11/05/2024
„Biblioteka – miejsce na czasie” tak brzmi hasło tegorocznego Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek, który rozpoczyna Dzień Bibliotekarzy i Bibliotek obchodzony 8 maja i kończy się 15 maja. Dla nas bibliotekarzy jest to najważniejszy tydzień w roku.
W dniu 8 maja Filię Biblioteczną w Łaziskach odwiedzili mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w Łaziskach wraz ze swoimi opiekunami. Podczas spotkania nasi goście zostali zapoznani z naszym księgozbiorem i działalnością biblioteki. Spotkanie minęło w bardzo przyjaznej i miłej atmosferze. Efektem spotkania było powiększenie się grona naszych czytelników. Bardzo dziękujemy za odwiedziny i zapraszamy ponownie.
Pamiętajmy, że biblioteka jest miejscem dostępnym dla wszystkich, niezależnie od wieku, umiejętności czy preferencji czytelniczych. Biblioteka to lokalny ośrodek kultury, czytelnictwa i rozwoju osobistego człowieka. Odgrywa ona istotną rolę w tworzeniu i zachowaniu dziedzictwa kulturowego a jej rola nie może być w żaden sposób umniejszana.
Z zasobów Gminnej Biblioteki Publicznej w Orońsku oraz Filii Bibliotecznych w Łaziskach i Tomaszowie korzysta ponad 400 mieszkańców gminy. Wszystkim Naszym Czytelnikom – my bibliotekarze dziękujemy, za to że jesteście, że nas odwiedzacie, że możemy dzielić się naszą pasją do książek, tworzycie niepowtarzalną atmosferę odkrywania świata literatury.
Niech ta nasza wspólna pasja do książek będzie niekończącą się, wspaniałą przygodą literacką.
W dniu 10 maja delegacja biblioteki z Orońska uczestniczyła w Powiatowych obchodach Dnia Bibliotekarzy i Bibliotek w Szydłowcu zorganizowanym przez Powiatową Bibliotekę Publiczną w Szydłowcu. Za zaproszenie dziękujemy😊