22/05/2026
Już po raz szósty w naszej szkole odbył się finał Konkursu Czytelniczego dla I Etapu Kształcenia Szkół Podstawowych "MARATON LEKTUROWY" Powiatu Mikołowskiego. 📖
Celem konkursu było upowszechnianie czytelnictwa wśród dzieci i rozwijanie kompetencji czytelniczych.
Do konkursu przystąpiło 182 uczniów z 16 szkół podstawowych z naszego powiatu, z klas II-III. W przygotowanie uczniów zaangażowało się 49 nauczycieli.
Konkurs był dwuetapowy - pierwszy etap, to cykliczne, od listopada do kwietnia rozwiązywanie przez uczniów testów składających się z 20 pytań (test wyboru). Drugi etap, to spotkanie 14 finalistów, uczniów, którzy osiągnęli najwyższe wyniki w pierwszym etapie. Konkurs finałowy był podsumowaniem i sprawdzeniem znajomości treści wszystkich 6 lektur. Uczniowie mieli za zadanie rozwiązać test oraz odpowiedzieć ustnie na pytania.
Finalistami konkursu zostali:
Banicki Witold, SP 5 Łaziska Górne,
Bielecki Antoni, SP 3 Orzesze,
Bieniek Maria, SP 1 Orzesze,
Borucki Filip, SP 9 Orzesze,
Fojk Łukasz, SP 3 Orzesze,
Jagódzki Jakub, SP 1 Orzesze,
Kubica Justyna, SP 6 Orzesze,
Kurczab Jan, SP 3 Mikołów,
Maciej Paweł, SP 11 Mikołów,
Michalski Piotr, SP 4 Łaziska Górne,
Mikulla Hanna, SP 2 Orzesze,
Olesiński Kacper, SP 6 Orzesze,
Rutka Kacper, SP 4 Łaziska Górne,
Stano Wojciech, SP 4 Orzesze.
Wśród finalistów tytuł laureata I miejsca otrzymał Witek z SP 5 w Łaziskach Górnych,
laureata II - Paweł z SP 11 w Mikołowie,
laureata III - Filip z SP 9 w Orzeszu.
Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy osiągniętych wyników, szczególnie finalistom i laureatom tegorocznej edycji.
W tym roku w ramach przerwy dzieci miały okazję uczestniczyć w warsztatach chemicznych prowadzonych przez naszą Panią Dyrektor oraz uczniów klasy ósmej. Niespodzianka ta była dla wszystkich miłym zaskoczeniem i dostarczyła wielu pozytywnych wrażeń.👩🔬⚗👨🔬🧪
Dzięki honorowemu patronatowi - Starostwu Powiatowemu w Mikołowie laureatów nagrodziliśmy kartami podarunkowymi EMPIK-u. Laureaci i pozostali finaliści otrzymali także nagrody ufundowane przez naszą szkołę w postaci gier, pluszaków, pamiątkowych medali oraz zdrowych przekąsek. Również urzędy miasta z Orzesza i Łazisk Górnych oraz Starostwo Powiatowe podarowały dzieciom promocyjne zestawy gadżetów. Każdy, z 182 uczestników, otrzymał też certyfikat potwierdzający udział w Maratonie Lekturowym.
Swoje podziękowania kierujemy do szkolnych koordynatorów, nauczycieli i rodziców za przygotowanie uczniów do tegorocznej edycji konkursu. Starostwu Powiatowemu oraz Urzędom Miast bardzo dziękujemy za okazane wsparcie, dzięki któremu mogliśmy zobaczyć uśmiechy na dziecięcych twarzach.
Wszystkich "książkowych molików" zapraszamy do udziału w VII edycji konkursu, już w październiku 2026 r.
📸EM