyrektor Agnieszki Derengowskiej, przewodniczącej Samorządu Uczniowskiego Hanny Kawy oraz przewodniczącej Rady Rodziców p. Pauliny Woś. Później sami maturzyści wystąpili ze swoim wzruszającym podziękowaniem dla dyrekcji, wychowawców i nauczycieli. Zaraz po tym nastąpił najważniejszy moment uroczystości – wręczenie świadectw oraz złożenie podpisów poświadczających odebranie dokumentu. Absolwenci otrzymali liczne nagrody za zaangażowanie w życie klasy i szkoły, za osiągnięcia sportowe, naukowe i aktywność społeczną. Oficjalne gratulacje otrzymali również rodzice maturzystów z najwyższymi wynikami w nauce. Wyrazy wdzięczności usłyszały także Panie z Rady Rodziców, za ich niezwykłe zaangażowanie i oddanie na rzecz szkoły.

Na koniec przeszliśmy do mniej oficjalnej części wydarzenia – tradycyjnego pożegnania maturzystów przez młodszych rocznikowo kolegów i koleżanki. W tym roku klasa 3A na czele z s. Bogusławą Belok przygotowała przedstawienie „To się w głowie nie mieści. A musi”. Jak przystało na klasę medialną, było wiele kreatywnych nawiązań do lektur, metafor, symboli, a wszystko to z nutką humoru i nostalgii.

Drodzy Absolwenci! Życzymy Wam, aby Pan Bóg prowadził Was na dalszych ścieżkach życia, abyście nadal rozwijali swoje pasje i zainteresowania oraz podejmowali mądre decyzje, te większe i te mniejsze. I zapraszamy kiedyś w odwiedziny – drzwi Liceum Sióstr Urszulanek są dla Was zawsze otwarte!

Adres

Ulica św. Urszuli Ledóchowskiej 2
Pniewy
62-045

Godziny Otwarcia

Poniedziałek 08:00 - 15:30
Wtorek 08:00 - 15:30
Środa 08:00 - 15:30
Czwartek 08:00 - 15:30
Piątek 08:00 - 15:30

Telefon

+48611013797

Strona Internetowa

Ostrzeżenia

Bądź na bieżąco i daj nam wysłać e-mail, gdy Liceum Ogólnokształcące Sióstr Urszulanek SJK w Pniewach umieści wiadomości i promocje. Twój adres e-mail nie zostanie wykorzystany do żadnego innego celu i możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie.

Skontaktuj Się Z Ta Organizacja

Wyślij wiadomość do Liceum Ogólnokształcące Sióstr Urszulanek SJK w Pniewach:

Udostępnij