14/04/2026
Wielki Dzień w Gminie Płaska! 🎉
Wczoraj dokonaliśmy uroczystego otwarcia dwóch kluczowych dla naszej Gminy inwestycji:
💧 1. Budowa i rozbudowa infrastruktury wodociągowej oraz kanalizacyjnej w gminie Płaska
Kiedy jesienią 2024 roku usłyszeliśmy o możliwości pozyskania środków z Krajowego Planu Odbudowy, wiele było niewiadomych 🤔 Jakie są nasze szanse? Czy terminy są realne? Jakie inwestycje powinniśmy wybrać?
Dzięki intensywnej pracy zespołu Urzędu Gminy Płaska 💪, przy pomocy Rady Gminy, udało się pozyskać dotację w wysokości blisko 3 mln zł i zrealizować ten projekt 💰👏
Nie byłoby to możliwe bez ogromnego wsparcia Urzędu Marszałkowskiego – dziękuję Zarządowi Województwa z Marszałkami: Łukaszem Prokorymem oraz Bogdanem Dyjukiem 🙏
Mimo specyfiki naszej gminy – Kanał Augustowski 🌊, Natura 2000 🌿 i obszary chronionego krajobrazu – podjęliśmy decyzję o realizacji inwestycji. Dziś mieszkańcy Suchej Rzeczki i Przewięzi mogą już korzystać z wodociągu wysokiej jakości 🚰
Na początku usłyszałem, że każdy wójt „wywracał się” na tym temacie – na szczęście tym razem było inaczej 😉
To jednak nie koniec – planujemy kolejne inwestycje: remont wodociągu w Płaskiej, modernizację SUW w Rudawce oraz dalszą rozbudowę sieci w Suchej Rzeczce.🔧
🚧 2. Przebudowa drogi wojewódzkiej nr 672 w Płaskiej
Latem 2024 roku pojawiły się wątpliwości – czy inwestycja powstanie mimo rosnących kosztów? 🤷♂️
Na szczęście władze Województwa podjęły decyzję o jej realizacji 👍 Dziękuję Radnym i Prezydium Sejmiku Województwa Podlaskiego za wsparcie – dzięki temu centrum naszej gminy zyskało nową jakość 🛣️✨
To nie tylko asfalt, oświetlenie 💡, chodniki i ścieżka pieszo-rowerowa 🚶♂️🚴♀️, ale też jasny sygnał, że Gmina Płaska jest ważną częścią regionu
Dziękuję Zarządowi Województwa na czele z Marszałkiem Łukaszem Prokorymem za podpisanie umowy. W szczególności dziękuję również Panu Marszałkowski Bogdanowi Dyjukowi za wieloletnie starania najpierw o przekształcenie tej drogi z powiatowej na wojewódzką, a potem o inwestycje na tej drodze. 🙏Dziękuję również Panu Radnemu Pawłowi Wnukowskiemu za działanie w tej sprawie. 🤝
Dzięki sprawnej pracy firmy Strabag inwestycję udało się zakończyć szybciej niż planowano ⏱️👏
Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji tych inwestycji ❤️
Wierzę, że czekają nas kolejne projekty realizowane w naszej Gminie przez Województwo – moim marzeniem, o którym opowiadałem wczoraj jest PRO - Puszczańska Rowerowa Oś, 🚴♂️🌲, czyli trasa rowerowa z Augustowa do granicy państwa 🇵🇱
Województwo Podlaskie
Marszałek Łukasz Prokorym
Wicemarszałek Marek Malinowski
Bogdan Dyjuk
Cezary Cieślukowski
Anna Naszkiewicz
Paweł Wnukowski