01/04/2026
Siemanko! Za oknami już kwiecień, niedługo czerwiec, a sami wiecie, co w czerwcu. :) Cały czas rozmyślamy nad tym, żeby było Wam u nas milutko, cieplutko i cacy. I wymyśliliśmy!
Koniec z wyrzutami sumienia, że wpadacie na basen tylko "pognić" w wodzie i nic nie robicie ze swoim życiem. Koniec z wybieraniem między formą na lato a intelektem.
Mamy to. Oficjalnie. 🤝
Właśnie podpisaliśmy stałą umowę z Filią nr 2 Biblioteka Publiczna im. Stefana Rowińskiego w Ostrowie Wielkopolskim (tak, tą nowiutką przy ul. Kolejowej 3). Otwieramy pierwszy w Polsce Wodny Punkt Biblioteczny bezpośrednio w niecce naszego basenu!
W ubiegłym roku wykonaliśmy kilka testów (foto). Wyniki? Powalające. Czytelnictwo skoczyło o 300%, a średni czas przebywania w wodzie wydłużył się do momentu, w którym ratownicy musieli wyławiać ludzi, bo zaczynali wyglądaj mniej jak ludzie, a bardziej jak rodzynki.
Dzięki technologii Hydro-Nano-Ink, biblioteka będzie dostarczać nam książki całkowicie nieprzemakalne. Można je będzie czytać w wodzie, a nawet je w niej zostawić - po wyciągnięciu będą suche jak dowcipy tu piszącego.
Skąd pomysł? Łączymy przyjemne z pożytecznym. Rozwijamy czytelnictwo tam, gdzie nikt się tego nie spodziewa. Chcemy, żeby Ostrów Wielkopolski był miastem ludzi nie tylko wysportowanych, ale i oczytanych. Życiówka na torze, a między nawrotami kolejna strona najnowszego Mroza. Poezja ruchu i myśli.
Informacyjnie - kilka osób pytało już o dostępność poradników motywacyjnych z serii "Mogę wszystko". Jest w nich jednak tyle lania wody, że nie mogą utrzymać się na powierzchni. Wasze zamówienia na konkretne tytuły będziemy przyjmować bezpośrednio przed startem sezonu. A ten już niedługo. Łiiii! 📚💦