Marek Kaczyński - Wójt Gminy Nowe Piekuty

Marek Kaczyński - Wójt Gminy Nowe Piekuty Marek Kaczyński - Wójt Gminy Nowe Piekuty.

Szanowni Państwo,Serdecznie dziękujemy Państwu za wszystkie oddane głosy na mnie i na naszych Kandydatów z KWW Nasza Gmi...
08/04/2024

Szanowni Państwo,
Serdecznie dziękujemy Państwu za wszystkie oddane głosy na mnie i na naszych Kandydatów z KWW Nasza Gmina Nowe Piekuty.
Tak duże poparcie i zaufanie jest dla nas ogromnie ważne i zobowiązuje nas do dalszej wytężonej pracy na rzecz naszej gminy.
Serdecznie dziękujemy.

z wyrazami szacunku
w imieniu KWW Nasza Gmina Nowe Piekuty
Marek Kaczyński
Wójt Gminy Nowe Piekuty

🇵🇱🇵🇱🇵🇱
08/04/2024

🇵🇱🇵🇱🇵🇱

Szanowni Mieszkańcy Gminy Nowe Piekuty! Już w niedzielę 7 kwietnia odbędą się wybory samorządowe. Zachęcamy żeby jak naj...
05/04/2024

Szanowni Mieszkańcy Gminy Nowe Piekuty!

Już w niedzielę 7 kwietnia odbędą się wybory samorządowe. Zachęcamy żeby jak najliczniej w nich uczestniczyć.

Dziękujemy bardzo wszystkim Państwu, którzy aktywnie uczestniczyliście w spotkaniach przedwyborczych i w każdy inny sposób wspieraliście nas jako kandydatów, czy to w kampanii, czy na co dzień gdyż wszyscy jesteśmy mieszkańcami Naszej Małej Ojczyzny.

Dziękujemy także wszystkim kandydatom do Rady Gminy, Rady Powiatu, Sejmiku Województwa Podlaskiego za życzliwość, współpracę i wszelkie okazywane wsparcie.
Dzięki Waszemu wsparciu nasze plany i zamierzenia stają się bardziej realne, i wiemy, iż możemy liczyć na Państwa pomoc.

W najbliższą niedzielę 7 kwietnia zapraszamy serdecznie na wybory i prosimy o oddanie głosu na Pana Marka Kaczyńskiego - Kandydata na Wójta i na kandydatów do Rady Gminy Nowe Piekuty z KWW Nasza Gmina Nowe Piekuty. Będziemy głęboko wdzięczni i zobowiązani, za każdy głos oddany na nas.

Z wyrazami szacunku

Pełnomocnik komitetu
Czesława Kruszewska – Markowska
Wraz z Komitetem Wyborczym Wyborców
Nasza Gmina Nowe Piekuty

04/04/2024

Drodzy Mieszkańcy Gminy Nowe Piekuty❗

Za nami czas wyzwań, wielu działań, a przede wszystkim intensywnego rozwoju
Naszej Małej Ojczyzny.
Osiągnęliśmy tak wiele. Ale nie udałoby się to bez zgody, współpracy i zaangażowania całej społeczności Gminy Nowe Piekuty. Ta kadencja jest rekordową pod względem inwestycji, modernizacji i remontów jakie wykonaliśmy, a które zamykają się kwotą prawie 78 milionów złotych❗
Każda kadencja jest dla mnie pełna nowych wyzwań, ale udaje się je pokonać dzięki Państwa wsparciu.

Już w najbliższą Niedzielę 7️⃣ Kwietnia odbędą się wybory samorządowe.
Dlatego tą Drogą zwracam się do Państwa z prośbą o poparcie mojej kandydatury na funkcję Wójta Gminy Nowe Piekuty, a także kandydatów do Rady Gminy Nowe Piekuty z KWW Nasza Gmina Nowe Piekuty.
Jeżeli nas Państwo wybiorą, postaramy się zrobić wszystko dla dalszego jak najlepszego rozwoju naszej Gminy Nowe Piekuty 🇵🇱

Z wyrazami szacunku
Marek Kaczyński
wraz z kandydatami do rady Gminy z KWW Nasza Gmina Nowe Piekuty

