Szkoła Podstawowa nr 8 w Orzeszu

Szkoła Podstawowa nr 8 w Orzeszu Szkoła Podstawowa nr 8 w Orzeszu-Mościskach

Już po raz szósty w naszej szkole odbył się finał Konkursu Czytelniczego dla I Etapu Kształcenia Szkół Podstawowych "MAR...
22/05/2026

Już po raz szósty w naszej szkole odbył się finał Konkursu Czytelniczego dla I Etapu Kształcenia Szkół Podstawowych "MARATON LEKTUROWY" Powiatu Mikołowskiego. 📖
Celem konkursu było upowszechnianie czytelnictwa wśród dzieci i rozwijanie kompetencji czytelniczych.
Do konkursu przystąpiło 182 uczniów z 16 szkół podstawowych z naszego powiatu, z klas II-III. W przygotowanie uczniów zaangażowało się 49 nauczycieli.
Konkurs był dwuetapowy - pierwszy etap, to cykliczne, od listopada do kwietnia rozwiązywanie przez uczniów testów składających się z 20 pytań (test wyboru). Drugi etap, to spotkanie 14 finalistów, uczniów, którzy osiągnęli najwyższe wyniki w pierwszym etapie. Konkurs finałowy był podsumowaniem i sprawdzeniem znajomości treści wszystkich 6 lektur. Uczniowie mieli za zadanie rozwiązać test oraz odpowiedzieć ustnie na pytania.

Finalistami konkursu zostali:
Banicki Witold, SP 5 Łaziska Górne,
Bielecki Antoni, SP 3 Orzesze,
Bieniek Maria, SP 1 Orzesze,
Borucki Filip, SP 9 Orzesze,
Fojk Łukasz, SP 3 Orzesze,
Jagódzki Jakub, SP 1 Orzesze,
Kubica Justyna, SP 6 Orzesze,
Kurczab Jan, SP 3 Mikołów,
Maciej Paweł, SP 11 Mikołów,
Michalski Piotr, SP 4 Łaziska Górne,
Mikulla Hanna, SP 2 Orzesze,
Olesiński Kacper, SP 6 Orzesze,
Rutka Kacper, SP 4 Łaziska Górne,
Stano Wojciech, SP 4 Orzesze.

Wśród finalistów tytuł laureata I miejsca otrzymał Witek z SP 5 w Łaziskach Górnych,
laureata II - Paweł z SP 11 w Mikołowie,
laureata III - Filip z SP 9 w Orzeszu.

Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy osiągniętych wyników, szczególnie finalistom i laureatom tegorocznej edycji.
W tym roku w ramach przerwy dzieci miały okazję uczestniczyć w warsztatach chemicznych prowadzonych przez naszą Panią Dyrektor oraz uczniów klasy ósmej. Niespodzianka ta była dla wszystkich miłym zaskoczeniem i dostarczyła wielu pozytywnych wrażeń.👩‍🔬⚗👨‍🔬🧪

Dzięki honorowemu patronatowi - Starostwu Powiatowemu w Mikołowie laureatów nagrodziliśmy kartami podarunkowymi EMPIK-u. Laureaci i pozostali finaliści otrzymali także nagrody ufundowane przez naszą szkołę w postaci gier, pluszaków, pamiątkowych medali oraz zdrowych przekąsek. Również urzędy miasta z Orzesza i Łazisk Górnych oraz Starostwo Powiatowe podarowały dzieciom promocyjne zestawy gadżetów. Każdy, z 182 uczestników, otrzymał też certyfikat potwierdzający udział w Maratonie Lekturowym.

Swoje podziękowania kierujemy do szkolnych koordynatorów, nauczycieli i rodziców za przygotowanie uczniów do tegorocznej edycji konkursu. Starostwu Powiatowemu oraz Urzędom Miast bardzo dziękujemy za okazane wsparcie, dzięki któremu mogliśmy zobaczyć uśmiechy na dziecięcych twarzach.
Wszystkich "książkowych molików" zapraszamy do udziału w VII edycji konkursu, już w październiku 2026 r.

