30/04/2026
🔥 Majówka w lesie? Tak, ale z rozwagą.
Już jutro zaczyna się majówka. To czas odpoczynku i wyjazdów do lasu. W tym roku przypada jednak na okres bardzo wysokiego zagrożenia pożarowego.
W naszym regionie jest bardzo sucho. Wystarczy chwila nieuwagi, by doszło do pożaru, który w tych warunkach rozprzestrzenia się błyskawicznie. Od początku roku pożarów było już więcej niż przez cały ubiegły rok.
Na co dzień współpracujemy z Policją i Państwową Strażą Pożarną, dbając o bezpieczeństwo w lasach. W czasie majówki te działania są dodatkowo wzmacniane.
Właśnie o tym mówił dyrektor RDLP w Pile Tomasz Partyka podczas spotkania z mediami 26 kwietnia, wspólnie z zastępcą komendanta powiatowego PSP w Pile Michałem Warykaszem oraz zastępcą komendanta powiatowego Policji w Pile Krzysztofem Królem.
Trwa akcja „Majówka 2026”. W terenie spotkacie więcej patroli, leśników i policjantów, którzy wspólnie dbają o bezpieczeństwo.
Zachęcamy do wypoczynku w lesie, odpowiedzialnie!
Apelujemy o rozsądek.
Dlatego pamiętaj:
✔ wybieraj miejsca do odpoczynku i parkowania zgodnie z oznaczeniami
✔ dbaj o porządek i zabierz ze sobą wszystkie śmieci
✔ zachowuj szczególną ostrożność w lesie i jego pobliżu
✔ reaguj, gdy widzisz dym lub ogień – zadzwoń pod 112
✔ swoim zachowaniem pomagasz chronić las i bezpieczeństwo innych
Twoja reakcja ma znaczenie. Szybkie zgłoszenie może zatrzymać pożar na samym początku.
Dbajmy wspólnie o bezpieczeństwo, swoje i lasów.
Komenda Powiatowa Policji w Pile
Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Pile