Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Ozimku

Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Ozimku Facebook – klauzula informacyjna
1. Dane kontaktowe
Możesz się z nami skontaktować w następujący sposób:
listownie na adres: 46-040 Ozimek, ul. Facebooka.

Administrator danych
Administratorem danych osób korzystających z fanpage lub komunikatora Messenger jest Dom Kultury w Ozimku, a także, jako współodpowiedzialny za przetwarzanie danych osób korzystających z fanpage lub komunikatora Messenger podmiotu, administrator portalu Facebook. księdza Kałuży 4
przez e-mail: [email protected]
telefonicznie: (077) 4651-139
wew. 3 – Wypożyczalnia dla Dor

osłych, Kierownik
wew. 2 – Oddział dla Dzieci i Młodzieży
2. Inspektor Ochrony Danych
Wyznaczyliśmy inspektora ochrony danych. Jest to osoba, z którą możesz się kontaktować we wszystkich sprawach dotyczących przetwarzania danych osobowych oraz korzystania z praw związanych z przetwarzaniem danych. Z inspektorem możesz się kontaktować w następujący sposób: [email protected]
3. Cele przetwarzania oraz podstawa prawna przetwarzania
Twoje dane będą przetwarzane w celu:
a) administrowania i zarządzania fanpage’m, w tym także udzielania odpowiedzi na zamieszczane przez Ciebie posty i komentarze, oraz nadzoru nad treściami publikowanymi przez użytkowników – podstawą prawną przetwarzania jest prawnie uzasadniony interes (art. 6 ust. 1 lit. f RODO) polegający na możliwości prowadzenia i zarządzania fanpage’m;
b) udzielania odpowiedzi na zapytania kierowane do administratora poprzez komunikator Messenger - podstawą prawną przetwarzania jest prawnie uzasadniony interes administratora polegający na możliwości udzielania odpowiedzi osobom kontaktującym się z nim;
c) realizacji innych prawnie uzasadnionych interesów administratora, za które uznaje się w szczególności możliwość dochodzenia i obrony roszczeń, zapobieganie oszustwom i przestępstwom gospodarczym czy zapewnienie bezpieczeństwa środowiska teleinformatycznego. Ponadto informujemy, że administrator portalu Facebook jako dostawca narzędzi związanych z fanpage oraz komunikatora Messenger, jest podmiotem współodpowiedzialnym za przetwarzanie danych osób korzystających z fanpage’a lub komunikatora Messenger, który może przetwarzać ich dane we własnych celach oparciu o inne podstawy prawne. W szczególności Facebook w oparciu o własne postanowienia i regulaminy może gromadzić i przetwarzać informacje zawarte w plikach cookies osób odwiedzających fanpage. W oparciu o tak zebrane dane mogą być przez Facebook tworzone anonimowe zestawienia i statystyki (np. dotyczące liczby, czy profilu odwiedzających fanpage), które mogą być udostępniane prowadzącemu fanpage.
4. Odbiorcy danych
Twoje dane osobowe podawane na portalu Facebook w związku z korzystaniem z fanpage’a lub przekazywane za pośrednictwem komunikatora Messenger mogą być dostępne dla administratora tego portalu – tj. Jednocześnie wszelkie dane osobowe zawarte w komentarzach zamieszczanych na fanpage mogą być również dostępne dla innych użytkowników portalu Facebook.
5. Okres przechowywania danych
Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez administratora przez okres niezbędny do realizacji wskazanych wyżej celów przetwarzania, w szczególności przez okres w jakim jesteś aktywnym użytkownikiem fanpage lub do czasu zgłoszenia przez Ciebie sprzeciwu wobec przetwarzania danych. Dane zawarte w postach lub komentarzach mogą być przetwarzane do momentu ich usunięcia. Jeśli nie jesteś w stanie usunąć określonego komentarza możesz zwrócić się o to z prośbą do nas. Zawsze możesz zrezygnować z „obserwowania” lub „polubienia” fanpage’a, możesz także zgłosić swój sprzeciw wobec przetwarzania Twoich danych w tych celach. Niezależnie od przechowywania danych przez nasz podmiot własne okresy przechowywania danych może stosować administrator portalu Facebook.
6. Prawa osoby, której dane dotyczą
Masz prawo dostępu do Twoich danych oraz prawo żądania ich sprostowania, ich usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. W zakresie, w jakim podstawą przetwarzania Twoich danych osobowych jest przesłanka prawnie uzasadnionego interesu administratora, posiadasz prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych. Posiadasz również prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego zajmującego się ochroną danych osobowych. W celu skorzystania z powyższych praw należy skontaktować się z administratorem. Dane kontaktowe wskazane są wyżej. Administrator może zrealizować Twoje uprawnienia w zakresie, w jakim posiada takie techniczne możliwości (np. poprzez usunięcie na Twój wniosek komentarza lub posta zawierającego dane osobowe). Niezależnie od kontaktu z administratorem w sprawie przetwarzania Twoich danych za pośrednictwem portalu Facebook lub komunikatora Messenger możesz kontaktować się także z administratorem portalu Facebook.
7. Informacja o wymogu podania danych
Podanie danych w ramach korzystania z fanpage jest dobrowolne. Brak podania danych może uniemożliwić korzystanie z niektórych funkcjonalności (takich jak możliwość zamieszczenia komentarzy, czy kontaktowania się przy użyciu komunikatora Messenger).