04/04/2024

Szanowni Państwo❗

Zostałem zaproszony do Stajnia Jabłonka we wsi Jabłoń Zarzeckie przez Pana Pawła Jabłońskiego i jego rodziców.
Wcześniej jako wójt gminy otrzymałem wniosek o objęcie patronatem honorowym
I GMINNYCH ZAWODÓW POWOŻENIA ZAPRZĘGAMI KONNYMI, które odbędą się 21 lipca 2024 roku w ich gospodarstwie.
Prowadzenie stadniny przez rodzinę państwa Jabłońskich zrobiło na mnie bardzo pozytywne wrażenie. Piękne konie, dobrze urządzona ujeżdżalnia, zadbany teren i gospodarstwo są to bez wątpienia atuty, które sprawiają że z powodzeniem mogą się tam odbyć gminne zawody powożenia zaprzęgami konnymi.

Podczas spotkania zawarte zostało wstępne porozumienie ze stajnią "Jabłonka" reprezentowaną przez Pana Pawła Jabłońskiego, iż dzieci i młodzież z naszych szkół będą mogły korzystać z zajęć z końmi w tym nauki jeździectwa, czy nawet powożenia bryczką.
Docelowo chcielibyśmy aby w stajni "Jabłonka" w Jabłoni Zarzeckie mogły odbywać się też zajęcia Hipoterapii dla dzieci i młodzieży z różnymi potrzebami.
Gospodarze zapraszają również wszystkie osoby dorosłe, chętne do korzystania z oferty stajni.

Serdecznie dziękuje Państwu Jabłońskim za zaproszenie i gościnność 😊

Szanowni Państwo❗Jednym z naszych celów programowych jest utworzenie w przyszłej kadencji dwóch Skaterparków🛹 - w Nowych...
02/04/2024

Szanowni Państwo❗

Jednym z naszych celów programowych jest utworzenie w przyszłej kadencji dwóch Skaterparków🛹 - w Nowych Piekutach i Jabłoni Kościelnej❗

Z informacji uzyskanych od wójtów gmin sąsiednich wynika, iż najlepszą lokalizacją są miejsca w pobliżu szkół. Wtedy częstotliwość korzystania z nich jest wielokrotnie wyższa i mogą być tam również realizowane zajęcia w ramach lekcji wychowania fizycznego czy innych zajęć na świeżym powietrzu.
Projektując Skateparki na pewno skorzystamy z konsultacji z gminami, które już takie miejsca posiadają, w celu doinformowania się o najchętniej wykorzystywanych przez młodzież i dzieci elementach ich wyposażenia.

Ale najważniejszy dla nas będzie głos najmłodszych mieszkańców Naszej Gminy👨‍👩‍👧‍👦

Tak jak planujemy wprowadzić budżet partycypacyjny, żeby dzieci uczęszczające do naszych szkół mogły decydować o części wykonywanych w nich inwestycji, tak i w tym przypadku przeprowadzimy ankietę wśród młodzieży, aby to właśnie Nasze dzieci i młodzież wyraziły swoje zdanie jakie elementy i wyposażenie chcieliby mieć u siebie w Skateparkach❗

Naszym założeniem jest, aby planowane Skateparki były jak najbardziej nowoczesne, atrakcyjne, bezpieczne i aby mogły korzystać z nich wszyscy: dzieci, młodziez i dorośli zarówno na deskach, hulajnogach czy rowerach 🛹🛴🚲

Koszt wykonania jednego skateparku to ok. 200 tys zł. Będziemy starać się pozyskać dofinansowanie w ramach Lokalnej Grupy Działania "Brama na Podlasie" lub innych środków pomocowych.

Chcemy aby Skateparki zapewniły młodszym mieszkańcom naszej Gminy możliwość bardziej różnorodnego spędzania wolnego czasu.

Z wyrazami szacunku
Marek Kaczyński - Wójt Gminy Nowe Piekuty

29/03/2024
➡️ Zadania do realizacji w poszczególnych okręgach planowane  przez KWW Nasza Gmina Nowe Piekuty
27/03/2024

➡️ Zadania do realizacji w poszczególnych okręgach planowane przez KWW Nasza Gmina Nowe Piekuty

26/03/2024

Szanowni Państwo❗️

Po opublikowaniu wpisu kandydatki na Wójta Gminy Nowe Piekuty Pani Anny Żochowskiej dotyczącej reformy szkół w Nowych Piekutach i Jabłoni Kościelnej, zaczęły ponownie w moim kierunku pojawiać się pytania, tym razem dotyczące prawidłowości funkcjonowania placówek opiekuńczo - wychowawczych na terenie gminy.

