I LO w Ostrowie Wielkopolskim

I LO w Ostrowie Wielkopolskim www.1liceum.edu.pl Najważniejszym zadaniem każdej szkoły jest przekazywanie wiedzy i umiejętności.

Niemniej ważne jest kształtowanie wartości etycznych oraz estetycznych. Głównymi założeniami I Liceum Ogólnokształcącego są: integracja treści wychowawczych z zadaniami dydaktycznymi, integralne podejście do wiedzy m.in. poprzez wprowadzanie innowacyjnych metod nauczania, podmiotowy stosunek do ucznia, atmosfera promująca rozwój zainteresowań oraz pasji ucznia, wspierająca funkcja oceniania, kszta

łtowanie motywacji, kreatywności, autonomii uczenia się i samodzielności w dokonywaniu wyborów, przygotowanie do kontynuowania nauki na wyższych uczelniach.

Gratulujemy
22/12/2025

Gratulujemy

22/12/2025
Koncert na Święta Bożego Narodzenia 2025 roku w I Liceum Ogólnokształcącym w Ostrowie Wielkopolskim 🎄W piątek 19 grudnia...
22/12/2025

Koncert na Święta Bożego Narodzenia 2025 roku w I Liceum Ogólnokształcącym w Ostrowie Wielkopolskim 🎄

W piątek 19 grudnia 2025 roku po zakończonych wigiliach i spotkaniach wychowawców z klasami uczniowie rozpoczęli przerwę świąteczną. W auli odbył się koncert z okazji Świąt Bożego Narodzenia połączony ze spotkaniem dyrekcji, nauczycieli, nauczycieli emerytów i pracowników administracji i obsługi. Osobiste słowa podziękowania i życzenia świąteczne przekazał przedstawicielom społeczności szkolnej dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego dr Marek Lewicki. Kolędy, pastorałki i piosenki zaprezentowali przed publicznością utalentowani uczennice i uczniowie: Stanisław Cieloch, Amelia Wojtysiak, Filip Przybył, Adrian Skrobański, Nikodem Wasielewski, Lena Lewicka, Martyna Stawicka, Olga Borowczyk, Aleksandra Sikora, Patryk Jankiewicz, Paulina Zarzycka, Natalia Lisiak, Barbara Płonka, Eliza Jeżewska i Aleksandra Rynowiecka. Uczniów i wspaniałych artystów nagrodzono brawami.

Jest taki dzień…18 grudnia 2025r, w ramach projektu dotyczącego kształtowania kultury muzycznej młodzieży I LO, został z...
21/12/2025

Jest taki dzień…

18 grudnia 2025r, w ramach projektu dotyczącego kształtowania kultury muzycznej młodzieży I LO, został zorganizowany XII Konkurs Kolęd i Piosenek Świątecznych. Jego celem była popularyzacja tradycji Bożonarodzeniowych, rozwijanie umiejętności językowych i prezentacyjnych, odkrywanie pasji i talentów uczniów. W ww. przedsięwzięciu uczestniczyli przedstawiciele klas I, II i III. Jury w składzie Pani Katarzyna Nadachowska, Małgorzata Lucińska i Pan Jakub Gaworzewski (nauczyciele) oraz Martyna Stawicka i Patryk Jankiewicz (uczniowie) oceniało: dobór repertuaru, emisję, dykcję, walory wokalne, umiejętności w zakresie języków obcych oraz ogólny wyraz artystyczny.
Miejsce I zajęła reprezentacja klasy IIa – Antonina Kędziora, Maria Pacholczyk, Julia Paprzycka, Nadia Lubczyk, Alan Ćwiertniak, której na fortepianie towarzyszył uczeń klasy IVe Adrian Skrobański. Druga lokata przypadła uczennicom z klasy If Darii Rudowicz, Amelii Kowalczyk, Barbarze Płonce, Amelii Małeckiej i Oli Bileckej. Miejsce III wyśpiewali przedstawiciele klasy IIIa Olivier Doruch, Maksymilian Glapa, Wiktoria Perz i Paulina Kołeczko. Wyróżnienie w konkursie przyznano klasie IIIc , Wojciech Bartczak – gitara, Nikodem Wasielewski – gitara i Lena Lewicka- vocal. Rockowa piosenka świąteczna ,,Run Rudolph run”, a przede wszystkim ich interpretacja bardzo się wszystkim spodobała. Nagroda publiczności powędrowała do dziewczyn z klasy IIIb, które w brawurowy sposób wykonały pastorałkę ,,Oj maluśki, maluśki’’. Fundatorem nagród rzeczowych i dyplomów był Powiat Ostrowski oraz Komitet Rodzicielski I LO . Wszystkim uczestnikom wykazującym się ogromnym profesjonalizmem scenicznym gratulujemy i zapraszamy za rok.

Misie dla dzieci z Krzywańca 🧸W ramach projektu realizowanego przez klasę IF o profilu architektoniczno-biologicznym- ,,...
20/12/2025

Misie dla dzieci z Krzywańca 🧸

W ramach projektu realizowanego przez klasę IF o profilu architektoniczno-biologicznym- ,,Odszykuj moje meble’’, wolontariat I LO,, Amazing people’’ pozyskał środki, które posłużyły do ufundowania paczek świątecznych dla dzieci, które wraz ze swoimi matkami przebywają w Zakładzie Karnym w Krzywańcu.
Przedstawiciele zaprzyjaźnionej ze szkołą Fundacji ,,Nakarmieni’’, w poniedziałek 15 grudnia dostarczyli niespodzianki na miejsce. Misie kolorowanki, kredki i pieluszki jednorazowe, które otrzymały maluchy sprawiły wiele radości . Wszystkim darczyńcom, kupującym ,,magiczne krzesła”” bardzo dziękujemy!

10 Grudnia grupa uczniów z naszej szkoły wzięła udział w XIV edycji Konkursu Wiedzy  o Unii Europejskiej. Krystian Gwóźd...
19/12/2025

10 Grudnia grupa uczniów z naszej szkoły wzięła udział w XIV edycji Konkursu Wiedzy o Unii Europejskiej. Krystian Gwóźdź otrzymał wyróżnienie, pozostali uczestnicy też bardzo dobrze się spisali. Konkurs odbył się w Zespole Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim, wzięło w nim udział 115 uczestników, a po rozwiązaniu testu uczniowie wysłuchali prelekcje przedstawionych przez Ewę Łuposzyńską i Tobiasza Gajdę.

Piękny gest uczniów z klasy 3a ♥️♥️
19/12/2025

Piękny gest uczniów z klasy 3a ♥️♥️

Wczorajszy dzień był dla nas niezwykle intensywny. „Worek świątecznych marzeń” otworzył się dla 6 zwierzaków z czterech rodzin – było magicznie, bardzo wzruszająco, ale też niezwykle obciążająco emocjonalnie. Kiedy widzi się, jak trudne bywają ludzkie (i zwierzęce) historie, serce mocno to odczuwa… Ale o tym opowiemy Wam później.

Dziś chcemy podzielić się czymś, co sprawiło, że poranek był absolutnie wyjątkowy 😍 i serca zabiły nam mocniej.
Nasza zbiórka powiększyła się o 750 złotych ❤️❤️❤️!

To wszystko dzięki klasie III A z I LO w Ostrowie Wielkopolskim 🥰!
Z całego serca dziękujemy Wam za ten piękny, pełen empatii dar ❤️
To właśnie takie gesty dają nam siłę, by iść dalej – nawet po bardzo trudnych dniach.

🐾🐾🐾
Nasza zbiórka kończy się w sobotę, do tego dnia można jeszcze wpłacać datki:
https://www.ratujemyzwierzaki.pl/worekswiatecznychmarzen-2025

Dnia 18 grudnia w Starostwie Powiatowym odbyło się podsumowanie konkursu fotograficznego zorganizowanego przez Wydział O...
18/12/2025

Dnia 18 grudnia w Starostwie Powiatowym odbyło się podsumowanie konkursu fotograficznego zorganizowanego przez Wydział Ochrony Środowiska Powiatu Ostrowskiego zatutułowany: „Zielona energia w Powiecie Ostrowskim”. W konkursie wzięło udział kilkudziesięciu uczniów. W konkursie przewidziano 3 nagrody: I i II miejsce oraz wyróżnienie. Dwie z nich zdobyły nasze uczennice: II nagrodę otrzymała Gabriela Kowal z klasy 1d, a wyróżnienie Antonina Staszak z klasy 2c. Nagrody wręczył Pan Starosta Radosław Torzyński.
Serdecznie gratulujemy zwyciężczyniom.

Wyjazd na Jarmark Bożonarodzeniowy w Dreźnie – 9 grudnia 2025 🎄We wtorek, 9 grudnia 2025 roku, uczniowie klas IIIB, IIIC...
17/12/2025

Wyjazd na Jarmark Bożonarodzeniowy w Dreźnie – 9 grudnia 2025 🎄

We wtorek, 9 grudnia 2025 roku, uczniowie klas IIIB, IIIC, IIIF, IVA oraz IVH, pod opieką nauczycieli Jakuba Gaworzewskiego, Piotra Grabarza, Renaty Kałużnej oraz Józefa Pietrzaka, uczestniczyli w wycieczce do Drezna, by poczuć wyjątkową atmosferę zbliżających się Świąt.
Po przejeździe autokarem uczniowie zwiedzili z przewodnikiem historyczne centrum miasta, oglądając m.in. Zwinger, Operę Sempera, Katedrę Świętej Trójcy, Kościół Marii Panny (Frauenkirche) oraz inne zabytki barokowej architektury.
Kolejnym punktem programu był udział w słynnym jarmarku Striezelmarkt, uznawanym za najstarszy jarmark bożonarodzeniowy w Niemczech. Uczniowie mieli czas na poznawanie świątecznej atmosfery, spróbowanie regionalnych przysmaków i zakup rękodzieła.
Wyjazd przebiegł w przyjaznej atmosferze i pozwolił uczestnikom poczuć wyjątkowy klimat adwentowego Drezna.

Stypendium Prezesa Rady Ministrów dla uczennicy I LO w Ostrowie Wielkopolskim Podczas uroczystej gali zorganizowanej prz...
17/12/2025

Stypendium Prezesa Rady Ministrów dla uczennicy I LO w Ostrowie Wielkopolskim

Podczas uroczystej gali zorganizowanej przez Wielkopolskiego Kuratora Oświaty wręczono stypendia Prezesa Rady Ministrów przyznawane za wybitne osiągnięcia edukacyjne w roku szkolnym 2024/2025.

Z dumą informujemy, że w gronie stypendystów znalazła się Maria Gorzelak, uczennica klasy 4e I Liceum Ogólnokształcącego w Ostrowie Wielkopolskim, która otrzymała Stypendium Prezesa Rady Ministrów.

To prestiżowe wyróżnienie stanowi podsumowanie imponujących sukcesów edukacyjnych Marysi. Średnia ocen Marysi wyniosła 6,0. Uczennica została finalistką XLVIII Olimpiady Języka Francuskiego oraz brała udział w etapie okręgowym Olimpiady Literatury i Języka Polskiego. Jej zainteresowania i zaangażowanie potwierdzają również sukcesy w ogólnopolskim konkursie fizycznym „Lwiątko”.

Uroczystość wręczenia stypendiów odbyła się w III Liceum Ogólnokształcącym w Kaliszu.

Serdecznie gratulujemy Marii Gorzelak i życzymy dalszych sukcesów oraz realizacji ambitnych planów edukacyjnych! 👏🎓

16/12/2025

We wtorek 2 grudnia 2025 roku Dom Pomocy Społecznej odwiedził zespół muzyczny „Atlas Muzyczny” składający się z uczniów I Liceum Ogólnokształcącego im. ks. Jana Kompałły i Wojciecha Lipskiego w Ostrowie Wielkopolskim.
Młodzi artyści zaprezentowali występ instrumentalno-wokalny, w którym znalazły się znane i lubiane utwory z lat młodości mieszkańców DPS ♥️

,,Zaufaj mi, będę inżynierem" Dnia 11 grudnia odbyło się w naszej szkole spotkanie z dr Nikodemem Wróblem kierownikiem D...
15/12/2025

,,Zaufaj mi, będę inżynierem"

Dnia 11 grudnia odbyło się w naszej szkole spotkanie z dr Nikodemem Wróblem kierownikiem Działu Budowy Maszyn i menedżerem w firmie INTROL - PRO ZAP. Klasy pierwsze i klasy czwarte o profilu matematyczno-fizycznym miały szansę usłyszeć wiele ważnych informacji dotyczących pracy w zawodzie konstruktora mechanika, kierownika działu i projekt managera. W czasie wykładu Pan Doktor przekazał młodzieży wiele merytorycznej wiedzy dotyczącej prototypowych linii automatycznych opartych o przenoszenie komponentów za pomocą robotów oraz kontrolnych z wykorzystaniem AI i sieci neuronowych. Kolejna część prelekcji poświęcona była pracy naukowej i dydaktycznej Naszego Gościa. W panelu dyskusyjnym wykładowca z właściwą sobie swobodą, wskazywał na znaczenie szeroko rozumianej wiedzy ogólnej zdobywanej przez licealistów, która z pewnością wpłynie na ich potencjał w biznesie i przyczyni się do tworzenia przyszłej ścieżki kariery. Uczniowie z ogromnym zainteresowaniem obejrzeli też film dotyczący obecnego funkcjonowania firmy INTROL PRO ZAP. Jesteśmy przekonani ,że wizyta ta zainspirowała wielu uczniów do rozważenia opcji wyboru przyszłego zawodu. Ukończenie trudnych studiów technicznych, zdobycie wiedzy z matematyki, fizyki i innych nauk ścisłych, oraz rozwinięcie umiejętności logicznego myślenia i rozwiązywania problemów, otwiera drzwi do perspektywicznej i poszukiwanej na rynku pracy profesji.

Adres

Ulica Gimnazjalna 9
Ostrów Wielkopolski
63-400

Godziny Otwarcia

Poniedziałek 08:00 - 15:00
Wtorek 08:00 - 15:00
Środa 08:00 - 15:00
Czwartek 08:00 - 15:00
Piątek 08:00 - 15:00

Telefon

+48627366291

Strona Internetowa

Ostrzeżenia

Bądź na bieżąco i daj nam wysłać e-mail, gdy I LO w Ostrowie Wielkopolskim umieści wiadomości i promocje. Twój adres e-mail nie zostanie wykorzystany do żadnego innego celu i możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie.

Skontaktuj Się Z Ta Organizacja

Wyślij wiadomość do I LO w Ostrowie Wielkopolskim:

Udostępnij