01/07/2025
W minioną niedzielę 29.06.2025 na terenie Społecznej Szkoły Postawowej im. Jana Pawła II w Drugni odbyły się „WIANKI 2025”. Wydarzenie zaczęło się parę minut po godzinie 16:00 korowodem, który wyruszył z boiska nad parafialny staw oddalony o około 400m. Kolumne uczestników prowadził wóz strażacki, następnie za nim jechał ciągnik z bryczką, na której Kapela Pierzchniczanie przygrywała umilając przemarsz. Nad stawem Kapela zaprezentowała ludowe przeboje, przy których mogliśmy oddać się obrzędowi „rzucania wianków”. Po powrocie na teren szkoły Burmistrz Miasta i Gminy Pierzchnica Stanisław Strąk, Radni Powiatowi Renata Łoboda oraz Mariusz Ściana wraz z Prezesem Fundacji Rozwoju Regionu Pierzchnica Dariuszem Michalskim słowem wstępu opowiedzieli o genezie Wianków oraz ich sentymencie do Drugni. Angelika Wojnowska podziękowała wszystkim zaangażowanym w organizację tego wydarzenia i rozpoczęła się część artystyczna, która trwała do godziny 20:30. Występowali:
🎶 zespół Subdominanta,
🌸 KGW „Rządowianki”,
🎵 Orkiestra Dęta z Pierzchnicy,
🍀 dzieciaki ze szkoły w Drugni,
🌼 KGW „Wierzbianki”
🌺 KGW „Drugnianki”
💃🏼 tancerka Alicja Słopiecka
Następnie stery przejął DJ i bawił nas do 23:00.
Pogoda była wymarzona dzięki czemu pojawiło się dużo ludzi chcących zobaczyć reaktywację Wianków.
Jeszcze raz ogromne podziękowania dla:
⭐️ Burmistrza Stanisława Strąka za zgodę na organizację oraz zasponsorowanie sceny, obsługi technicznej, ochrony i DJ
✨ Dyrektor Elżbiety Stemplewskiej za zgodę na wykorzystanie terenu szkoły
⭐️Prezesowi FRRP Dariuszowi Michalskiemu za zasponsorowanie występu Kapeli Pierzchniczanie
🌟 Radnej Powiatowej Renacie Łobodzie za wynajęcie i opłacenie dmuchańców dla dzieci
⚡️Radnym Marcinowi Krzemińskiemu oraz Izabeli Wiewiórze za zasponsorowanie animatorek dla dzieci
⭐️ Strażakom OSP Drugnia za pomoc w przygotowaniu trasy przemarszu, pomocy przy organizacji dekoracji oraz pomocy przy sprzątaniu po imprezie
🌟 Adamowi Mochockiemu za zorganizowanie ciągnika oraz ciągnięcie bryczki
✨Przemysławowi Borek za wypozyczenie bryczki
⚡️ Radosławowi Słopieckiemu za udostępnienie łąki na parking
⭐️ Jarosławowi Basa za rozwieszenie plakatów i rozwiezienie zaproszeń
🌟Henrykowi Wojnowskiemu za udostępnienie siana do dekoracji sceny
✨Kindze Kwiatkowskiej za przygotowanie dekoracji
⚡️KGW „Osinianeczki” za przygotowanie stoiska handlowego
⭐️ wszystkim występującym za chęć udziału w tym cudownym wydarzeniu
🌟wszystkim osobom odpowiedzialnym za przygotowanie występów dzieci
✨Marcinowi Bandurze za ogromną chęć współpracy i słowo wsparcia, a przede wszystkim za mobilizację wszystkich, podsuwanie pomysłów i rozwiązań
⚡️Marii i Katarzynie Barańskim za to że w niedzielę od rana pomagały w przygotowaniach dekoracji, stoisk oraz terenu.
⭐️wszystkim osobom, które podarowały ciepłe i miłe słowo oraz trzymały kciuki za powodzenie imprezy
🌟a przede wszystkim największe podziękowania dla członków KGW „Rządowianki”, za pracę jak mróweczki by wszystko było na tip top, przygotowanie stoiska, placu, sceny, dekoracji, gotowania, sprzątania. Dziękuję za te kilka dni, które członkowie „Rządowianek” mieli wyjęte z życia przez „Wianki 2025” i zaangażowanie z całych sił.
Iza, Rafał, Jadzia, Gosia, Arek, Marysia, Zuzia, Kasia, Danusia, Michał, Wiktoria, Kinga, Franek, Michał, Filip, Adam, Iwona, Ania, Agata - jesteście najlepsi 💖💖💖
Życzę wszystkim KGW, by były tak zgrane i pracowite jak „Rządowianki”.
Jeszcze raz ogromne DZIĘKUJĘ dla wszystkich
Pozdrawiam
Mózg Operacji „Wianki 2025”
Angelika Wojnowska