W związku z tym pragnę poinformować:
🔹Po pierwsze, są to od 01.09.2023 roku Zespoły Szkolno-Przedszkolne działające w obu przypadkach w bardzo bliskiej współpracy z organem prowadzącym to jest Wójtem i Radą Gminy, Radą Rodziców i Radą Pedagogiczną.
🔹Po drugie, praca dyrektorów, nauczycieli, wychowawców, poziom nauczania, oceniane są nie tylko przez środowisko lokalne, ale pod względem merytorycznym i dydaktycznym przede wszystkim przez organ nadzoru jakim jest Kurator Oświaty w Białymstoku.
🔹Po trzecie, nasze szkoły od lat stawiają przed sobą jak najwyższą poprzeczkę, aby nasze dzieci miały jak najlepsze nauczanie i wychowanie w duchu polskim i patriotycznym.
🔹Po czwarte, nasze szkoły są bardzo dobrze wyposażone, dysponują merytoryczną kadrą, realizują bardzo wiele zajęć dodatkowych stosując nowoczesne metody nauczania.

Szkoły w Nowych Piekutach i Jabłoni Kościelnej są nowoczesne, z dużą gamą zajęć dodatkowych i dbające o indywidualne potrzeby i pasję naszych dzieci.
Pracownicy placówek opiekuńczo-wychowawczych na terenie naszej Gminy to wspaniali ludzie, pełni pasji, oddani swojej pracy, zapewniający świetną opiekę dla swoich podopiecznych.

Wymienię tylko najważniejsze zajęcia dodatkowe realizowane w naszych szkołach:
🔹sensoryczne, stymulujące rozwój poznawczy zmysłów i umiejętności motorycznych,
🔹zajęcia rewalidacyjne,
🔹emocjonalno-społeczne, wspierające rozwój psychiczny dzieci,
🔹logopedyczne
🔹korekcyjno-kompensacyjne,
🔹gimnastyka korekcyjna,
🔹zajęcia wyrównawcze z języka polskiego, matematyki, przyrodniczo-ekologiczne,
🔹koła: muzyczne, plastyczne, języka angielskiego, biblioteczne, literacko-teatralne, dziennikarskie, medyczne,
🔹SKS, „Gramy w ręczną”, zajęcia dodatkowe sportowe,
🔹udostępnianie hal sportowych w okresie wolnym od zajęć w-f dla dzieci, młodzieży i dorosłych,
🔹karate, zumba dla dorosłych, zajęcia sportowe na „Orlikach”
🔹zajęcia „Doradztwo zawodowe”,
🔹zajęcia z psychologiem, pedagogiem specjalnym i szkolnym (indywidualne, grupowe, klasowe – w zależności od potrzeb),

Ponadto dla uczniów, którzy powrócili z zagranicy, zorganizowane zostały dodatkowe zajęcia z języka polskiego.
Dodatkowe zajęcia językowe od września zaplanowane są dla dzieci z grup przedszkolnych trzylatków, czterolatków i pięciolatków, natomiast uczniowie szkoły podstawowej po raz kolejny zostaną zgłoszeni do programu Youngster, czym już zajmują się nauczyciele języka angielskiego

Także planowane jest wprowadzenie innych zajęć min, z dziedzin programowania i informatyki.

W obu szkołach posiadamy bardzo dobrze wyposażone pracownie specjalistyczne takie jak:
🔹pracownie sensoryczne,
🔹pracownie Laboratoria Przyszłości z mikroskopami elektronicznymi, drukarkami 3D, długopisy 3D, studio filmowe z wykorzystaniem Green Screen-u,
🔹pracownie muzyczne,
🔹pracownie informatyczne, gdzie każdy uczeń pracuje ze swoim komputerem.