🌊 Ahoj, przygodo! Wakacyjne warsztaty plastyczne „Morskie klimaty” ⚓🐠📚Nasza Filia Biblioteczna w Grodźcu zaprasza dzieci...
02/06/2026

🌊 Ahoj, przygodo! Wakacyjne warsztaty plastyczne „Morskie klimaty” ⚓🐠
📚Nasza Filia Biblioteczna w Grodźcu zaprasza dzieci i młodzież w wieku 10–15 lat do udziału w wakacyjnych warsztatach plastycznych pod hasłem „Morskie klimaty”, które odbędą się w pierwszym tygodniu sierpnia.
Podczas pięciodniowego cyklu zajęć uczestnicy będą mieli okazję rozwijać swoje talenty manualne, poznać różnorodne techniki plastyczne oraz stworzyć własne, unikalne prace inspirowane tematyką marynistyczną. To doskonała okazja do kreatywnego spędzenia czasu wolnego w gronie rówieśników.

Harmonogram i informacje organizacyjne:

📆Termin: 3–7 sierpnia 2026 r. w godz. 10.00 - 13.00

👫Wiek uczestników: 10–15 lat

🪙Koszt uczestnictwa: 20 zł (opłata za cały cykl zajęć, pokrywająca koszty materiałów plastycznych)

📍Miejsce: Filia Biblioteczna w Grodźcu, ul Częstochowska 115a

📧 Kontakt do biblioteki w Grodźcu: [email protected]

Więcej informacji na stronie internetowej biblioteki
https://dk.ozimek.pl/pl/35-aktualnosci/133-aktualnosci/2605-zapraszamy-na-wakacyjne-warsztaty-plastyczne-w-grodzcu.html

📚✨ Wielki finał konkursu „Czytam z Mamą, czytam z Tatą” za nami! ✨📚29 maja Sala Widowiskowa Domu Kultury w Ozimku wypełn...
02/06/2026

📚✨ Wielki finał konkursu „Czytam z Mamą, czytam z Tatą” za nami! ✨📚

29 maja Sala Widowiskowa Domu Kultury w Ozimku wypełniła się uśmiechami, emocjami i... miłośnikami dobrych książek! 🏆 Przebyli do nas uczestnicy konkursu wraz ze swoimi rodzinami, aby wspólnie świętować podsumowanie edycji 2025/2026.

🎭 Uroczystość rozpoczęła się fantastycznym przedstawieniem „Księga marzeń” w wykonaniu aktorów z Akademii Małego Teatru w Rudzie Śląskiej. Mali i nieco więksi widzowie zostali zaproszeni do wspólnego kształtowania sztuki i aktywnego udziału w spektaklu – śmiechu i świetnej zabawy nie było końca! 😂👏

📉 W tegorocznej edycji wzięło udział aż 37 wspaniałych młodych czytelników. Rywalizacja była zacięta, a oto nasi laureaci:

🥇 I miejsce: Henryk Lauer (384 pkt)
🥈 II miejsce: Daria Pietraszewska (336 pkt)
🥉 III miejsce: Anna Solińska (313 pkt)

✨ Wyróżnienia zdobyli:

Kalina Piechnik (275 pkt)
Julia Roj (232 pkt)
Tymoteusz Wiesbach (206 pkt)

Pani Kierownik Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej, Jolanta Rogowska, uroczyście wręczyła dyplomy oraz nagrody książkowe każdemu zakwalifikowanemu uczestnikowi. 🎁📖 Po pełnych wzruszeń chwilach i obowiązkowym wspólnym zdjęciu, na wszystkich czekał pyszny, słodki poczęstunek! 🍰☕

