Rada Dzielnicy Nowa Wieś Królewska

Rada Dzielnicy Nowa Wieś Królewska Wszystkie aktualności, związane z Radą Dzielnicy NWK

Sukces, mamy to! dziękuję serdecznie :)Justyna Soppa
04/11/2019

Sukces, mamy to! dziękuję serdecznie :)
Justyna Soppa

Proszę Was serdecznie o oddanie głosu na poniższe zadnie. Dziękuję i pozdrawiam Justyna Soppa

Jest sukces!!! Dziękuję wszystkim za oddanie głosu -1352 osoby poparły projekt :) :) bardzo mi miło, że mam tu swój udzi...
04/11/2019

Jest sukces!!! Dziękuję wszystkim za oddanie głosu -1352 osoby poparły projekt :) :) bardzo mi miło, że mam tu swój udział

Proszę Was serdecznie o oddanie głosu na poniższe zadnie. Dziękuję i pozdrawiam Justyna Soppa

kto jeszcze nie głosował, proszę się spieszyć - głosowanie tylko do jutra
27/10/2019

kto jeszcze nie głosował, proszę się spieszyć - głosowanie tylko do jutra

Proszę Was serdecznie o oddanie głosu na poniższe zadnie. Dziękuję i pozdrawiam Justyna Soppa

20/10/2019

Proszę Was serdecznie o oddanie głosu na poniższe zadnie. Dziękuję i pozdrawiam Justyna Soppa

20/10/2019

Szanowni Mieszkańcy Nowej Wsi Królewskiej,
III Kadencja Rady Dzielnicy Nowa Wieś Królewska dobiegła końca. I Rada powstała w 2009 roku, a jej zmieniające się składy liczą w sumie kilkadziesiąt osób, które przez te lata w różny możliwy sposób pracowały społecznie na rzecz Dzielnicy.
Od założenia Rady do dziś dnia, czyli od 10 lat byłam Przewodniczącą Zarządu Dzielnicy. To był wielki honor, duże wyzwanie i ogromna przyjemność reprezentować naszą Dzielnicę i jej Mieszkańców przez te lata. Wiele spraw dużych i małych było przez ten czas moim udziałem, a patrząc z perspektywy czasu oceniam je, jako nasz dzielnicowy sukces. Niewątpliwie zmiany zachodzące w ostatnim dziesięcioleciu są znaczne i zauważalne dla każdego mieszkańca.
To między innymi stopniowa rewitalizacja terenu nad stawem za naszym kościołem, to plac przy ul. Kazimierza Wlk., plac zabaw przy ul. Wschodniej, siłownia przy kąpielisku Bolko, termomodernizacja szkoły, budowa boiska i bieżni, budowa ścieżki pieszo- rowerowej przy ul. M. z Jemielnicy, remonty chodników i wiele inicjatyw typu festyny, kiermasze, koncerty. Pomoc materialna naszej bibliotece i szkole podstawowej. Przeprowadzenie kwerendy historycznej, w wyniku, której postały tablice pamiątkowe. To także jeszcze niezrealizowane projekty, takie jak remont ulicy i budowa chodnika na ul. Pandzy, budowa kanalizacji z remontami nawierzchni i chodników przy ulicach Wyzwolenia, Einsteina i Paderewskiego.
Dodatkowym wzmocnieniem dla Dzielnicy była moja 4-letnia kadencja w Radzie Miasta Opola, co jest wyłączną zasługą mobilizacji mieszkańców, którzy o tym zadecydowali w wyborach w 2014 roku. Będąc w Radzie Miasta Opola w latach 2014-2018 uzyskałam poparcie i finansowanie dla: kolejnej linii autobusowej do naszej Dzielnicy nr 16, a także utworzenie nowego przystanku autobusowego- K.Wlk., placu zabaw i siłowni na ul. Walecki, a także budowy oświetlenia na ulicach Alei Przyjaźni i Jagiellonów. Przeprowadzono też wiele remontów budynków komunalnych. To nie znaczy, że nie wnioskowałam o więcej, jednak nie można mieć wszystkiego, zawsze można więcej i lepiej...
Miały odbyć się wybory do Rady Dzielnicy w nowej formule- połączonej z Groszowicami i Grotowicami (ale ich nie będzie bo zgłosiło się 15 kandydatów z tych trzech dzielnic). Ten nowy pomysł mnie osobiście nie przekonuje i nie jestem jego zwolennikiem, to bardzo odbiega od idei tej rady dzielnicy, którą współtworzyłam 10 lat temu. Postanowiłam nie kandydować, podobnie uczyniło wielu członków dotychczasowej RD NWK. Zobaczmy, co będzie dalej, jak ta formuła się rozwinie i jak zafunkcjonuje, być może nasze wątpliwości rozwieją kolejne sukcesy nowej RD.
Za te wszystkie minione lata chcę serdecznie podziękować tym, którzy współtworzyli Radę Dzielnicy Nowa Wieś Królewska, szczególnie moim najbliższym współpracownikom i ich rodzinom. Dziękuję także kandydatom, którzy nie otrzymali mandatów, a pewnie mieli wiele dobrej woli. Dziękuję Wam Drodzy Mieszkańcy Nowej Wsi Królewskiej, za pomoc i udział w naszych inicjatywach. Szczególne podziękowanie składam mojej Rodzinie, która dzielnie znosiła moje zaangażowanie, czasem z uszczerbkiem dla naszych prywatnych spraw, ale zawsze mnie wspierała.
Proszę Was wszystkich po raz ostatni o wsparcie dla projektu, który złożyłam do Budżetu Obywatelskiego na 2020 rok. Obecnie trwa głosowanie – poprzyjcie projekt Powiększenia kąpieliska Bolko zadanie w BO dzielnicowym nr 92/20. Proszę o Wasz głos.
Serdecznie pozdrawiam
Justyna Soppa

w najbliższy czwartek upływa termin zgłaszania kandydatów do Rady Dzielnicy. Zainteresowanych zapraszamy na stronę:
24/09/2019

w najbliższy czwartek upływa termin zgłaszania kandydatów do Rady Dzielnicy. Zainteresowanych zapraszamy na stronę:

Festyn na powitanie lata udał się całkiem dobrze. A oto fotorelacja 😉
01/07/2019

Festyn na powitanie lata udał się całkiem dobrze. A oto fotorelacja 😉

18/06/2019
Proszę zabierzcie głos w konsultacjach i wypowiedzcie się na temat tego dziwnego pomysłu
29/05/2019

Proszę zabierzcie głos w konsultacjach i wypowiedzcie się na temat tego dziwnego pomysłu

ℹ️Prezydent Miasta Opola ogłasza rozpoczęcie akcji informacyjnej o konsultacjach, których przedmiotem jest łączenie Dzielnic Miasta Opola oraz zmiana nazwy istniejących Dzielnic Miasta Opola.
➡️Konsultacje będą przeprowadzone z mieszkańcami Miasta Opola.
➡️Termin konsultacji: 30.05.2019 r. do 06.06.2019 r.
ℹ️Więcej na: https://www.opole.pl/ogloszenie-o-rozpoczeciu-akcji-informacyjnej/

10/03/2019

Adres

Opole

Strona Internetowa

Ostrzeżenia

Bądź na bieżąco i daj nam wysłać e-mail, gdy Rada Dzielnicy Nowa Wieś Królewska umieści wiadomości i promocje. Twój adres e-mail nie zostanie wykorzystany do żadnego innego celu i możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie.

Udostępnij