Instytut Nauk Inżynieryjno-Technicznych

Instytut Nauk Inżynieryjno-Technicznych Dane kontaktowe, mapa i wskazówki, formularz kontaktowy, godziny otwarcia, usługi, oceny, zdjęcia, filmy i ogłoszenia od Instytut Nauk Inżynieryjno-Technicznych, Szkoła publiczna, M. Kolbego 8, Oswiecim.

09/06/2026

Studiuj na kierunkach inżynierskich!

Nasi studenci przekonują, że studia w Instytucie Nauk Inżynieryjno-Technicznych to nie tylko technologia i projekty, ale także pasja, kreatywność i dobra energia.

A jeśli zastanawiasz się nad swoją przyszłością – trwa rekrutacja! Dołącz do nas i rozwijaj swoje zainteresowania, zdobywając kompetencje poszukiwane na rynku pracy.

Przekonaj się sam!

17/05/2026
27/04/2026

Teoria? Spoko. Ale to praktyka robi show! 🔧🔥
Czasem coś się zadymi, czasem coś nie wyjdzie…
ale spokojnie — umiemy to ogarnąć 😎
Roboty działają, doświadczenia lecą (dosłownie 💥)
i właśnie tak wygląda inżynieria w praktyce.
Gotowy/a spróbować???

🎓 „Złote Indeksy” dla absolwentów OZETówW piątek, 24 kwietnia 2026 r., podczas uroczystego pożegnania maturzystów, wyróż...
25/04/2026

🎓 „Złote Indeksy” dla absolwentów OZETów
W piątek, 24 kwietnia 2026 r., podczas uroczystego pożegnania maturzystów, wyróżniający się uczniowie OZETów – absolwenci Powiatowego Centrum Kształcenia Technicznego i Branżowego w Oświęcimiu – odebrali „Złote Indeksy” naszej Uczelni.
To szczególne wyróżnienie trafia do osób, które swoją pracą, zaangażowaniem i osiągnięciami zasłużyły na uznanie oraz symboliczne otwarcie drzwi do dalszej edukacji.
Uroczystość miała wyjątkową, podniosłą oprawę. Cieszymy się, że mogliśmy być częścią tego ważnego wydarzenia.
Gratulujemy wszystkim wyróżnionym i życzymy powodzenia na egzaminach oraz dalszej drodze edukacyjnej i zawodowej!

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jaworznie w INIT17 kwietnia 2026 r. nasz Instytut odwiedzili uczniowie C...
20/04/2026

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jaworznie w INIT

17 kwietnia 2026 r. nasz Instytut odwiedzili uczniowie CKZiU w Jaworznie, którzy mieli okazję przekonać się, jak wygląda studiowanie kierunków inżynieryjno-technicznych „od środka”.
Podczas wizyty uczestniczyli w warsztatach i spotkaniach prowadzonych przez naszych wykładowców: Dr. Adama Tarniowego (Zastępcę Dyrektora INIT), Mgr. Artura Pelo, Dr. Jacka Postrożnego oraz Dr. Marcina Tomasika. Była to doskonała okazja do zdobycia praktycznej wiedzy, poznania naszej infrastruktury oraz rozmów o możliwościach dalszego kształcenia.
Mamy nadzieję, że to spotkanie zainspiruje uczniów do rozwijania swoich pasji i wyboru ścieżki inżynierskiej w przyszłości.
Do zobaczenia ponownie – drzwi naszego Instytutu są zawsze otwarte! 😊

Konferencja w INITW dniu 14 kwietnia 2026 r. Małopolska Uczelnia Państwowa im. rtm. Witolda Pileckiego w Oświęcimiu gośc...
15/04/2026

