ELO 5 Opole

ELO 5 Opole Witamy na stronie V LO! Mamy nadzieje, że spotkamy się w Piątce! ✋🏻

Skład Samorządu Uczniowskiego na lata 2023/2024

🔹Franciszek Dzialuk (przewodniczący)
🔹Wiktor Musielak (wice przewodniczący)
🔹Aleksandra Góźdź (sekretarz)
🔹Jowita Niestrój
🔹 Małgorzata Łakomy
🔹 Pascal Siwy
🔹Karolina Wąsowska
🔹Aleksander Pragłowski
🔹Katarzyna Podolska
🔹Natalia Biały
🔹Natalia Kołtuńska
🔶Magdalena Zawadzka - Opiekun SU

W razie jakichkolwiek pytań zapraszamy do kontaktu poprzez Facebooka/instagrama bądź snapchata szkoły! 🤓

WSPOMNIEŃ CZAR….Jeszcze raz wspominamy wycieczkę do Francji, lecz tym razem są to zdjęcia zrobione przez naszych uczniów...
18/05/2026

WSPOMNIEŃ CZAR….
Jeszcze raz wspominamy wycieczkę do Francji, lecz tym razem są to zdjęcia zrobione przez naszych uczniów 😊🇫🇷🌄

TRZY RAZY "S"- SPORT, SIATKÓWKA, SUKCES Nasze siatkarki z sukcesem zakończyły udział w Mistrzostwach Opola w Siatkówce P...
15/05/2026

TRZY RAZY "S"- SPORT, SIATKÓWKA, SUKCES
Nasze siatkarki z sukcesem zakończyły udział w Mistrzostwach Opola w Siatkówce Plażowej, zdobywając znakomite 3. miejsce w turnieju. Drużynę reprezentowały Julia Pismiok, Nicole Lepich oraz Pola Harędzka.

Do rywalizacji przystąpiło 9 zespołów, a zawody stały na bardzo wysokim poziomie. Nasze zawodniczki wykazały się ogromną determinacją, wolą walki i świetną współpracą na boisku. W trakcie turnieju dziewczęta wygrały aż 5 bardzo wymagających meczów, pokazując charakter oraz wysokie umiejętności sportowe.

Jedyne porażki poniosły w starciach z najlepszymi drużynami turnieju, co jeszcze bardziej podkreśla wartość osiągniętego wyniku. Zdobycie miejsca na podium to wielki sukces i powód do dumy dla całej społeczności szkolnej.

Serdecznie gratulujemy Julii, Nicole, Poli oraz trenerowi Andrzejowi Kowalczykowi i życzymy kolejnych sukcesów w następnych zawodach!

🇵🇱 3 maja nasza szkoła miała zaszczyt uczestniczyć w wojewódzkich i miejskich obchodach Święta Konstytucji 3 Maja.Reprez...
07/05/2026

🇵🇱 3 maja nasza szkoła miała zaszczyt uczestniczyć w wojewódzkich i miejskich obchodach Święta Konstytucji 3 Maja.
Reprezentował nas poczet sztandarowy oraz Lena Oszek, która swoim poruszającym wykonaniem utworów m.in. „Taki kraj” i „Wolność” uświetniła uroczystości i dostarczyła uczestnikom wielu wzruszeń.

Dziękujemy za piękne reprezentowanie naszej społeczności szkolnej. ❤️🤍

KASZTANOWCE ZAKWITŁY... a to nieomylny znak, że nadszedł czas na 3×M => Majowy Maraton Maturalny...Drodzy Maturzyści, ży...
03/05/2026

KASZTANOWCE ZAKWITŁY... a to nieomylny znak, że nadszedł czas na 3×M => Majowy Maraton Maturalny...
Drodzy Maturzyści, życzymy Wam, aby arkusze były łaskawe, komisje uśmiechnięte, wena większa niż ta Kordiana na Mont Blanc😊 a odpowiedzi trafione jak szóstka w totka!
Powodzenia – i pamiętajcie: to tylko egzamin, nie casting do NASA 😉

HISTORIA, KTÓRA WCIĄŻ MÓWI...Spotkanie z Profesorem Andrzejem Chwalbą w PLO nr V w Opolu      30 kwietnia w naszej szkol...
30/04/2026