Gratulujemy wszystkim uczestnikom i ich rodzicom – jesteście wielcy! Podsycanie pasji do czytania od najmłodszych lat to najpiękniejszy prezent, jaki możecie dać swoim dzieciom. ❤️

🍁 Coś się kończy, coś się zaczyna... Już po wakacjach startuje kolejna edycja konkursu! Szykujcie siły, czytajcie książki i widzimy się jesienią! 🍁📚

🥕🥦 Czy wiecie, która część rośliny ląduje na naszym talerzu? 🍓🧅 Okazuje się, że przedszkolaki z Ozimka mają sporą wiedzę...
28/05/2026

🥕🥦 Czy wiecie, która część rośliny ląduje na naszym talerzu? 🍓🧅 Okazuje się, że przedszkolaki z Ozimka mają sporą wiedzę na ten temat.

📚 Nasz oddział dla młodych czytelników miał przyjemność gościć dzieci z Publicznego Przedszkola nr 2 w Ozimku oraz Publicznego Przedszkola nr 4 w Ozimku. Podczas spotkań, które odbyły się 20 i 27 maja, przedszkolaki wzięły udział w wyjątkowych zajęciach łączących literaturę z nauką o przyrodzie, ucząc się m.in. identyfikacji jadalnych części roślin.🌱

Oto jak wyglądały nasze botaniczne przygody:

🎭 Teatrzyk na żywo – zajęcia rozpoczęliśmy od inscenizacji znanego i lubianego wiersza „Na straganie” Jana Brzechwy, w której główną rolę zagrały... prawdziwe warzywa! Był to świetny wstęp do rozmowy o tym, czy jemy korzeń, łodygę, liść, czy może owoc danej rośliny. Dzieci bezbłędnie przyporządkowywały ilustracje na naszej tablicy poglądowej!

🥣 👩‍🍳Wegetariański poczęstunek dla bajkowych gości – po odczytaniu wiersza „Warzywa” Juliana Tuwima nasza bibliotekarka zamieniła się w kucharkę, a dzieci w wybrane warzywa, owoce i przyprawy. Przedszkolaki z wielkim entuzjazmem wskakiwały do wielkiego, kartonowego garnka, tworząc zgodnie z odczytanym przepisem zupę jarzynową, dwie sałatki i kompot. Wszystkie "potrawy" zostały dokładnie wymieszane wielką drewnianą łyżką!

🪴Młodzi ogrodnicy w akcji – po zabawie przyszedł czas na praktykę. Dzieci samodzielnie sadziły nasiona w kubeczkach z ziemią, które zabrały ze sobą do domów. Wykonały też piękne, kolażowe projekty własnych ogrodów, wykorzystując ilustracje z czasopism ogrodniczych.

Serdecznie dziękujemy dzieciom oraz ich opiekunkom za te dwa dni pełne uśmiechu, energii i zdobywania wiedzy. Już teraz zapraszamy na kolejne spotkania w naszym oddziale! 💛

🎨 Dzieci z sekcji plastycznej Pani Agnieszki Jarockiej miały okazję wziąć udział w warsztatach biblioterapeutycznych, kt...
27/05/2026

🎨 Dzieci z sekcji plastycznej Pani Agnieszki Jarockiej miały okazję wziąć udział w warsztatach biblioterapeutycznych, których tematem był tytuł bajki "Złość mówi dość "

Temat emocji jest myślą przewodnią tegorocznych zajęć plastycznych w domu kultury a wczorajsze warsztaty miały właśnie do niej nawiązywać.

🔴 Przedszkolaki dowiedziały się, jak przeżywać złość, aby ta emocja nie była bezowocna a jednocześnie nikogo nie krzywdziła.

Zajęcia zakończyliśmy portretem Śmiesznego Złośnika 😉🙎

Serdecznie dziękujemy Pani Agnieszce za zaproszenie 🤗

📌 Mamy do rozdania jeszcze 2 kody Empik Go na maj, zapraszamy chętnych czytelników po odbiór 😊
26/05/2026

📌 Mamy do rozdania jeszcze 2 kody Empik Go na maj, zapraszamy chętnych czytelników po odbiór 😊

Z ogromną radością informujemy, że do grona czytelników, którzy otrzymali dyplom Małego Czytelnika w ramach kampanii Mał...
26/05/2026

Z ogromną radością informujemy, że do grona czytelników, którzy otrzymali dyplom Małego Czytelnika w ramach kampanii Mała książka - wielki człowiek dołączyły:

- Julia Bonk
- Jagoda Jelito
- Julia Szwugier.

