01/06/2026
Przedstawiciele Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Ostródzie na zaproszenie ROPS Olsztyn - Spójna Polityka Społeczna Warmii i Mazur uczestniczyli w dniu 28 maja 2026 r. w Wojewódzkiej Konferencji pod hasłem „Dzieci i młodzież w kryzysie – usługi społeczne i system wsparcia. Zauważyć. Zrozumieć... Działać!”, poświęconej zagadnieniom wsparcia dzieci, młodzieży w obliczu współczesnych wyzwań społecznych i emocjonalnych.
Podczas konferencji wspólnie z Panią Jolanta Gadomska Zastępcą Burmistrza Miasto Ostróda mieliśmy okazję zaprezentować działalność oraz dobre praktyki realizowane przez Młodzieżownię oraz Placówkę Wsparcia Dziennego pn. Świetlica Środowiskowa Stacyjkowo. Funkcjonującą przy naszym Ośrodku Świetlicę przedstawił na konferencji Pan Adam Just Kierownik Działu Profilaktyki Uzależnień i Przeciwdziałania Przemocy Domowej🤩.
Uczestnicy Konferencji mieli możliwość zapoznania się z zakresem świadczonych usług, formami pracy z dziećmi i młodzieżą, a także podejmowanymi działaniami wspierającymi rozwój, integrację społeczną oraz wzmacnianie kompetencji społecznych uczestników ostródzkich placówek.
Udział w konferencji stanowił okazję do wymiany doświadczeń oraz promocji działań realizowanych przez samorząd Miasta Ostróda oraz Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Ostródzie na rzecz dzieci i młodzieży służących ich wsparciu i rozwojowi.
Za zaproszenie i możliwość prezentacji naszych działań serdecznie dziękujemy Regionalnemu Ośrodkowi Polityki Społecznej w Olsztynie.
Za codzienną pracę w Stacyjkowie dziękuję Adamowi Just, Paulina Michalak, Joannie Krasodomskie, Anna Krzyżaniak, Halina Giza. To Wy na codzień tworzycie tę wspaniałą przestrzeń dla najmłodszych❤️.