📸EM

W dniu  20 maja, uczniowie naszej  szkoły  wzięli udział w XIV Turnieju BOCCE o Puchar  Burmistrza  Miasta  Orzesze. 🏆Uc...
21/05/2026

W dniu 20 maja, uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XIV Turnieju BOCCE o Puchar Burmistrza Miasta Orzesze. 🏆
Uczennice klasy 8b zajęły 1 miejsce, natomiast uczniowie klasy 7, zajęli miejsce 3.
Gratulujemy!🥇🌟🥉

🌟 Dzisiejsza wycieczka do Bielska-Białej była pełna niezapomnianych wrażeń! 🚉😊Naszą przygodę rozpoczęliśmy od zwiedzania...
20/05/2026

🌟 Dzisiejsza wycieczka do Bielska-Białej była pełna niezapomnianych wrażeń! 🚉😊

Naszą przygodę rozpoczęliśmy od zwiedzania pięknej Katedry św. Mikołaja ⛪, gdzie mogliśmy podziwiać wyjątkową architekturę i poznać historię tego niezwykłego miejsca.

Następnie spacerowaliśmy po urokliwym Starym Rynku 🏘️, odkrywając klimat Bielska-Białej i podziwiając zabytkowe kamienice oraz miejskie zakątki.

Kolejnym punktem wycieczki był Pałac Zipsera 🏰 – miejsce pełne historii i wyjątkowego charakteru.

Na zakończenie dnia odwiedziliśmy Teatr Banialuka 🎭, gdzie obejrzeliśmy poruszający spektakl „Zagubiony chłopiec”. Była to piękna i emocjonująca sztuka, która dostarczyła wszystkim wielu refleksji i wzruszeń.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za wspólnie spędzony czas, świetną atmosferę i mnóstwo uśmiechu ❤️😊

Dziś uczniowie klasy 4 zdawali egzamin praktyczny na kartę rowerową. 🚲Gratulujemy naszym uczniom pozytywnych wyników i ż...
19/05/2026

Dziś uczniowie klasy 4 zdawali egzamin praktyczny na kartę rowerową. 🚲

Gratulujemy naszym uczniom pozytywnych wyników i życzymy bezpiecznych rowerowych podróży. 🚴🏼‍♀️ 🚴‍♂️

🎒 Dzień bez plecaka za nami! 😄Kreatywność naszych uczniów nie miała  granic — książki podróżowały w koszach, walizkach, ...
19/05/2026

🎒 Dzień bez plecaka za nami! 😄
Kreatywność naszych uczniów nie miała granic — książki podróżowały w koszach, walizkach, garnkach, a nawet wózkach! 🤭
Dziękujemy wszystkim za świetną zabawę, pomysłowość i ogrom pozytywnej energii! 💛📚

Uczennice naszej szkoły wzięły udział w IV powiatowym konkursie ,,Na ratunek”.Celem konkursu było:- promowanie zasad udz...
18/05/2026

Uczennice naszej szkoły wzięły udział w IV powiatowym konkursie ,,Na ratunek”.
Celem konkursu było:
- promowanie zasad udzielania pierwszej pomocy
- zwiększanie świadomości zagrożeń dla zdrowia i życia
- rozwijanie kreatywności i wyobraźni młodych uczestników.

Dziewczęta w grupach przygotowały odręczny projekt muralu/graffiti pt. Zdrowa głowa, poruszającego temat zdrowia psychicznego. W projekcie musiało znaleźć się hasło: ,,Dbaj o psyche”.

