30/04/2026
Siostry Agata i Małgosia Błaszkiewicz uczestniczą w cotygodniowych spotkaniach szachowych w Osiedlowym Domu Kultury "Jedność". W kwietniu wzięły udział w turniejach szachowych. 7-letnia Agata uczestniczyła w rywalizacji 18.04.2026 w Mistrzostwach Województwa w szachach. W gronie 16 uczestniczek zdobyła 7 pkt z 7 partii i bezapelacyjnie zajęła I miejsce, uzyskując przy okazji III kategorię. 9-letnia Małgosia startowała 26.04.2026 w zawodach dla dzieci edukacji wczesnoszkolnej (klasy I-III) w Ostródzie. Spośród ostródzkich uczennic okazała się najlepsza i wywalczyła okazały puchar.
Przypominamy, że spotkania szachowe odbywają się: poniedziałki 11:00-12:00 oraz wtorki 17:30-18:30. Zajęcia są bezpłatne.