Klasy wyposażone są w mobilne szafy z tabletami, tablice interaktywne, mobilne monitory interaktywne.
Sale gimnastyczne z bogatym wyposażeniem służą nie tylko dzieciom i młodzieży, ale też i dorosłym.
Kadra dydaktyczna stale podnosi swoje kompetencje. Zajęcia prowadzone są w sposób atrakcyjny z wykorzystaniem istniejących pracowni specjalistycznych i z wykorzystaniem sztucznej inteligencji.
Rokrocznie uczniowie naszych szkół osiągają wysokie wyniki z egzaminów zewnętrznych, często powyżej średniej powiatowej, wojewódzkiej i krajowej. Od lat plasujemy się na bardzo wysokim poziomie na tle Województwa Podlaskiego, a nawet Polski, szczególnie w piłce ręcznej i lekkoatletyce.

W bieżącym roku szkolnym realizowany jest projekt na wyposażenie pracowni komputerowej w Nowych Piekutach - na łączną kwotę ponad 50 000 zł. W ramach projektu już zakupiono 11 komputerów oraz serwer. Przeznaczone zostaną na uzupełnienie wyposażenia powiększonych pracowni komputerowych.

Jeżeli chodzi o inwestycje w oświatę to faktem jest, iż co roku z budżetu gminy Nowe Piekuty do subwencji oświatowej Rada Gminy dofinansowuje z własnych środków gminnych co najmniej 33%.
Na 2024 rok subwencja przyznana przez Ministerstwo Finansów wynosi 6,65 mln złotych na utrzymanie bieżące szkół, a będziemy musieli wydać około 9,2 mln złotych.
Czyli Rada Gminy na wniosek wójta przeznaczy co najmniej
3 mln złotych❗️ własnych środków albowiem oświata i wychowanie są dla nas priorytetem.
Obecnie czekamy na pozytywne rozpatrzenie projektu pod nazwą „Kreatywny rozwój dzieci w wieku przedszkolnym oraz nauczycieli z przedszkoli w gminie Nowe Piekuty” na kwotę 272 tys. złotych. Środki te posłużą na wiele dodatkowych zajęć rozwijających wiedzę i umiejętności w obu przedszkolach.
Nasze szkoły i przedszkola znane są w całym regionie jako bardzo dobrze wyposażone i realizujące swoje zadania na wysokim poziomie. Świadczą o tym opinie i oceny zewnętrzne.

Tak jak wczoraj informowałem 25.03.2024 r. otrzymaliśmy 600 tys. złotych od Samorządu Województwa na przebudowę remont i wyposażenie pomieszczeń dydaktycznych w obu szkołach.
W ubiegłym roku dodatkowo wydatkowane zostało 12,5 mln zł ❗️❗️❗️ na budowę przedszkoli i żłobków. 532 tys. zł na budowę placów zabaw. Remont pomieszczeń w szkołach kosztował nas 113 tys. zł. Wyposażenie Klubów Dziecięcych 740 tys. zł.
Łącznie wydatkowaliśmy prawie 14 mln złotych❗️ na inwestycje w oświacie w latach 2022-2024- wszystko ze środków zewnętrznych.

Pracę Naszych Szkół, nowoczesne metody nauczania, wyposażenie, ilość i różnorodność zajęć dodatkowych przedstawionych w powyższej informacji pozostawiam do Państwa Oceny.
Szczegółowe informacje o pracy Naszych Szkół, dostępne są dla Państwa na stronach internetowych i mediach społecznościowych Naszych Placówek.

Z poważaniem
Marek Kaczyński
Wójt Gminy Nowe Piekuty

Szanowni Państwo❗Z radością informuje, iż Sejmik Województwa Podlaskiego przyznał dla Gminy Nowe Piekuty w ramach “Fundu...
25/03/2024

Szanowni Państwo❗

Z radością informuje, iż Sejmik Województwa Podlaskiego przyznał dla Gminy Nowe Piekuty w ramach “Funduszu Wsparcia Gmin i Powiatów” 6️⃣0️⃣0️⃣ tys złotych, na przebudowę i remont oraz doposażenie pomieszczeń szkolnych w Zespołach Szkół w Nowych Piekutach i Jabłoni Kościelnej❗

Są to dla nas ogromnie ważne środki, gdyż dzięki nim w Zespole Szkół w Nowych Piekutach zostaną przebudowane małe, niefunkcjonalne pomieszczenia szkolne na nowoczesne pracownie komputerowe, a także wyremontowane łazienki.
W Zespole Szkół w Jabłoni Kościelnej wyremontowane zostaną szatnia i hol szkolny na parterze.
W obu szkołach wymienione zostaną, w miarę posiadanych środków meble szkolne takie jak: stoliki, biurka, krzesła i regały. Remont pomieszczeń i wymiana mebli realizowane będą w okresie wakacyjnym.

