20/10/2019
Szanowni Mieszkańcy Nowej Wsi Królewskiej,
III Kadencja Rady Dzielnicy Nowa Wieś Królewska dobiegła końca. I Rada powstała w 2009 roku, a jej zmieniające się składy liczą w sumie kilkadziesiąt osób, które przez te lata w różny możliwy sposób pracowały społecznie na rzecz Dzielnicy.
Od założenia Rady do dziś dnia, czyli od 10 lat byłam Przewodniczącą Zarządu Dzielnicy. To był wielki honor, duże wyzwanie i ogromna przyjemność reprezentować naszą Dzielnicę i jej Mieszkańców przez te lata. Wiele spraw dużych i małych było przez ten czas moim udziałem, a patrząc z perspektywy czasu oceniam je, jako nasz dzielnicowy sukces. Niewątpliwie zmiany zachodzące w ostatnim dziesięcioleciu są znaczne i zauważalne dla każdego mieszkańca.
To między innymi stopniowa rewitalizacja terenu nad stawem za naszym kościołem, to plac przy ul. Kazimierza Wlk., plac zabaw przy ul. Wschodniej, siłownia przy kąpielisku Bolko, termomodernizacja szkoły, budowa boiska i bieżni, budowa ścieżki pieszo- rowerowej przy ul. M. z Jemielnicy, remonty chodników i wiele inicjatyw typu festyny, kiermasze, koncerty. Pomoc materialna naszej bibliotece i szkole podstawowej. Przeprowadzenie kwerendy historycznej, w wyniku, której postały tablice pamiątkowe. To także jeszcze niezrealizowane projekty, takie jak remont ulicy i budowa chodnika na ul. Pandzy, budowa kanalizacji z remontami nawierzchni i chodników przy ulicach Wyzwolenia, Einsteina i Paderewskiego.
Dodatkowym wzmocnieniem dla Dzielnicy była moja 4-letnia kadencja w Radzie Miasta Opola, co jest wyłączną zasługą mobilizacji mieszkańców, którzy o tym zadecydowali w wyborach w 2014 roku. Będąc w Radzie Miasta Opola w latach 2014-2018 uzyskałam poparcie i finansowanie dla: kolejnej linii autobusowej do naszej Dzielnicy nr 16, a także utworzenie nowego przystanku autobusowego- K.Wlk., placu zabaw i siłowni na ul. Walecki, a także budowy oświetlenia na ulicach Alei Przyjaźni i Jagiellonów. Przeprowadzono też wiele remontów budynków komunalnych. To nie znaczy, że nie wnioskowałam o więcej, jednak nie można mieć wszystkiego, zawsze można więcej i lepiej...
Miały odbyć się wybory do Rady Dzielnicy w nowej formule- połączonej z Groszowicami i Grotowicami (ale ich nie będzie bo zgłosiło się 15 kandydatów z tych trzech dzielnic). Ten nowy pomysł mnie osobiście nie przekonuje i nie jestem jego zwolennikiem, to bardzo odbiega od idei tej rady dzielnicy, którą współtworzyłam 10 lat temu. Postanowiłam nie kandydować, podobnie uczyniło wielu członków dotychczasowej RD NWK. Zobaczmy, co będzie dalej, jak ta formuła się rozwinie i jak zafunkcjonuje, być może nasze wątpliwości rozwieją kolejne sukcesy nowej RD.
Za te wszystkie minione lata chcę serdecznie podziękować tym, którzy współtworzyli Radę Dzielnicy Nowa Wieś Królewska, szczególnie moim najbliższym współpracownikom i ich rodzinom. Dziękuję także kandydatom, którzy nie otrzymali mandatów, a pewnie mieli wiele dobrej woli. Dziękuję Wam Drodzy Mieszkańcy Nowej Wsi Królewskiej, za pomoc i udział w naszych inicjatywach. Szczególne podziękowanie składam mojej Rodzinie, która dzielnie znosiła moje zaangażowanie, czasem z uszczerbkiem dla naszych prywatnych spraw, ale zawsze mnie wspierała.
Proszę Was wszystkich po raz ostatni o wsparcie dla projektu, który złożyłam do Budżetu Obywatelskiego na 2020 rok. Obecnie trwa głosowanie – poprzyjcie projekt Powiększenia kąpieliska Bolko zadanie w BO dzielnicowym nr 92/20. Proszę o Wasz głos.
Serdecznie pozdrawiam
Justyna Soppa