Serdecznie gratulujemy dziewczynkom i życzymy wielu kolejnych sukcesów ☺️

W najbliższą sobotę, 23 maja 2026 roku, Filia Biblioteczna w Dylakach będzie otwarta! 🌸 Zapraszamy do skorzystania z ksi...
18/05/2026

W najbliższą sobotę, 23 maja 2026 roku, Filia Biblioteczna w Dylakach będzie otwarta! 🌸

Zapraszamy do skorzystania z księgozbioru w godzinach: 9.00 - 13.00.

Zabierz ➡️ przeczytaj ➡️podaj dalejPod tym hasłem trwa akcja Bookcrossingu w Gmina Ozimek, do której z przyjemnością doł...
15/05/2026

Zabierz ➡️ przeczytaj ➡️podaj dalej

Pod tym hasłem trwa akcja Bookcrossingu w Gmina Ozimek, do której z przyjemnością dołączyła dziś nasza biblioteka 😊

Książki do zabrania w ramach tej akcji znajdują się w holu domu kultury oraz zostawione są w różnych miejscach Ozimka z napisem "nie jestem książką zagubioną" 🙃

Zachęcamy do skorzystania z naszych propozycji! 🌼🌸📚

Obserwujący

Jak nie zgubić się w bibliotece i według jakiego 🔑 ułożone są książki? 🤔 Co to właściwie oznacza „wolny dostęp do półek”...
14/05/2026

Jak nie zgubić się w bibliotece i według jakiego 🔑 ułożone są książki? 🤔 Co to właściwie oznacza „wolny dostęp do półek” i jak najszybciej założyć własną kartę czytelnika? 🤔
Odpowiedzi na nie poznali uczniowie klas IVA i IVC ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Ozimku podczas naszych lekcji bibliotecznych. ☺️

Spotkania odbyły się 14 maja, czyli niemal na zakończenie Tygodnia Bibliotek 📚, który w tym roku przebiega pod hasłem "Biblioteka. Otwiersz. Odkrywasz". Z radością pokazaliśmy uczniom, że nasza placówka to nie tylko miejsce wypożyczania ciekawych pozycji, ale przede wszystkim przyjazna strefa do rozmów, spotkań i uczestnictwa w kulturze. Uczniowie przekonali się również, że karta czytelnika 💳 to w rzeczywistości „bilet wstępu" do świata literatury, który otwiera 🚪 do wyobraźni i stymuluje rozwój 🧠. Nie zabrakło także czasu na samodzielne „myszkowanie” między regałami, w poszukiwaniu ciekawych tytułów 📖.

Dziękujemy za spotkanie i zapraszamy ponownie. ☺️

Czy w bibliotece dzieją się czary i kto się nią opiekuje? 🤔 ✨Głodne wiedzy przedszkolaki z Oddziału Przedszkolnego przy ...
14/05/2026

Czy w bibliotece dzieją się czary i kto się nią opiekuje? 🤔 ✨
Głodne wiedzy przedszkolaki z Oddziału Przedszkolnego przy SP w Antoniowie 7 maja postanowiły to sprawdzić. Nasza placówka otworzyła przed nimi swoje podwoje niczym baśniowy sezam pełen ukrytych skarbów.

Przewodniczką po tym niezwykłym świecie była wróżka 🧚, która za pomocą magicznej 🪄:
✨ „wyczarowała” bajkę i przeczytała ją wspólnie z maluchami,
✨zamieniła przedszkolaki w „książki” i przeprowadziła z nimi krótką gimnastykę,
✨ zaprezentowała gościom kodeks korzystania z naszych zbiorów, a dzieci, za pomocą uśmiechniętych lub smutnych buziek, oceniały, co wolno, a czego absolutnie nie można robić z książką,
✨ pokazała najciekawsze pozycje czekające na regałach na młodych czytelników.
Na zakończenie dzieci wykonały pracę plastyczną ☺️🎨

Bardzo dziękujemy za odwiedziny i mówimy: do zobaczenia. ☺️ ✨

Adres

Ozimek
46-040

Godziny Otwarcia

Poniedziałek 08:00 - 18:00
Wtorek 08:00 - 18:00
Środa 08:00 - 18:00
Czwartek 08:00 - 18:00
Piątek 08:00 - 18:00

Telefon

+48774651139

Ostrzeżenia

Bądź na bieżąco i daj nam wysłać e-mail, gdy Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Ozimku umieści wiadomości i promocje. Twój adres e-mail nie zostanie wykorzystany do żadnego innego celu i możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie.

Skontaktuj Się Z Ta Organizacja

Wyślij wiadomość do Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Ozimku:

Udostępnij

Kategoria