27/05/2026
🌐 Dzień Samorządu Terytorialnego – Święto Naszej Lokalnej Społeczności
27 maja obchodzimy Dzień Samorządu Terytorialnego. To wyjątkowa data w kalendarzu, która upamiętnia pierwsze, w pełni demokratyczne wybory samorządowe z 1990 roku. To właśnie to wydarzenie dało początek prawdziwej samorządności w Polsce i pozwoliło mieszkańcom decydować o losach swoich małych ojczyzn.
Jako Zarząd Gospodarki Mieszkaniowej w Otwocku codziennie realizujemy misję publiczną na rzecz naszego miasta i jego mieszkańców. Dzisiejsze święto to doskonała okazja, aby podziękować całemu zespołowi ZGM Otwock za codzienną, pełną zaangażowania pracę.
Dziękujemy pracownikom biurowym za codzienne wsparcie lokatorów, działowi technicznemu za nadzór nad remontami i modernizacjami otwockich zasobów komunalnych, a także naszej grupie remontowo-porządkowej, która dba o czystość, estetykę i bezpieczeństwo przestrzeni miejskiej Otwocka. Wasz profesjonalizm, cierpliwość i gotowość do działania w każdych warunkach budują lepszą jakość życia w naszym mieście.
Słowa podziękowania kierujemy również do Prezydenta Miasta Otwocka a zarazem Doradcy Społecznego Prezydenta RP, dr. inż. Jarosława Margielskiego, I Wiceprezydenta Krzysztofa Deca, Radnych oraz wszystkich jednostek samorządowych, z którymi na co dzień współpracujemy dla dobra wspólnego.
Wszystkim Samorządowcom oraz Pracownikom Samorządowym życzymy niesłabnącej energii, satysfakcji z wykonywanych obowiązków oraz wielu sukcesów w realizacji kolejnych inicjatyw dla mieszkańców Otwocka!
Dyrekcja i Pracownicy Zarządu Gospodarki Mieszkaniowej w Otwocku