Konferencja w INIT
W dniu 14 kwietnia 2026 r. Małopolska Uczelnia Państwowa im. rtm. Witolda Pileckiego w Oświęcimiu gościła uczestników Międzynarodowej Konferencji pn. „Mechatronika i informatyka jako wsparcie zielonej transformacji w logistyce”. W uroczystym otwarciu Seminarium uczestniczyła Prorektor ds. Nauczania i Rozwoju, Pani dr Katarzyna Wadoń-Kasprzak, zaś zgromadzonych gości powitała Dyrektor Instytutu Nauk Inżynieryjno-Technicznych, Pani dr Joanna Stuglik.
Wprowadzeniu w obszar omawianej tematyki towarzyszyło wygłoszenie referatu „Bioenergetyka – niedoceniany filar bezpieczeństwa energetycznego regionów – Od biomasy odpadowej do niezależności energetycznej” autorstwa dra hab. inż. Krzysztofa Mudryka, prof. URK.
Pierwsza część wystąpień obejmowała tematykę związaną z tzw. zieloną logistyką w obliczu innowacyjności gospodarki 5.0. W sposób szczegółowy omówiono:
 „Optymalizację pakowania w e-commerce” – Marcin Biłka, TREECO;
 „Autonomiczne zarządzanie infrastrukturą budynkową w łańcuchu logistycznym
z wykorzystaniem skolowalnej platformy IoT na przykładzie Grentoon Personal Smart Home” – Grzegorz Wąchocki, GRENTON;
 „Modelowanie scenariuszowe systemów transportowych w gospodarce 5.0 w myśl koncepcji T. Baty: Ludzie – myśleć, maszyny – harować” – mgr inż. Rober Sadowski, Międzynarodowa Wyższa Szkoła Logistyki i Transportu we Wrocławiu.
Druga część konferencji została poświęcona omówieniu roli mechatroniki w służbie zielonej transformacji logistyki. Tematyka wystąpień:
 „Rozwiązania dla mikro- eko- mobilności” – mgr inż. Grzegorz Obajtek, NEX Charge;
 „MPC Model Predictive Control jako algorytm optymalizacyjny nowoczesnych hybrydowych instalacji magazynowania ciepła” – mgr inż. Rafał Jończyk, Uniwersytet Rolniczy w Krakowie;
 „Wykorzystanie modelu KIMI K2 Thinking do obliczania śladu węglowego zgodnie
z Greenhouse Gas Protocol w kontekście wymogów paszportu baterii UE” – mgr inż. Jakub Gajda, Uniwersytet Rolniczy w Krakowie.
Ostatnia odsłona wydarzenia dotyczyła nowoczesnych rozwiązań informatycznych w zielonej transformacji logistyki. Tematyka wystąpień:
 „Intermodal, czyli realizacja dostaw z wykorzystaniem kolei/promów przewożących naczepy, ciągniki w ramach ostatniej mili” – Patryk Grzelak, INTERLAN;
 „Dane jako paliwo zielonej logistyki – od raportowania CO2 do realnej optymalizacji” –
dr Grzegorz Migut, STATSOFT.
Gośćmi konferencji byli zarówno pracownicy naukowi, jak i osoby reprezentujące sektor komercyjny. Ponadto spotkanie odbyło się pod patronatem Polskiego Towarzystwa Inżynierii Rolniczej oraz JM Rektor MUP.

Już jutro zapraszamy na wyjątkowe wydarzenie!Konferencja „Mechatronika i informatyka jako wsparcie zielonej transformacj...
13/04/2026

Już jutro zapraszamy na wyjątkowe wydarzenie!

Konferencja „Mechatronika i informatyka jako wsparcie zielonej transformacji w logistyce” to doskonała okazja do poznania najnowszych trendów, innowacyjnych rozwiązań oraz kierunków rozwoju nowoczesnej logistyki w duchu zrównoważonego rozwoju.
W programie znajdą się inspirujące referaty poświęcone m.in.:
🔹 optymalizacji procesów w e-commerce i logistyce,
🔹 inteligentnym systemom IoT w zarządzaniu infrastrukturą,
🔹 nowoczesnym rozwiązaniom w transporcie i mikromobilności,
🔹 danym i algorytmom jako narzędziom służącym redukcji CO₂.
To świetna okazja do wymiany doświadczeń, zdobycia nowej wiedzy i nawiązania wartościowych kontaktów.

Organizatorzy:
Instytut Nauk Inżynieryjno-Technicznych – Małopolska Uczelnia Państwowa
Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Przemysłu Chemicznego – Sekcja Inżynierii Produkcji
Katedra Inżynierii Produkcji, Logistyki i Informatyki Stosowanej – UR w Krakowie

Patronat:
Polskie Towarzystwo Inżynierii Rolniczej
Rektor MUP

Nie może Was zabraknąć – do zobaczenia!

🎓✨ Dzień Otwarty Instytutu Nauk Inżynieryjno-Technicznych za nami! ✨🎓W Małopolskiej Uczelni Państwowej w Oświęcimiu miel...
22/03/2026

🎓✨ Dzień Otwarty Instytutu Nauk Inżynieryjno-Technicznych za nami! ✨🎓

W Małopolskiej Uczelni Państwowej w Oświęcimiu mieliśmy ogromną przyjemność gościć uczniów szkół średnich, którzy chcieli zajrzeć za kulisy studiowania kierunków technicznych 🔧💡

To był dzień pełen inspiracji i praktycznych doświadczeń

Goście mieli okazję:

🔹 zobaczyć sale uczelni oraz specjalistyczne pracownie

🔹 porozmawiać z wykładowcami i studentami

🔹 wziąć udział w pokazach i warsztatach

🔹 poczuć klimat studiów inżynierskich

Cieszymy się, że mogliśmy pokazać, jak wygląda nauka w praktyce i jak wiele możliwości daje rozwój w obszarze nauk technicznych ⚙️📊

Dziękujemy wszystkim za obecność i zaangażowanie! Mamy nadzieję, że to spotkanie pomoże Wam w wyborze przyszłej ścieżki edukacyjnej 🎯

Do zobaczenia w murach uczelni! 👋

-Studenci ZIP I stacjonarnie😊

Adres

M. Kolbego 8
Oswiecim
32-600

Godziny Otwarcia

Poniedziałek 07:00 - 15:00
Wtorek 07:00 - 15:00
Środa 07:00 - 15:00
Czwartek 07:00 - 15:00
Piątek 07:00 - 15:00

Ostrzeżenia

Bądź na bieżąco i daj nam wysłać e-mail, gdy Instytut Nauk Inżynieryjno-Technicznych umieści wiadomości i promocje. Twój adres e-mail nie zostanie wykorzystany do żadnego innego celu i możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie.

Skontaktuj Się Z Ta Organizacja

Wyślij wiadomość do Instytut Nauk Inżynieryjno-Technicznych:

Udostępnij