14/05/2026
Wczoraj celebrowaliśmy drugi dzień 🥰🥰🥰 Dzieci zmagały się z kolejnym zadaniem w ramach gry bibliotecznej 🕵️🕵️🕵️ - motywem przewodnim był 🦋
Pierwszą część zadania udało się przeprowadzić dzięki zaangażowaniu: p. Anny Czachorowskiej😊 , która wzbogaciła całość swoim pomysłem na "motylowe" literacko-plastyczne zajęcia oraz p. Joanny Kościelskiej-Krawczyk 😊, będącej "tajemniczą kobietą z motylem" 🦋 z zadania nr 2 🤩🤩🤩 "Kobieta z motylem" przekazała dzieciom hasło, dzięki któremu mogły uzyskać w bibliotece kolejne zadanie ✉️Tym razem było to zadanie matematyczne ✖️➗➕➖ i... wszystkie dzieciaki poradziły sobie z nim doskonale 🤩🤩🤩
Oczywiście, jak co środę, odbyło się również nasze "czytanie na dywanie"📖, jednak w rolę lektora wcielił się tym razem gościnnie p. Patryk Zarębowski 😊 Zresztą czytania (i słuchania 😉) wczoraj było duuuużo 📚 Nie tylko kolejny rozdział "Braci Lwie Serce", ale także opowiadanie "Motylek Trzykropek" Anny Czachorowskie oraz "Wielka księga Klary" Marcina Wichy. Noooooo... i książki "Pies o dużych przygodach" 🐕🐕🐕, którą przeczytała nam Tosia Walecka, słuchaliśmy z wielką uwagą. Zwieńczeniem drugiego dnia naszego święta Biblioteki było bowiem spotkanie autorskie z Tosią 🤩🤩🤩 Do autorki było wiele pytań, m.in. skąd wzięła pomysł nazwania głównych bohaterów: Tofika, Kapsla i Pierniczka 💙Tosia zapowiedziała też dalszy ciąg przygód psich bohaterów 😍Bardzo mnie to cieszy, bo nasza nowa "Półka z książkami autorstwa naszych uczniów i uczennic" 📖🌹, która powstała z okazji naszego pierwszego świętowania "Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek" będzie się zapełniać 🥰🥰🥰
Dziś trzeci dzień gry bibliotecznej... Zadania odebrały już 3 osoby 😊😊😊 Finał już w najbliższą środę 🥳🥳🥳
Organizatorem Tygodnia Bibliotek jest:
Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich