12/05/2026
📚TYDZIEŃ BIBLIOTEK 2026 „Biblioteka. Otwierasz. Odkrywasz.”📚
🌱„Bądź eko z biblioteką” — mimo deszczowej pogody nie zabrakło uśmiechów, dobrej zabawy i ekologicznych działań!
Wspólnie z Nadleśnictwo Ostrów Mazowiecka, Lasy Państwowe zaprosiliśmy mieszkańców do udziału w pikniku ekologicznym pełnym atrakcji i inspiracji do dbania o środowisko. 😊
Na najmłodszych czekały leśne quizy, gry w podchody, nauka prawidłowej segregacji śmieci oraz kreatywne malowanie na drewnianych krążkach. Starsi uczestnicy mogli odwiedzić wymiennik książek oraz roślin domowych i ogrodowych. Kwiaty do wymiennika zostały podarowane przez Kwiaciarnia Alfa oraz Kwiaciarnia u Basi, za co serdecznie dziękujemy ❤️🪴
Wyjątkowym elementem pikniku była także Matylda, niezwykła papierowa modelka stworzona przez utalentowanych uczestników Środowiskowy Dom Samopomocy Ostrów Mazowiecka. Jej obecność dodawała całości uroku i kreatywnego charakteru, a precyzja wykonania oraz pomysłowość twórców wzbudzały podziw wśród odwiedzających.
Ogromną radość sprawiło nam zaangażowanie mieszkańców — wspólnie udało nam się zebrać naprawdę dużą ilość elektrośmieci i zużytych baterii. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się do akcji i pokazali, że ekologia może łączyć pokolenia. ♻️
Choć aura pokrzyżowała plany plenerowe, dzieci szybko zamieniły bibliotekę w prawdziwą bazę ekologicznych odkrywców. Obejrzały film o segregacji odpadów, a później między bibliotecznymi regałami tropiły ukryte zagadki i wykonywały przygotowane zadania. Dzięki temu nawet deszcz nie odebrał nam świetnej atmosfery i wspólnej zabawy.😊
Więcej zdjęć: www.mbpostrowmaz.pl/badz-eko-z-biblioteka/
—————————————
Dziękujemy za współpracę:
Nadleśnictwo Ostrów Mazowiecka
Zakład Gospodarki Komunalnej w Ostrowi Mazowieckiej
Ostrowski Portal Internetowy
OstrowMaz24.pl