Z przyjemnością informuje również, że na tym samym posiedzeniu Sejmiku Wojewódzkiego akceptację uzyskał wniosek złożony przez Naszą Gminę do “Programu Odnowy Wsi Województwa Podlaskiego – Kreatywna Wieś” na remont świetlicy wiejskiej Nowe Żochy - Nowe Rzepki w kwocie 3️⃣0️⃣ tys złotych.❗
Rada Gminy Nowe Piekuty na wniosek tychże sołectw i Pana Artura Żochowskiego - Przewodniczącego Rady Gminy wprowadziła wyżej wymienioną inwestycję do budżetu gminy na 2024 rok, przeznaczając również 3️⃣0️⃣ tysięcy złotych z funduszu sołeckiego Nowych Żochów i Nowych Rzepk.
Za 6️⃣0️⃣ tys złotych łącznie, wyżej wymienione wsie będą mogły wykonać remont znacznej części świetlicy.

Również dzień dzisiejszy jest dobrym dniem dla Ochotniczych Straży Pożarnych❗
W ramach wsparcia OSP przez Samorząd Województwa Podlaskiego otrzymaliśmy 2️⃣9️⃣ tysięcy złotych dofinansowania na zakup wyposażenia i środków ochrony osobistej.
Z budżetu Gminy przeznaczymy 16 tysięcy złotych na ten sam cel, tak aby można było doposażyć w niezbędny sprzęt i umundurowania każdą z naszych 9-ciu jednostek OSP.
W imieniu własnym, Rady Gminy i mieszkańców gminy Nowe Piekuty dziękuje Panu Marszałkowi i Radnym Wojewódzkim za przychylne rozpatrzenie naszych wniosków.

Z poważaniem
Marek Kaczyński

Szanowni Państwo, Mieszkańcy Gminy Nowe Piekuty❗️24.03.2024 roku w Izbie Tradycji Regionalnej Rolnictwa w Nowych Piekuta...
24/03/2024

Szanowni Państwo, Mieszkańcy Gminy Nowe Piekuty❗️
24.03.2024 roku w Izbie Tradycji Regionalnej Rolnictwa w Nowych Piekutach odbyło się kolejne spotkanie przedwyborcze z kandydatami do Rady Gminy i kandydatem na Wójta Gminy Nowe Piekuty z KWW Nasza Gmina Nowe Piekuty.

Spotkanie miało na celu zaprezentowanie programów wyborczych Pani Anny Żochowskiej kandydata na wójta z komitetu wyborczego Anny Żochowskiej i Pana Marka Kaczyńskiego kandydata na wójta z KWW Nasza Gmina Nowe Piekuty.
Niestety Pani Anna Żochowska zaproszenia nie przyjęła ku rozczarowaniu ponad 1️⃣0️⃣0️⃣ osób, które przybyły na spotkanie.
Przybyła pełnomocnik wyborczy komitetu kontrkandydatki, która odczytała oświadczenie wcześniej już znane z Facebooka.
W tej sytuacji zaprezentowani zostali kandydaci do Rady Gminy Nowe Piekuty z KWW Nasza Gmina Nowe Piekuty oraz obecni kandydaci do Rady Powiatu Pan Leszek Dąbrowski i Pan Wojciech Jabłoński.
Pan Marek Kaczyński kandydat na Wójta Gminy Nowe Piekuty z KWW Nasza Gmina Nowe Piekuty przedstawił program wyborczy na najbliższą kadencję.

Jednym z priorytetów KWW Nasza Gmina Nowe Piekuty będzie pomoc osobom
niepełnosprawnym i starszym potrzebującym pomocy❗️
Do 29.03.2024 r. złożony zostanie wniosek do Urzędu Marszałkowskiego do Działania 4.3 Inwestycje Społeczne.
Nazwa projektu: “Poprawa jakości życia osób z szczególnymi potrzebami na terenie Gminy Nowe Piekuty”.
W ramach projektu wnioskujemy o kwotę 1,5 mln złotych❗️
Po otrzymaniu tegoż dofinansowania na podstawie regulaminu będą przyznawane bezzwrotne dofinansowania dla osób niepełnosprawnych i potrzebujących pomocy do 37,5 tysiąca złotych❗️
na osobę co będzie można wykorzystać na:
🔹Remont i dostosowanie pomieszczeń takich jak łazienki, kuchnie i ciągi komunikacyjne
🔹Remont, wymiana i przebudowa: schodów, drzwi, podjazdów dla niepełnosprawnych
🔹Zakup niezbędnego wyposażenia i sprzętu rehabilitacyjnego