Drużyny w składzie:
- Karolina Budis, Emilia Giec, Nadia Machulec (klasa 8b),
- Zuzanna Paluch (klasa 6) i Helena Szastok (klasa 5),
otrzymały wyróżnienia. 🏆

Gratulujemy 🤞🏻♥️

Wycieczka do 🍞🥐Chlebowej Chaty 🥖🥐w Górkach Małych klas 1-3, część 3
16/05/2026

Wycieczka do 🍞🥐Chlebowej Chaty 🥖🥐w Górkach Małych klas 1-3, część 3

Wycieczka do 🍞🥐Chlebowej Chaty 🥖🥐w Górkach Małych klas 1-3, część 2
16/05/2026

Wycieczka do 🍞🥐Chlebowej Chaty 🥖🥐w Górkach Małych klas 1-3, część 2

Wycieczka do 🍞🥐Chlebowej Chaty 🥖🥐w Górkach Małych klas 1-3
15/05/2026

Wycieczka do 🍞🥐Chlebowej Chaty 🥖🥐w Górkach Małych klas 1-3

Dziś nasi ósmoklasiści przeżyli coś więcej niż zwykłe warsztaty… To był dzień pełen emocji, refleksji i wiedzy, która mo...
15/05/2026

Dziś nasi ósmoklasiści przeżyli coś więcej niż zwykłe warsztaty… To był dzień pełen emocji, refleksji i wiedzy, która może kiedyś uratować komuś życie ❤️

Podczas zajęć młodzież poznawała zasady pierwszej pomocy przedmedycznej – dowiedzieli się, jak reagować w sytuacjach zagrożenia, jakie prawa i obowiązki ma świadek wypadku oraz jak wygląda prawidłowy schemat udzielania pomocy. Nie zabrakło także praktyki – uczniowie ćwiczyli użycie apteczki oraz obsługę AED, ucząc się, że szybka reakcja może mieć ogromne znaczenie. Wykład poprowadził Pan Jarosław Ptaszek 🚑

Duże poruszenie wywołał również temat „Chemii przejęcia władzy” – rozmowy o tym, jak narkotyki wpływają na mózg i podejmowane decyzje. Była to cenna lekcja pokazująca, jak łatwo można stracić kontrolę nad własnym życiem i jak ważne są świadome wybory. Wykład poprowadziła pani dyrektor Beata Kałwak 👩‍🔬

Ósmoklasiści poznali także zagrożenia pożarowe w gospodarstwie domowym - wykład poprowadzila Pani Ola Brożek oraz zasady bezpieczeństwa w przestrzeni publicznej o czym mówił Pan Sebastian Kapias. Wiedza, która często wydaje się oczywista, dziś nabrała zupełnie nowego znaczenia. 🔥🚨

🚘Największe emocje przyniosły jednak zajęcia praktyczne – pozorowany wypadek. Był stres, adrenalina, szybkie decyzje i ogromne zaangażowanie. Uczniowie mogli poczuć, jak wygląda prawdziwa akcja ratunkowa i przekonać się, że odwaga to nie brak strachu, ale działanie mimo niego.🧑‍🚒👮‍♂️

Jesteśmy dumni z naszych uczniów za dojrzałość, skupienie i aktywny udział w warsztatach. To była lekcja, której nie da się zapomnieć – bo bezpieczeństwo, odpowiedzialność i życie drugiego człowieka są najważniejsze. ❤️👏

13/05/2026

Tydzień po występach młodzieży w „Kawiarence pod Różą” ,🌹 wspomnieniami wracamy do muzyki i poezji z lat 20-tych i 30-tych.
Zachęcamy do obejrzenia krótkiego wspomnienia z tego niezwykłego wieczoru.
I ostrzegamy… proszę przygotować chusteczki, bo mogą polać się łzy wzruszenia 🥹

JS i EM
🎥 EM

Adres

Bolesława Chrobrego 64
Orzesze
43-187

Godziny Otwarcia

Poniedziałek 07:30 - 15:30
Wtorek 07:30 - 15:30
Środa 07:30 - 15:30
Czwartek 07:30 - 15:30
Piątek 07:30 - 15:30

Telefon

+48322215724

Strona Internetowa

Ostrzeżenia

Bądź na bieżąco i daj nam wysłać e-mail, gdy Szkoła Podstawowa nr 8 w Orzeszu umieści wiadomości i promocje. Twój adres e-mail nie zostanie wykorzystany do żadnego innego celu i możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie.

Skontaktuj Się Z Ta Organizacja

Wyślij wiadomość do Szkoła Podstawowa nr 8 w Orzeszu:

Udostępnij