HISTORIA, KTÓRA WCIĄŻ MÓWI...
Spotkanie z Profesorem
Andrzejem Chwalbą w PLO nr V
w Opolu
30 kwietnia w naszej szkole odbyło się wyjątkowe spotkanie z prof. dr hab. Andrzejem Chwalbą – cenionym historykiem, publicystą i autorem licznych publikacji poświęconych historii Polski i Europy. W wydarzeniu uczestniczyli uczniowie klas humanistycznych oraz nauczyciele historii, języka polskiego i języków obcych.
Punktem wyjścia do debaty była najnowsza książka Pana prof. Andrzeja Chwalby „Maj 1926. Zamach, którego miało nie być”. Dyskusja jednak wykroczyła poza ramy przewrotu majowego, dotykając również roli historii we współczesnym świecie i znaczenia świadomego spojrzenia na przeszłość...
Rozmowę z Profesorem Chwalbą poprowadził dr hab. Marek Białokur, prof. UO. W spotkaniu uczestniczyła również dr Dorota Gajda-Szczegielniak, dyrektor szkoły, która powitała Gościa oraz aktywnie włączyła się w dyskusję, współtworząc przestrzeń do ciekawej i inspirującej wymiany myśli na temat wydarzeń maja 1926 roku i ich współczesnych interpretacji.
Szczególną wartością wydarzenia była możliwość zadawania pytań i bezpośredniej rozmowy uczniów z Profesorem A. Chwalbą. Młodzież wykazała się dużym zaangażowaniem, a poruszane tematy wywołały wiele refleksji. Wśród pytań pojawiły się m.in. kwestie dotyczące tego, o co Profesor chciałby osobiście zapytać Józefa Piłsudskiego, a także czy w czasie przewrotu majowego można było mówić o pojawiających się „fake newsach” i dezinformacji wpływającej na nastroje społeczne.
Serdecznie dziękujemy Panu Profesorowi Andrzejowi Chwalbie za obecność, poświęcony czas oraz niezwykle inspirujące spotkanie. Wyrazy wdzięczności kierujemy również do dr. hab. Marka Białokura i dr. Doroty Gajdy-Szczegielniak za poprowadzenie rozmowy i współtworzenie tego wyjątkowego wydarzenia, a także do wszystkich osób zaangażowanych w jego organizację.
Podziękowania składamy także za przekazanie książek do szkolnej biblioteki – dzięki temu nasi uczniowie już teraz mogą sięgnąć po tę wyjątkową publikację.

Z NICH JESTEŚMY DUMNI 👏👏 👏Miło nam poinformować, że Hanna Gernand - uczennica klasy 2d, zdobyła I miejsce w swojej kateg...
29/04/2026

Z NICH JESTEŚMY DUMNI 👏👏 👏

Miło nam poinformować, że Hanna Gernand - uczennica klasy 2d, zdobyła I miejsce w swojej kategorii wiekowej podczas XI Międzyszkolnego Konkursu Poezji ks. Jana Twardowskiego, który odbył się we wtorek w Niemodlinie. Opiekę nad Hanią sprawowała pani Magdalena Kasperska. Jeszcze raz wielkie gratulacje!

CZY MOŻNA ZAJRZEĆ DO ŚRODKA CZŁOWIEKA..... bez stresu i bez sprawdzianu z biologii? Można!Uczniowie klas 2a, 2bc i 3d pr...
28/04/2026

CZY MOŻNA ZAJRZEĆ DO ŚRODKA CZŁOWIEKA..... bez stresu i bez sprawdzianu z biologii?
Można!
Uczniowie klas 2a, 2bc i 3d przekonali się o tym podczas wizyty na wystawie Body Worlds we Wrocławiu.
Z zaciekawieniem, lekkim dreszczykiem odkrywaliśmy tajemnice ludzkiego ciała. Jedno jest pewne – po tej wycieczce nikt już nie powie, że biologia jest nudna!

🎓 Pożegnanie Maturzystów - fotorelacja c.d. PRYMASY
27/04/2026

🎓 Pożegnanie Maturzystów - fotorelacja c.d. PRYMASY

🎓 Pożegnanie Maturzystów - fotorelacja c.d.KLASA E
27/04/2026

🎓 Pożegnanie Maturzystów - fotorelacja c.d.
KLASA E

🎓 Pożegnanie Maturzystów - fotorelacja c.d.KLASA D
27/04/2026

🎓 Pożegnanie Maturzystów - fotorelacja c.d.
KLASA D

🎓 Pożegnanie Maturzystów - fotorelacja c.d.KLASA C
27/04/2026

🎓 Pożegnanie Maturzystów - fotorelacja c.d.
KLASA C

Adres

Ulica Kościuszki 14
Opole
45-062

Godziny Otwarcia

Poniedziałek 07:00 - 15:00
Wtorek 07:00 - 15:00
Środa 07:00 - 15:00
Czwartek 07:00 - 15:00
Piątek 07:00 - 15:00

Telefon

+48774545668

Strona Internetowa

Ostrzeżenia

Bądź na bieżąco i daj nam wysłać e-mail, gdy ELO 5 Opole umieści wiadomości i promocje. Twój adres e-mail nie zostanie wykorzystany do żadnego innego celu i możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie.

Skontaktuj Się Z Ta Organizacja

Wyślij wiadomość do ELO 5 Opole:

Udostępnij