Wkład własny wnioskodawcy wyniesie do 2️⃣5️⃣% kwoty dofinasowania.
Na podstawie sporządzonej przez Państwa Sołtysów i OPS ewidencji posiadamy informację, iż na terenie gminy 5️⃣8️⃣ osób niepełnosprawnych potrzebuje takiej pomocy.
W dalszej części spotkania omówione zostały inne punkty programu KWW Nasza Gmina Nowe Piekuty, o których będziemy Państwa informować.
Serdecznie dziękujemy tak licznie zebranym za przybycie i merytoryczne spotkanie.

Z poważaniem
Marek Kaczyński
wraz z całym KWW Nasza Gmina Nowe Piekuty

22/03/2024

Szanowni Państwo ❗
W ciągu ostatnich paru dni otrzymywałem od Mieszkańców naszej gminy pytania w sprawie budowy dróg betonowych, i dlaczego nie korzystaliśmy do tej pory z tej technologii.

Na terenie Gminy Nowe Piekuty większość dróg posiada klasę L (lokalne).
Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 24.06.2022r. w sprawie warunków techniczno budowlanych, przy przebudowie drogi jezdnia powinna mieć co najmniej 5 m. szerokości. Dodatkowo na pobocza i rowy należy przeznaczyć jeszcze co najmniej 4 m. Drogi dojazdowe do pól i kolonistów na ogół mają od 3 m do 5-6 m szerokości.
Aby na nawierzchni żwirowej wykonać nawierzchnię asfaltową lub betonową, istnieje obowiązek uzyskania pozwolenia na budowę lub zgłoszenie jeżeli jezdnia ma min. 5 m szerokości, i wcześniej istniała na niej nawierzchnia utwardzona.
Na większości dróg gminnych przepisy nie pozwalają na wykonanie nowej nawierzchni (asfaltowej czy betonowej) gdyż wymagane jest:
🔹Poszerzenie pasa drogi,
🔹Wykonanie podziału i wykup gruntów,
🔹Wykonanie projektu i uzyskanie pozwolenia na budowę.
Na terenie Gminy Nowe Piekuty jest 300 km dróg o nawierzchni żwirowej lub gruntowej. Utwardzenie ich nawierzchni betonem czy asfaltem jest niemożliwe pod względem przepisów Prawa Budowlanego, a także bardzo wysokich kosztów które generują.
Dodatkowo naprawy dróg betonowych w przypadku powstania dziur czy pęknięć wymagają wymiany całej płyty, na której wystąpiło uszkodzenie, co utrudnia w dużym stopniu użytkowanie naprawianej drogi.

Co roku po konsultacjach wraz z radnymi i sołtysami podejmowana jest decyzja iż w pierwszej kolejności powinny zostać przebudowane drogi gminne i powiatowe, prowadzące do terenów zabudowanych.
Na terenie Gminy Nowe Piekuty pozostało do przebudowania ok. 50 km dróg gminnych i powiatowych prowadzących do terenów zabudowanych lub wewnątrz nich, i naszym priorytetem jest wykonanie ich w technologii asfaltowej. Koszt wykonania drogi betonowej dojazdowej do pól jest kilkukrotnie wyższy od żwirowej.
Drogi dojazdowe do pól w nowej kadencji w większym zakresie będą remontowane żwirem i kruszywem łamanym, co jest szybszym procesem, pozwalającym na krótszy, mniej uciążliwy dla rolników, okres oczekiwania na udostępnienie do użytkowania.

Z poważaniem
Marek Kaczyński

Adres

Ul. Główna 8
Piekuty Nowe
18-212

Strona Internetowa

Ostrzeżenia

Bądź na bieżąco i daj nam wysłać e-mail, gdy Marek Kaczyński - Wójt Gminy Nowe Piekuty umieści wiadomości i promocje. Twój adres e-mail nie zostanie wykorzystany do żadnego innego celu i możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie.

Udostępnij